Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Дім, у якому дарують щастяТут ведуть бухгалтерський облік людського життя. Реєструють народження, одруження, смерть... Можна сказати, що відділи реєстрації актів цивільного стану (РАЦСи), у народі — „загси”, супроводжують кожного впродовж його життя. Тому робота тут почесна, але водночас й дуже відповідальна.

Галицький РАЦС міста, що обслуговує два райони (Сихівський і Галицький) розташований по вулиці Грушевського, 16. Реєстрацію шлюбів тут проводять у суботу, тому з самого ранку тут черги, молодята прагнуть узаконити свої стосунки. Менш приємна для працівників установи процедура — розлучення, але, як вони зауважують, не менш потрібна. Газета “Ратуша” у літню пору року, коли люди з особливим ентузіазмом стають на рушник, пропонує своїм читачам розмову з начальником Галицького РАЦСу Іриною Іванівною Точ, яка розповіла про особливості роботи людей, „які дарують щастя”, а також про деталі самої процедури одруження:

— Ірино Іванівно, що потрібно молодим людям, аби узаконити своє кохання?


— Аби зареєструвати шлюб у РАЦСі, потрібно лише одне: за місяць до вибраного терміну подати заяву у цю установу. За новими законами, заяву на реєстрацію шлюбу громадяни України можуть подати до будь-якого відділу РАЦСу країни, і їм не мають права відмовити. Єдина умова — у паспорті має бути реєстрація фізичної особи, або, як це називали колись, прописка. Заяву майбутні наречений і наречена повинні подати особисто, від однієї особи приймаємо документ, коли підпис відсутнього члена шлюбу є нотаріально завіреним. При собі люди повинні мати паспорт. Через місяць і один день відбувається власне реєстрація шлюбу, під час якої повинні обов’язково бути присутні обоє учасників церемонії. Однак, якщо є довідка про вагітність нареченої, то відділ РАЦСу може одружити пару вже наступного дня після подачі заяви. Жінки можуть виходити заміж, згідно з чинним законом, після 17 років, чоловіки — одружуватися після 18. Виняток — вагітність неповнолітньої нареченої, лише тоді суд може дати дозвіл на одруження осіб, які не досягли шлюбного віку. Нещодавно ми зареєстрували шлюб, у якому нареченій виповнилося лише 15 років. Актові записи про реєстрацію та розірвання шлюбу зберігають довічно, документи про розлучення — 20 років.

— Чого нині більше — шлюбів чи розлучень?


— На жаль, віднедавна спостерігаємо тенденцію до зростання кількості розлучень. Водночас кількість одружень також зростає. Наприклад, упродовж 5 місяців минулого року зареєстровано 254 розлучення, а цього, 2007 — 288. Загалом статистика така: 2004 року ми розлучили 547 пар (291 одруження), 2005 — 662 розлучення і 345 шлюбів, наступного року ми розірвали 651 шлюб і одружили 409 пар. Можу запропонувати й відомості за 5 місяців 2007 року. У цей період Галицький РАЦС одружив 152 пари, а розлучив 288. Розлучаються, здебільшого, у віці від 30 до 45 років. З проханням змінити ім’я чи прізвище до нас цього року звернулися 52 громадянина.
Вважаю, що такі невтішні цифри маємо через те, що молодим сім’ям нині важко бути благополучними через відсутність працевлаштування. Наші громадяни одружуються з іноземцями за кордоном, і, мабуть, сюди вже не повернуться. Хоча простежувати якісь паралелі у співвідношенні шлюбів і розлучень, не варто. У нас, наприклад, був випадок, коли розлучитися прагнули особи, яким уже минуло 90 років. До речі, таких випадків чимало — розлучаються люди, яким за 50. Тобто, розходяться після 20-річного перебування у шлюбі. Чому? Мені важко відповісти.
Також ми зареєстрували 80 розлучень осіб, яким ще не виповнилося й 30. Можу сказати з власного досвіду роботи, що у 80% на розлучення подають пари, в яких один із подружжя вже запланував наступне одруження з іншою особою. Був цікавий випадок, коли жінка у нас одружувалася тричі. Двічі вставала на рушник із першим чоловіком, врешті вдруге з ним розлучилася й одружилася з іншим.
Підставою для розлучення може бути стаття 107 Сімейного кодексу України (один із подружжя пропав безвісти, визнаний недієздатним, засуджений на щонайменше 3 роки ув’язнення), а також 106 стаття — за заявою подружжя, в яких немає дітей. Аби вас розлучили, потрібно сплатити державне мито, розмір якого визначає суд.

