Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Українське весілля в АмериціДружки в чорних сукнях і столи, прикрашені помаранчевими та чорними серветками, – таке оформлення першого весілля в Америці, куди нас запросили з чоловіком. Воно вразило нас і запам’яталось на все життя. Як і специфічне меню: трохи порізаного кубиками сиру з оливками до вина і пива на початку, салат і шматочок курки з двома половинками картоплі в мундирі й зеленими стручками квасолі і дві ложки щербету на закінчення! Це було таким контрастом до наших пишних столів, довгих традиційних весільних учт... Але якщо хочете довідатись, як відбувається весілля української пари в діаспорі – то прошу дуже. Намагатимусь бути об’єктивною і розповісти докладно на власновивчених прикладах.
Українське весілля в Америці

В Америці все має відбиток добре спланованого і розрахованого бізнесу, весілля теж. Хоч починається, як і у нас, освідченням закоханих, причому серйозність намірів підтверджується речовим доказом – зарученевим перснем вартістю від 500 до кількох тисяч, а то й більше доларів. Головним складником цієї прикраси є діамант, який потім наречена показує всім з гордістю, а вони ахають і охають: ”О…beautiful!”

Після цього відбувається знайомство родин з уточненням дати самого весілля і місця проведення. Оскільки до весілля зазвичай ще є рік, а то й два часу – молоді не лише замовляють зал, домовляються, в якій церкві або де це відбуватиметься (часто шлюб є в спеціальній кімнаті готелю або в парку, в резиденції тощо), а й узгоджують час і місце обов’язкової післяшлюбної подорожі, на яку заздалегідь купують квитки та замовляють місця в готелі. Крім того, більшість пар починає підшукувати собі будинок або помешкання для спільного життя.

Приблизно за шість-два місяці молодята повідомляють рідним і приятелям про урочистість, надсилаючи цілий пакет з повідомленнями: де і коли відбудеться весілля, можливості подорожі та винайму готелів, а також, що дуже важливо, – списку бажаних подарунків із зазначенням, в яких магазинах їх можна замовити. До запрошення також додається окремий конверт і картка, яку слід повернути до вказаного терміну з повідомленням, чи ви будете на весіллі, чи ні та який подарунок можете купити... Запрошення на весілля для української пари зазвичай мають якісь українські символи. Наприклад, нещодавно ми з чоловіком виготовляли запрошення зі зображенням церкви Юра у Львові та пластунською символікою, бо молодята були пластунами та шлюбували в Україні, хоча весілля було і в Америці.

Десь за місяць наречені розсилають найближчим друзям запрошення взяти участь у «шаувері» (дівич-вечорі) і хлоп’ячій забаві. Не знаю, як на вечорі молодого, бо туди запрошують тільки чоловіків, але на „шауверах” наречених я була неодноразово. Це переважно обід за участю подруг і родичок або приятельок молодої. Усі запрошені мають прийти з подарунками. Це давня американська традиція. Оскільки перші поселенці були дуже бідними емігрантами, то приносили для молодої пари найнеобхідніші речі – рушник, миску, ложку...

Напередодні весілля дружби, яких буває переважно 3-4 пари, хресні батьки та батьки молодят збираються до місця, де буде відбуватися шлюбна церемонія, щоб зробити кількаразову репетицію шлюбу. Усе має бути здійснене за вказівками і роз’ясненням священика або ж пресвітера. Потім є смачна вечеря в гарному ресторані – ця частина репетиції всім присутнім завжди дуже подобається!

Шлюбна церемонія має найбільше рис нашого українського весілля – коровай у руках хрещених батьків та ікони, урочиста присяга, корони на головах молодят, перев’язування рушником або хусткою рук, простеляння рушника перед аналоєм, а найголовніше – гарний спів (часто для цього спеціально запрошують співака або навіть членів відомої капели бандуристів). Усе це надає не тільки урочистості, а й дуже вражає гостей інших національностей. До речі, обряди українського весілля зняті в кількох голлівудських фільмах. Після шлюбної церемонії молодята і найближчі родичі їдуть робити фото десь на лоні природи. (Традиції покладання квітів до пам’ятників в Америці не існує).

Тим часом гості чекають призначеного часу, щоб прийти до святково прикрашеного залу, де при вході виставлено картки з їхніми іменами та номерами столів, щоб кожен міг знати, де його місце. У святковому приміщенні є також спеціальний стіл для подарунків із скринькою для конвертів з побажаннями та грошима. Гості заходять до залу, знаходять свої місця, прямують до бару і замовляють собі щось випити... Потім ведучий запрошує сісти за столи, центральний стіл на підвищенні – для молодят і дружок. Першими до залу заходять батьки молодого та молодої, потім парами дружби, і ось урочиста хвилина: „Місіс і Містер М”– зал оплесками, вигуками, свистом зустрічає молодят, які прямують до своїх місць у центрі головного столу. Всім наливають по келиху вина – перший тост за молодят...

Які страви подають – я вам вже розповіла. Правда, приклад взятий із весілля, яке відбувалось на Гелловін – таке собі театралізоване свято духів. Звідти і чорні сукні дружок, хоч зазвичай вони є синіми, темно рожевими, фіолетовими, залежно від того, що до вподоби молодій. Одяг молодої традиційно білий, але часто з елементами народної вишивки або стилізований за народними мотивами.

Страв на забаві небагато. Новоприбулі з так званої четвертої хвилі останнім часом внесли зміни в меню – на столах можна побачити різноманітні закуски, А от гаряча страва, зазвичай, одна. Також тепер, крім традиційного весільного торта, розділяють коровай і подають більше видів печива.

Почали лунати пісні. Бо не так давно були лише танці ... Зате які! Молодь в українських громадах може не говорити українською, але залюбки бере уроки гри на бандурі і вивчає народні танці. Звідси чудові змагання танцюристів на майже кожному весіллі українців. З обрядів, привезених з рідної землі, найпопулярніший – покриття хусткою молодої в кінці забави. Зазвичай весілля закінчується близько 12-ї ночі, молодята їдуть у весільну подорож, а дівчина, яка впіймала весільний букет, мріє про власне весілля, яке має відбутися незабаром.

Р.S. Безумовно, це узагальнений опис весілля в Америці. У великих українських громадах весілля має більше українських традиційних елементів, у маленьких містах або в громадах, в яких проживають нащадки перших поселенців, українські звичаї збереглись лише в церковній церемонії. Проте кожного разу учасники урочистості згадують таке весілля як надзвичайно цікаву подію.

Автор: Катерина НЕМИРА, весільний журнал «Наше ВЕСІЛЛЯ»
28.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 25, всього 6957◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info