Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Чоловік і краватка: хто кого?Вважається, що в неофіційному змаганні між чоловіком і жінкою «хто швидше збереться» зазвичай з великим відривом перемагає сильна стать. Але ж ми з вами, любі панянки, чудово знаємо, що вони такі спритні лиш доти, доки справа не доходить до зав’язування краватки. Бо щойно чоловіча рука невпевнено потягнеться до цієї невід’ємної деталі костюма, як починається справжній трилер...

І нерідко буває, що у найвідповідальніший момент життя, себто на весіллі, ніхто довкола не здатен вирішити цю «вищу математику». Молодий бігає від брата до свата, від цьоці Оксани до діда Панаса, шукаючи рятівника. Але виявляється, що більшість гостей зроду-віку не знала того хитромудрого мистецтва. Ті ж, кому все-таки пощастило його осягнути, натхненні силою події, вже не зовсім тверезі й не можуть згадати, як той клятий вузол зав’язується. Але ви ж не покинете коханого напризволяще у важкому двобої з краваткою! Тож саме час поспішити на допомогу...

Чоловік і краватка: хто кого? Як зав’язати краватку?

Краватка – це водночас і предмет одягу, і один з небагатьох аксесуарів, яким може прикрасити себе справжній чоловік. За її зовнішнім виглядом можна легко судити не лише про смак мужчини, а й про певні риси його характеру, адже це своєрідний спосіб самовираження. За статистикою, сьогодні краватки носять переважно представники вікової групи від 30 до 60 років. При цьому кожен п’ятий із них обходиться без цієї важливої деталі гардеробу. Інша ж частина дозволяє собі купити одну краватку на рік, але абсолютна більшість не вміє її зав’язувати. І вчитися, як не дивно, не хочуть. А все тому, що зазвичай чудернацькі вузли на шиях коханих в’яжуть жінки: мами, дружини, сестри, на крайній випадок – досвідчені колеги по роботі. Тому кожна сучасна жінка повинна, крім усього, володіти ще й цим загадковим мистецтвом. Хвилюватися не варто, бо насправді (скажу вам по секрету) не таке воно й складне. Кілька годин невиснажливого тренування – і ваш чоловік виглядатиме справді стильно, сучасно і сексуально.

Вибір краватки

Переважно чоловіки самі вибирають краватку залежно від свого стилю і настрою. Можливо, саме тому в одних вона всім своїм виглядом кричить про блискучий діловий статус, впевненість та грандіозну вдачу в особистому житті, а в інших – сиротливо звисає під комірчиком, подекуди виконуючи роль хустинки або столової серветки. Звісно, другий варіант не дуже симпатичний. І щоб його уникнути, треба з усією серйозністю підійти до вибору цього аксесуара.

Скільки, на вашу думку, краваток повинно бути в гардеробі сучасного ділового чоловіка? Дві-три? Дивовижно, але факт: прийнято вважати, що їх має бути принаймні 60-100! Але якщо у вас їх більше, ніж три, і якщо вони більш-менш нові та ще й пасують до піджаків і сорочок – ви ще не зовсім втрачені для суспільства. Але в будь-якому випадку знати основні критерії вибору краватки вам не завадить.

Еталоном завжди вважались італійські краватки ручної роботи з чистого шовку. Звичайно, роздобути таку розкіш хочуть і можуть далеко не всі. Та воно й не конче треба. Головне, щоб тканина краватки була ідеально гладенькою, без браку. Враховуйте також, що влітку тканина повинна бути легшою і тоншою, ніж узимку, а колір – яскравішим. Крім того, зверніть увагу на покрій: високоякісна краватка має бути пошита з трьох кусків, хоча якщо вона пошита з двох – теж не страшно. Підкладка в ідеалі повинна бути вовняною, або ж максимально містити її у своєму складі. Довжину краватки, що зазвичай становить 130-145 см, підбирають під зріст чоловіка та тип вузла. А от щодо її ширини, то є один простий закон: вона повинна бути такою ж, як і лацкани піджака.

Підібрати краватку до костюма – завдання не з легких. Запам’ятайте кілька головних правил, які допоможуть вам не розгубитися. По-перше, краватку в більшості випадків слід підбирати в тон до костюма. Але якщо ви вдягаєте темний костюм і темну сорочку, то краще поєднати їх зі світлішою чи яскравішою краваткою. Світла ж сорочка і світлий костюм ліпше виглядають із краваткою в тон сорочки. Малюнок також відіграє важливу роль: якщо костюм без фактури, гладенький, то краще вдягнути краватку з великим яскравим орнаментом, але коли костюм у клітинку, смужечку, крапочку – краватка має бути однотонною або з ледь помітним візерунком.

