Чому у час війни так хочеться… одружитися
Навіть у найстрашніші для новітньої історії України часи бійці одружуються із своїми нареченими. Весілля, які відкладалися багато років, організовують, зокрема, й у госпіталях, куди потрапляють поранені юнаки. Зв'язок між війною та бажанням одружитися шукала кореспондент Пари молодої.
Чи справді весільний «бум» зумовлений ризиком не дожити до завтрашнього дня? Чи любов допомагає бійцям вижити? Чи варто поспішати з весіллям в такій ситуації і чому навіть закоренілі холостяки зважуються на такий важливий крок? В умовах війни люди закохуються і приймають рішення з'єднати свої долі в лічені хвилини. Пояснення цьому цілком зрозуміле, вважає психолог Валерія Шведа.

Студентка-медик з Харкова Анастасія Балабасева і військовий Сергій Рощин
Ситуації, під час яких є загроза життю, активізують людські базові інстинкти. Страх смерті змушує їх прагнути встигнути зробити все, чого до того зробити не встигли, «напитися життя». Рішення одружитися не є цілком свідомим, бо на нього впливають страхи, людина може неадекватно оцінювати свого партнера. В паніці починають одружуватися ті, хто весілля довго відкладав. Однак не можна говорити, що усі шлюби в час війни створюються імпульсивно. Адже в такі моменти у багатьох людей відбувається також і переоцінка цінностей. І вже її наслідком стає свідоме, виважене рішення створити сім’ю як одне з найважливіших благ у житті. Те, що відбувається в країні, має різний вплив на всіх.

Олександр зробив пропозицію Вікторії в госпіталі. фото mil.gov.ua
Начальник відділу ДРАЦС РС Тернопільського МУЮ Ольга Говорченко розповідає, що пар, бажаючих одружитися, не стало більше у порівнянні з довоєнним періодом:

Весілля бійця 42-го батальйону територіальної оборони Романа та Олени - харків'янки-волонтера

Євген Ювко з Ніжинаиодружився на своїй улюбленій Віталіні під час відпустки з зони АТО
Текст: Ольга Терещук, весільний портал «Пара молода»
13.11.2014