Чорний – колір готичного весілля
Хотіли б ви побувати на весіллі вампіра та його нареченої? Це могло б стати реальністю, щоправда, театралізованою і доволі осучасненою. І відбувалася ця подія не у Трансильванії, якомусь європейському місті чи у Києві, а у невеличкому українському місті Тернопіль 11 жовтня.
У центр міста на розкішно прибраній машині «Побєда» приїхали вінчатися в Кафедральний Собор екстравагантно одягнені молодята. Наречений – у чорному фраку і циліндрі, у чорних в обтяжку штанах і білій з лацканами сорочці, прикрашеній великою брошкою з червоним каменем всередині. Його ж друга половинка була вся в білому: неначе з мережива біла сукня, хутряна курточка і чарівні черевички. Натомість весільний букет був складений із величезних бутонів червоних троянд і неабияк пасував до чарівного вбрання молодої. Не менше вражали своїм зовнішнім виглядом і гості цієї урочистої події – деякі дами були одягнені в чорні капелюшки з вуаллю, в балахонисті темних відтінків сукні. Чоловіки, голови яких прикрашало гладко вкладене чорне волосся, мали підведені чорним очі та вкрите смертельно білою пудрою лице.
Саме так відзначали своє весілля Роман Нагуляк та Світлана Чигир, які є прихильниками готичної культури.

Відтак молоді люди металися між столицею і Тернополем (Світлана живе у Києві, Роман – у Тернополі), їздячи одне до одного в гості. А восени зрозуміли, що далі так не можуть і вирішили одружитися.


– Однозначно погодили, що одружуватимемося в Тернополі, – додає наречена. – У столиці не відчуваєш того романтизму, який потрібен нашому святу. Нас би, зрештою, просто не помітили. Ми б загубилися у потоці весільних пар. У Тернополі все інакше – тут відчувається атмосфера свята, а не буденного ритму життя. На нас усі звертають увагу, підходять і щиро вітають. Це так гарно і приємно…

– Я три роки поспіль організовував у Збаразькому замку фестивалі готичної музики «Некрополіс», – розповідає Роман. – Однак останнім часом ми були позбавлені такої можливості. Тож, коли почали думати зі Світланою про організацію весілля, вирішили зробити приємність своїм друзям і перший день весілля перетворити на справжній фестиваль. До цього часу чимало наших друзів – прихильники готики – також старалися додати щось готичне до своїх весільних церемоній. Однак ми, напевне, перші, які зробили це так масштабно. Своє весілля ми святкуватимемо у Збаразькому замку і там очікуємо чимало готичних вистав. Більшість із них – це подарунки наших друзів.
Так, гурт «Зелені сестри» показали середньовічні весільні обряди. Усе було в класичному готичному стилі – зі Смертю, фрейлінами і нареченою Франкинштейна. Під «смурну» музику, як назвали її учасники гурту, вони грали чудернацьке, як для пересічного глядача, весілля. Але все виглядало так казково і містично, що відвести погляд не хотілося… У повітрі впродовж усього святкування променіла магія. Церемонія зібрала у


До слова
Сучасні готи не мають жодного стосунку до тих східногерманських племен, що захопили на початку III століття чорноморські землі від Дону до Дунаю і одним своїм існуванням порушували соціальну стабільність у Римській імперії.
Готами нині називають себе

Автор: Ірина МАРЦІНКОВСЬКА, весільний портал Пара молода
21.12.2009