Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

7 способів подолати страх напередодні весілляРішення одружитися – це завжди відповідальний і серйозний крок. Тому хвилюватися напередодні весілля – природній психологічний процес. Адже доведеться від чогось відмовитись, чимось поступитися, з чимось змиритися, розпочавши подружнє життя. 

7 способів подолати страх напередодні весілля. Photo: @PerryVaile
Photo: @PerryVaile
 

Може бути страшно за майбутнє, через втрату свободи або невпевненість у почуттях чи за багато чого іншого. Це нормально – мати страхи; і так само нормально – уміти їх долати. 

Який би конкретний страх не оселився в голові нареченої, до нього необхідно застосувати універсальні методи подолання. Ось 7 найдієвіших із них. 


1. Не втікати від страху, а зустрітися з ним – віч-на-віч,

з допомогою спеціаліста чи за підтримки близької людини. Допоки ми заперечуємо існування страху в нас, всі сили йдуть на побудову стіни між уявним «я» та страхом. Краще зосередити такий шалений ресурс сил на подоланні перешкоди замість створювати нову.


2. Прийняти ситуації такою, як вона є.

Не бажаною, а реальною. Наприклад, я хочу ідеальних стосунків. Реальність же стверджує, що потрібно докласти багато зусиль, аби їх налагодити і що моє поняття ідеалу часто відрізняється від уявлень партнера. Моя задача – прийняти реальність і починати вибудовувати спілкування, компроміси, а не боятися несправджених очікувань. 


3. Озвучувати страхи під час розмови з партнером.

Не вимагати від нього вирішення своїх внутрішніх дилем, а просто говорити про них. Можливо, партнер теж відкриє якісь свої переживання – усе це додасть психологічного розслаблення та взаєморозуміння.


4. Робити зі страхів цеглу для формування особистості та міцних стосунків.

Кожен страх може бути трансформований у нашу силу, якщо ми його визнаємо та відпускаємо, або переборюємо. Тут або страх керує нами, або ми – ним. Вибір завжди є.


5. Не фантазувати щодо жахливого майбутнього,

а робити все можливе зараз – вирішувати спірні ситуації, радитись, розуміти. Майбутнє нам невідоме. Всі страхітливі думки походять від минулого. Тому найкращий спосіб припинити такий діалог у своїй голові – це свідомо подивитися на реальність і будувати щось прекрасне в теперішньому. Гарні думки, стосунки, та й взагалі, погляд на життя.


6. Чітко зрозуміти – страх реальний чи надуманий.

Інколи страхітливі відчуття народжуються не від ілюзії, а від того, що нам дійсно не підходить ставлення партнера в деяких ситуаціях. Такі питання варто вирішувати одразу і не погоджуватися на менше, якщо ви не маєте бажання перетворитися з часом на жертву.


7. Усвідомити просту думку: страх страхом, а відповідальність за моє життя та щастя знаходиться у моїх руках.

Це усвідомлення додає хоробрості та відкриває нові способи реагування на страхітливі ситуації.

Життя завжди готує багато прекрасного для нас. Разом з тим ми зустрічаємо перепони, на які реагуємо обумовленим чином. Але завжди можна подолати сходинку, і потім ще одну, і просто бути щасливим від того, що страхів стає все менше.  

Психотерапевт Валентина Мірошниченко, весільний портал Пара молода
11.06.2020              сьогодні 1, з початку місяця 16, всього 513◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info