— Пані Ірино, Ви говорили, що до РАЦСу звертаються люди з проханням змінити ім’я. Які імена обирають львів’яни?


— Насправді змінити можна ім’я або прізвище. По батькові можна змінювати лише тоді, коли батько змінив своє ім’я. Можна зазначити, що віднедавна у Львові популярні подвійні імена. Наприклад, у нас Олег змінив на Олег-Алекс, Світлана — на Світлана-Маргарита, Мар’яна — на Мар’яна-Маріанна. Однак це дуже не практично, у будь-якому документі забув внести повне ім’я, і він уже нечинний. Тому є й такі, які це зрозумівши, змінюють ім’я з подвійного на звичайне. Часто змінюють прізвища, які важко вимовити. Але бувають й інші ситуації, наприклад, якось громадяни взяли собі футбольні прізвища — Дем’яненко, Федоров, Ребров.

— У які дні відбуваються реєстрації шлюбів?


— Зазвичай, одружуємо у четвер, п’ятницю і, звісно, суботу. У неділю — вихідний. Найбільше одного дня одружили близько 18 пар. Усі церемонії відбуваються у приміщенні РАЦСу, але можливий і виїзд на місце.
Насправді, за виразом обличчя можна визначити, хто бере шлюб з любові, а хто — ні. Те, як поводяться молодята, ознака того, чи цей шлюб буде довгим. У тих, для кого це „подія життя”, буде щаслива сім’я. У нашому РАЦСі недавно була перша пара, що одружувалася за шлюбним контрактом. Загалом, молодята обходяться без цього. Також якось молодята вперше зголосилися на добровільне медичне обстеження, який пропонують уже давно, однак молоді люди вважають це зайвим.

— Знаю, що Ви одружуєте й засуджених...


— Так. Кожну останню п’ятницю місяця ми виїжджаємо в СІЗО, останній четвер — у ЛВК №48, що на вул. Хуторівка. Там існує пропускна система. Церемонія відбувається у кімнаті побачень. Приводять засудженого і відбувається реєстрація шлюбу. Однак був випадок, коли наречена принесла рушник, коровай і привела дружок.
Чому жінки зважуються на шлюби з засудженими? Працівники колонії стверджують, що засуджені пишуть на волю гарні листи, а жінки, як кажуть, люблять серцем. Кажуть, це задля передач, проте є й такі пари, які після закінчення терміну ув’язнення стають повноцінною сім’єю.

— Які проблеми виникають у Вашій, без сумніву, цікавій роботі?


— Часто проблеми створюють самі люди, які не розуміють, що для оформлення того чи іншого документа потрібно чимало часу. Можуть скандалити. Багато емоцій під час розлучень. Адже нас можна теж зрозуміти, наш РАЦС обслуговує два райони, а штат розрахований на роботу з одним. Важко, але намагаємося все робити на совість. Були проблеми з приміщенням, однак моя попередниця Людмила Кухар зробила все, щоб ми залишалися на Грушевського. ... Невдовзі знову вибори — додаткове навантаження саме на РАЦСи, які й допомагають складати виборчі списки, а також розшукова робота для СБУ та міліції.

Розмовляв Ярослав БІЛЯЧ, «Ратуша»
Джерело: www.portal.lviv.ua

 
25.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 1, всього 7096◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info