Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

До РАЦСу через Інтернет20 липня цього року в Київській, Одеській та Дніпропетровській областях стартував проект подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через Інтернет. Віднині подати документи у відділ ДРАЦС можна як у звичному паперовому форматі, так і он-лайн, не виходячи з дому (http://dracs.minjust.gov.ua).

Купити чи продати речі? Немає нічого простішого! Забронювати квитки на літак? Будь ласка! Оплатити рахунки? Окей! Подати заяву у ДРАЦС?... Та без проблем! 

Такі реалії сучасного життя. Інтернет впевнено підкорює нові обрії, щоб людина почувалася більш комфортно та раціональніше розподіляла свій дорогоцінний час.
Подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через Інтернет
Раніше громадянам України необхідно було звертатися в ДРАЦС з пакетом документів двічі: перший – щоб отримати консультацію та рахунки для оплати послуг, другий – уже зі сплаченими квитанціями для реєстрації заяви. 20 липня цього року в Київській, Одеській та Дніпропетровській областях стартував проект подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через Інтернет. Віднині подати документи у відділ ДРАЦС можна як у звичному паперовому форматі, так і он-лайн, не виходячи з дому.

Пілотні проекти щодо подання таких заяв через Інтернет впроваджувалися у різних містах і раніше, зокрема в Івано-Франківській, Сумській, Вінницькій, Луганській, Львівській, Харківській, Полтавській та Одеській областях. Вони здійснювалися через веб-сайти головних управлінь юстицій цих регіонів. 

Тепер у країні запрацював новий веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». А 21 липня ц. р., за словами Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, відбувся «історичний шлюб»: Павло Вишебаба з Краматорська та Інна Тесленко з Маріуполя – перші в Україні завдяки електронній системі вибрали дату і зареєстрували свій шлюб у Кіровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану, що на Дніпропетровщині, де почала діяти нова електронна система он-лайн реєстрації заяв. 
Подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через Інтернет
На веб-порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» кожен охочий може подати заяву про державну реєстрацію шлюбу. Спочатку потрібно пройти первинну реєстрацію. Відтак на електронну адресу користувача веб-порталу надійде пароль для входу в особистий кабінет. Тепер сміливо можна подавати заяву про державну реєстрацію шлюбу. Просто і доступно. Це плюс!
Подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через Інтернет
Молодята зможуть вибрати зручні дату і час проведення церемонії. Якщо виникли поважні причини для того, аби шлюб відбувся раніше, не забудьте поставити відмітку «Необхідне скорочення строку державної реєстрації шлюбу у зв’язку з наявністю поважної причини» та надати необхідні документи у цифровій формі. 
Подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через Інтернет
Загалом документи можна посвідчити цифровим підписом. 

Але є одне але: заяву на державну реєстрацію шлюбу необхідно підписати особисто в обраному відділі ДРАЦС не пізніше одного календарного місяця до обраної дати реєстрації шлюбу та впродовж трьох днів після реєстрації заяви он-лайн. Тож прийти у ДРАЦС ще раз доведеться. І як розповіла начальник відділу ДРАЦС РС Тернопільського МУЮ Ольга Говорченко, зробити це мають наречена і наречений разом. Заява вважається дійсною з моменту підписання обома молодятами і вже від цієї дати потрібно відраховувати дату розпису, реєстрації шлюбу. Якщо ж ви маєте електронні підписи, то завірити заяву можна ними. 


З початку дії проекту у переліку регіонів, які можна вибрати, зазначені Дніпропетровська область, місто Київ, Київська та Одеська області. Але відтепер система працює і по всій Україні. Це означає, що якщо ви з іншого міста, то можете тепер одружуватися у цих населених пунктах, не виїжджаючи до них попередньо, щоб подати заяву. Адже за законом заяву для реєстрації шлюбу у будь-яке відділення ДРАЦСу можна подати без прив'язки до місця прописки.  Оптиміст побачить у цьому непоганий шанс помандрувати країною із коханою людиною та одружитися, скажімо, в «перлині біля моря», до того ж привезти разом із сувенірами цілу купу романтичних спогадів.

Перспективи в електронної системи он-лайн реєстрації заяв безперечно є. Громадяни можуть подавати документи щодо зміни імені, розірвання шлюбу, записуватися на прийом до спеціалістів щодо державної реєстрації народження дитини, реєстрації смерті тощо. 
Подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через Інтернет
Також на веб-порталі можна отримати консультацію, поставивши запитання спеціалісту.
    
Наскільки зручною буде електронна система он-лайн реєстрації заяв, покаже життя, але дуже ймовірно, що дасть змогу спростити процедуру запису на прийом у відділ ДРАЦС, дозволить, не виходячи з дому, вибрати зручний час для прийому та уникнути черг у РАЦСах.

Текст: Alex Ty Ternopil project
31.07.2015              сьогодні 4, з початку місяця 147, всього 11884◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info