Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Ця чудова КарпатіяЗа прогнозами експертів, у зв’язку з кризою, цього сезону «модним» буде внутрішній туризм, оскільки бажаючих відпочивати за межами країни стає все менше і менше. Тож якщо Ви вирішуєте, куди помандрувати зі своєю половинкою після весілля, пропонуємо Вам відвідати прекрасний край, адже плин життя і часу тут здається повільнішим ніж де-небудь. Українські Карпати – одна з перлин світових ландшафтів, тут немає масового напливу туристів. Якщо ви шукаєте спокою в оточенні прекрасної природи, якщо вам подобається товариство людей привітних і веселих, – це означає, що Ви потрапили туди, куди прагнули, незалежно від пори року.

Ця чудова Карпатія

Карпати – це не лише чудові краєвиди, а й фортеці, церкви, монастирі та музеї в таких давніх торговельних містах, в країні гуцулів та бойків.

Якщо ви любите подорожувати широкими долинами, де течуть повноводі ріки, а гірські полонини вкриті лісами, то ви не будете розчаровані, якщо приїдете відпочити у Карпати, неподалік від Румунії. З горбистої місцевості Прикарпаття ведуть дороги до гірських районів. Тут знаходиться знаменита Говерла. Тисячоліттями ця земля вкрита ялиновими, смерековими і вільховими лісами, тут зустрічається карпатський кедр.

Цікавою і захоплюючою пригодою може стати для Вас плавання човном гірською річкою, наприклад, Прутом біля Яремче. Гірські стежки манять вас піднятись в гори, ну хоча би до скель Довбуша біля Болехова. І якщо надворі літо, а вам захочеться, як у сніжну зиму, «пролетітися» на лижах, то ви можете поїхати до Буковелю, одного з найпопулярніших місць відпочинку, і – здійснити свою мрію.

Карпати багаті своїми цілющими мінеральними джерелами. В Гуті, Косові, Мазуні, Ворохті, Татарові, Ямній, Яремче функціонують сучасно обладнані санаторії.

До ваших послуг кращі ресторани, про які ви можете довідатися у туристичних бюро, з путівників, а також запитати у місцевих жителів, які охоче дадуть вам пораду.

Варто згадати найцікавіші пам’ятки історії та культури краю. Привертають увагу оздоблені різьбою православні дерев’яні гуцульські церкви в Коломиї, дерев’яна церква Різдва Богородиці в Ворохті (1615 р.), церква Святого Духа в Рогатині з чудовим іконостасом, храм Святої Діви Марії в Надвірній – друга за величиною церква в Галичині і, звичайно, комплекс Крилос у давньому Галичі.

Оскільки карпатські села були дуже віддалені від нечисленних міст Галичини, люди вчилися самі виготовляти одяг та предмети домашнього вжитку. З покоління в покоління розширювалися їхні знання та навички. Багатство лісів сприяло обробці дерева, а багатий на глину ґрунт став придатним матеріалом для гончарства і кольорової кераміки.

Саме сьогодні невичерпно багате народне мистецтво приваблює у цей край. Кожна місцина постане перед вами у розмаїтті фарб своїх візерунків: майже у всіх помешканнях зустрічаємо ткані килими, вишиті скатертини і шерстяні ковдри, так звані ліжники. Цього літа Ви можете завітати до гостинного Косова на традиційний етнографічний фестиваль.

А у с. Криворівня (Верховинський район), яке І. Франко свого часу назвав «українськими Афінами» і фактично відкрив його красу всій тогочасній інтелігенції, ще й досі до церкви ходять тільки у вишиванках. В цьому селі збереглась стара форма гуцульських дворів – ґражда (велике обійстя з прибудовами, оточене високою огорожею). Сьогодні вона є досить популярною серед молодих пар з великих міст, які хочуть відсвяткувати в ній своє весілля. А чому б ні – і красиво, і незабутньо, і не так як у всіх!

Мабуть, найпопулярнішим карпатським селом є Космач (датоване 1412 р.), оспіване в піснях і легендах. Науковці виявили тут залишки стоянки первісної людини. Славиться Космач своїми талановитими майстрами. Вас навчать тут писати писанки, вишивати, ткати, різьбити, плести кошики з ліщини і навіть робити дримби. Сьогодні в Космачі є база відпочинку фірми «Оболонь». Тож якщо хочете провести свій медовий місяць у цьому чудовому краї, то не пошкодуєте.

Зрештою, для тих, хто шукає первісну автентику – мандрувати Карпатами можна і самостійно обравши маршрут, йдучи від села до села, знайомлячись з людьми, спостерігаючи їх життя на лоні природи, милуючись краєвидами і… пізнаючи один одного. А високі гори Вам у цьому тільки сприятимуть.

Тож беріть цю красу у серце і мандруйте рідною землею!

Автор: Таня Хомик. Спеціально для порталу "Пара молода".
 
08.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 14, всього 5563◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info