Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Блакитні очі ВолиніЛіто у розпалі, дарма що погода не радує нас теплом, та все ж таки, з дня на день очікуємо сонечка, і разом з тим мріємо про відпочинок. У кожного своє бачення щодо літніх вакацій, хтось обирає стрімкі гори та широкі полонини Карпат, хтось піщані пляжі нашої неньки України чи зарубіжжя, а для когось вершиною задоволення є озерний край, із чистою, аж до блиску кришталю, водою та різнобарв’ям волинських лісів, які доречі дуже щедрі на всякі смаколики: суниці, чорницю, білі гриби. А для затятих рибалок озерні глибини, зариблені щукою, лином, судаком, коропом, вугром, таять у собі ще більше сюрпризів.

Блакитні очі Волині - Шацькі озера

Волинь здавна славиться своїми лісами, чудовими озерами, повноводними річками і різноманітним тваринним світом. Справжня краса Волині – її північно - західна частина, в якій розташований Шацький район. Цей мальовничий куточок справедливо вважають казковою колекцією лісових пейзажів та краєм озер, які за чистоту називають блакитними очима Волині.


Ще з давніх давен люди милувались величною красою соснових та дубових лісів і кришталево чистою водою тутешніх озер. Археологічні знахідки також підтверджують про дуже давнє використання озер людиною. Так, археологічною групою “Шельф” Лівівського державного університету були виявлені на берегах озер пам’ятки різних епох, починаючи від мезоліту і закінчуючи давньоруським періодом. Озер тут багато, але кожне озеро має свою назву, а узагальнююча - “Шацькі” – походить від селища Шацьк, що розташоване поблизу. Назва ця стала тепер широковживаною і повністю виправдовує своє значення, бо тлумачиться в топонімічних словниках як “гарне місце” і співзвучна слову “ошатність”.

Шацькі озера з висоти пташиного польоту – немов перлини, щедрою рукою розсипані на зелений оксамит поліських лісів та боліт, що є справжньою окрасою України.
За походженням озера парку відносяться до різних генетичних типів, а його водні ресурси формуються за рахунок атмосферних опадів, грунтових та напірних вод. Вода в озерах гідрокарбонатно-кальцієва з невисокою мінералізацією, чиста і придатна для пиття. Найбільше озеро Світязь, площа якого становить понад 2,6 тис. гектарів з найбільшою глибиною – 58,4 метрів (саме тому його називають “Українським Байкалом”). Світязь у своїй величі неповторний, він поступається площею хіба що заплавним озерам в пониззі Дунаю, зате по глибині не має собі рівних не лише Україні, а далеко позаду залишає він Азовське море, “морське око” Карпат – Синевир, прославлений угорський Балатон і знамените польське озеро Снярдви. І ще один вагомий козир Світязя – самобутність. Не приймає милостині ні від кого. Тут нехай позаздрить навіть Байкал, якого живлять понад 300 річок. Вода тут настільки чиста й прозора, що при восьмиметровій глибині проглядається дно.

Якщо ви оберете відпочинок на Шацьких озерах, то волиняни радо вітатимуть вас у краю первозданних лісів і тихих водних плес! Саме для вас з червня по вересень котитиме свою срібну хвилю величний Світязь, для вас повітря наповнюватиметься цілющим хвойним ароматом.

Купання в лагідних водах озер, засмагання на золотих піщаних пляжах, водні прогулянки і пам'ятні мандрівки кількакілометровими природничими стежками, незабутні вечори біля вогнища - все це в поєднанні з комфортом і затишком проживання в будинках серед лісу, здоровим і корисним харчуванням екологічно чистими продуктами забезпечить вам чудовий відпочинок у гармонії з природою і самим собою.

Хтозна, можливо, саме вам вдасться побачити ту невловиму водяну красуню, легендами про яку оповите все шацьке поозер'я, саме цю прекрасну легенду на свій манер переповів славнозвісний Юрко Покальчук у книзі „Озерний вітер”, прочитавши яку розумієш, яку частинку нашої землі варто відвідати і саме там розгадати таємницю чарів озерного краю.

Автор: Надія Польова. Спеціально для порталу "Пара молода".
 
10.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 30, всього 9515◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info