Як зав’язати краватку?

Одразу хочу розвіяти міф про те, буцім є лише один правильний варіант зав’язування краватки. Насправді способів дуже багато. Усі вони різні за складністю виконання і навіть за призначенням: під різні види сорочок, стилі одягу, типи тканини та, звичайно ж, краватки. Але переважно чоловіки користуються лише кількома класичними варіантами. Ми розглянемо найбільш розповсюджені види краваткових вузлів, які досить легко опанувати.

1. Пратт – великий об’ємний вузол, загострений знизу.

Під цим вузлом тканина краватки має овальний виступ уперед. Чудово підходить до вузького застібнутого комірця сорочки.

 • Крок 1: короткий вузький кінець краватки покладіть на широкий.
 • Крок 2: підніміть спереду широкий кінець угору до горловини вузла.
 • Крок 3: опустіть широкий кінець і виведіть його з іншої сторони позаду вузла.
 • Крок 4: протягніть широкий кінець з лицевого боку зліва направо.
 • Крок 5: просуньте його через отриману петлю.
 • Крок 6: затягніть вузол.

2. Віндзор – об’ємний трикутний вузол для великих комірців, що широко розходяться.

Досить складний у виконанні, особливо важко запам’ятати послідовність дій. Отож, уважно слідкуйте за інструкцією:

 • Крок 1: широкий кінець краватки лежить на вузькому, при цьому вузький значно коротший.
 • Крок 2: пропустіть широкий кінець під вузьким і відпустіть униз.
 • Крок 3: пропустіть широкий кінець під вузлом ліворуч.
 • Крок 4: знову протягніть широкий кінець всередину між краваткою і комірцем сорочки.
 • Крок 5: обмотайте вузол широким кінцем зліва направо.
 • Крок 6: підніміть широкий кінець позаду вузла нагору.
 • Крок 7: просуньте широкий кінець у петлю.
 • Крок 8: затягніть вузол.

 

3. Четвірка – легкий у виконанні, стандартний вузол для звичайних комірців.

Не відрізняється особливою вишуканістю, але гарно підходить для повсякденного носіння. (тут така сама ілюстрація, як до віндзора. — І.П.)

 • Крок 1: широкий кінець краватки покладіть на вузький.
 • Крок 2: протягніть широкий кінець наверх між комірцем і краваткою, опустіть його вниз.
 • Крок 3: пропустіть широкий кінець під вузьким праворуч.
 • Крок 4: знову підніміть широкий кінець догори і просуньте назад між комірцем і краваткою.
 • Крок 5: обмотайте вузол праворуч широким кінцем, зробивши петлю.
 • Крок 6: витягніть широкий кінець позаду вузла наверх.
 • Крок 7: просуньте широкий кінець у петлю.
 • Крок 8: затягніть вузол.


4. Напіввіндзор – спрощений варіант віндзора, не дуже широкий, симетричний з обох сторін.

Цей вузол має правильну трикутну форму і призначений для стандартних комірців.

 • Крок 1: широкий кінець краватки покладіть на вузький.
 • Крок 2: пропустіть широкий кінець під вузьким у правий бік.
 • Крок 3: підніміть широкий кінець догори і протягніть його всередину між комірцем і краваткою.
 • Крок 4: просуньте широкий кінець краватки вниз.
 • Крок 5: протягніть широкий кінець лицевим боком праворуч.
 • Крок 6: просуньте широкий кінець між комірцем і краваткою наверх.
 • Крок 7: просуньте широкий кінець в отриману петлю.
 • Крок 8: затягніть вузол.


Звісно, це далеко не всі способи зав’язування краватки, але, освоївши ці, ви легко виконуватимете будь-які фігури вищого пілотажу цього цікавого процесу. Може навіть вигадаєте власні варіанти (не забудьте запатентувати!). Головне, слідкуйте, щоб вузол був тугим, а сама краватка сягала на 2-3 см нижче ременя. Як бачите, усе просто. Успіхів!

Автор: Олександра ТАМКОВА, весільний журнал "Наше ВЕСІЛЛЯ"

06.10.2009              сьогодні 2, з початку місяця 22, всього 6126◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info