Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Бійтеся піонервожатих!Якщо зараз ви перебуваєте у фазі активних приготувань до весілля, то, очевидно, розмірковуєте на тему, хто буде провідником вашого свята. Радимо вам щиро: вибирайте тамаду з головою. Причому для правильного вибору голова повинна бути і у нього, і у вас. Бо своєю ви мусите добре дивитися і слухати потенційного обранця, він же повинен щонайменше добре думати, як би то вам сподобатись. У результаті діалогу двох голів ви маєте дійти до одного логічного рішення: бути чи не бути. Вибір головного розпорядника свята залежить, насамперед, від вашої відповідальності. Від прагнення зробити свято святом, а заба¬ву - справді забавою. Про те, як має виглядати справжня українська забава, нам розповів тамада із 40-річним стажем, народний артист України Євген Федорченко.

Спокійні вуха

- Пане Євгене, чи доречно влаштовувати передвесільний «іспит» тамаді?
- Це дуже правильно.
Правильно не лише з погляду наречених, які хочуть побачити, хто керуватиме їхнім незабутнім святом, а й для тамади, якому також потрібно знати, кого він розважатиме. Такий «іспит» є цілком цивілізованою процесією.

- Чи повинні молодята висувати якісь вимоги до освіти чи професійної підготовки тамади?
- Можу сказати одне - бійтеся піонервожатих та масовиків із колишніх таборів відпочинку! Бо вони бачать перед собою не гостей, які прийшли повеселитися, а дорослих дітей, котрі, на їхнє переконання, мають бавитися під їхню сопілочку. Із пересторогою ставлюся й до поетів, що люблять демонструвати, як добре їх навчили читати у молодшій школі. Їм, здається, байдуже, що їхні вірші та карколомні пригоди нікому не цікаві, вони просто «падають на вуха», заважаючи гостям розважатися й навіть їсти. Таким «читцям» інколи так і кортить сказати: «Шановні, та йдіть уже, ми й самі побавимося. Дайте спокій нам і нашим вухам».

- Майже всі тамади, які сьогодні пропонують свої послуги, мають сценарій свята. Чи завжди він потрібен?
- Потрібен загальний сценарій, аби орієнтуватися, що й коли має відбуватися. Але не заготовані наперед фрази і жарти. Звісно, без деяких часто повторюваних штучок не обходиться, але вони не повинні бути червоною ниткою всього бенкету. От, наприклад, єдине, що я традиційно виконую на всіх весіллях, - власну пісню про батька «Не осором, сину, моєї сивини...». Тому друге золоте правило тамади -ІМПРОВІЗАЦІЯ. Коли тамада на місці орієнтується й контролює ситуацію так, що може її викрутити на свій лад, - то це найвищий пілотаж.

Тост для бабці

- Як, наприклад?
- Наприклад, переловити момент зацікавленості людини.
Коли настає час виголошувати тости, я можу використати хоб людини і підвести до його персони такі паралелі та жарти, що він нізащо не здогадається, що то про нього мова. І тут - гоп! «Кажи тост!» Ой, а виголошення тостів - це не просто слова, сказані перед тим, як випити чергову чарку, це ціла комедія. Часом старших людей попереджаю про те, що вони говоритимуть тост, а потім дивишся на них - вони ледь живі сидять: не їдять, навіть не п'ють, руки трусяться, чоло пітніє... А починає говорити — не зупиниш! Отакий наш народ!

- Чи можуть люди бавитися, не виходячи з-за столу?
- Звісно! Я часто влаштовую змагання між столами на виконання пісні, що починається, наприклад, на «Ой». Люди тоді вже не просто поїдають страви, а по-справжньому бавляться. Але все-таки без потреби не варто напрошуватися на увагу, коли люди за столом. Адже вони хочуть поспілкуватися, попоїсти, перехилити келишок з кумою, познайомитися з новими родичами... Все має бути ненав'язливо. І це третє золоте правило тамади.

- А чи бувають на весіллях забавки шкідливі, яких варто уникати?
- Як на мене, це костюмовані розваги, які зараз чомусь дуже популярні. Себто тамада привозить із собою карнавальні костюми і переодягає гостей. Але комусь це може подобатися, комусь - ні, одні можуть із радістю підхопити розвагу, інші - засоромляться. А хтось узагалі обуриться й зіпсує собі якщо не настрій, то зовнішній вигляд.

Уявіть — підходить до вас тамада і сучить костюм, де необхідним атрибутом є чепчик. І що? Вам тепер псувати свою зачіску лишень для того, щоб із цього потішився ведучий? Адже його наймають, аби задавати хороший тон весіллю, а не робити клоунаду з гостей веселитися з того самому! Коли тамада бавить гостей, то це не має бути сольник, де він показує усі свої таланти і вміння.

Головне - не перетворювати весілля на футбол із грою в одні ворота. Це має бути командна гра. Адже тамадівство – це передусім координування весільного свята і внесення у нього духу справжньої забави та розваги, а не виснажливий концерт. Тому ще одне золоте правило будь-якого професійного тамади -втримати увагу публіки, щоб усім при цьому було весело.

Не крадіть наречених!

— А ще неприйнятним мені видається викрадання нареченої. Це просто дурість справжнє варварство. Зі мною трапився колись прикрий випадок. Викрали молоду, і наречений, не бажаючи брати участі у цій розвазі, просто розвернувся і поїхав з весілля додому. На цьому забава скінчилася. Для мене це була справжня трагедія, і я почувався винним. Більше не беру участі в подібних «аферах». Хто бере на себе цю відповідальність - будь ласка, але сам до того не прикладаюся. Та й загалом, це не наша традиція. Це імпорт, а наша — українська й істинно весела — переодягати стару бабцю в одяг нареченої.

А яка сентиментальна й чуттєва традиція знімання вельона! Але і з традиціями також треба вміти жартувати. Часом кажу свекрусі: «Шарпайте невістку за волосся зараз, вона з часом усе вам віддасть!». У зв'язку з цим не можу не згадати ще одне, може й не золоте, проте правило - тамада має знати традиції і наслідувати їх, бо дуже часто молоді не орієнтуються, що має відбуватися й коли. А тамада, як головний координатор, має бути «інспектором» і не допускати «проскоків на червоне світло». Все має бути своєчасно і за «регламентом».

- Розкажіть, будь ласка, про якісь весільні курйози із власного досвіду.
- Ой, був один недавно, до речі, якраз у процесі знімання вельона. Такого курйозу, який довелося побачити у Карпатах, певно, не побачу вже ніде. Коли свекруха знімала фату новоспеченій невістці й хотіла одягнути хустину, та не лише тричі скидала хустку на підлогу, а просто... втекла з весілля. Сміху було, коли мати молодого побігла за нею під гору, а молода не здавалась, пролізла крізь дірку в паркані до стодоли, а звідти - до клозету... Було б усе добре, якби бідолашна свекруха не застрягла у паркані й не довелося його розбивати, щоб визволити стареньку. А ще краще було б, якби потім клозет від шарпання не обрушився. Бо запахло тоді весілля... ой, не смаженою куркою...

Тетяна БУРДЕГА, весільний журнал «Наше ВЕСІЛЛЯ»
11.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 16, всього 5812◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info