Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Доросла пані, яка «загралася» у лялькиНаталя Басараб. Художник

Доросла пані – це відома тернопільська художниця Наталя Басараб, а її ляльки - це пристрасть, яка родом із дитинства. І перше, про що хочу запитати пані Наталю - чому після багатьох успішних художніх виставок в Украіні та за кордоном захотілося звернутися до не надто поширеного жанру- скульптури малих форм (виготовлення ляльок)?
- Я з дитинства, окрім того, що малювала, ще й дуже добре ліпила. І коли батьки повезли мої роботи до Львова в інститут прикладного мистецтва, то викладачів вразили не малюнки, а саме ліпка. Вони відразу запропонували привезти мене, школярку, на навчання до училища при інституті і радили нічим іншим, окрім ліпки, не займатися. Але нажаль так не склалося. Спершу я малювала ляльок на папері і створювала для них паперовий одяг. А коли у 5 років батько подарував мені справжню ляльку - це було велике щастя. Я зберігаю її й досі, навіть свою донечку назвала так само - Соня.

- Зараз у вашій колекціі більше 50 ляльок, виготовлених власноруч. Здебільшого це артисти…
- Справді, почала я з кіногероїв. Мій батько був кіномеханіком, і ми з мамою часто ходили на сеанси.Улюблені герої згодом й ставали ляльками. Першою була лялька Ераста Гаріна (артиста, який зіграв роль короля у старому, а тепер уже розфарбованому фільмі «Попелюшка»). І я зробила її більше десяти років тому. Перші мої ляльки були виготовлені з простих матеріалів (пап’є-маше, гіпсу, паралону, тканини), але для мене вони цінні. Усі мої ляльки - і старі, і нові - живуть зі мною, я їх не продам за жодні гроші. Щороку з’являються все новіші й новіші матеріали, з якими працювати легше і приємніше. Тепер я роблю ляльки із спеціального пластику, який "нарощую" на "ляльковий скелет" із металу та фольги.


- Скільки часу іде на виготовлення однієї ляльки?
- Над одним образом працюю близько місяця. Щоправда, є ляльки на які потрачено значно більше. Так було із лялькою Бріджит Бордо. До роботи над нею я поверталася багато разів, і на сьогоднішній день ще не завершила. Зараз планую переодягти її, щоб костюм цієї великої жінки символізував її епоху. До слова, одяг у портретній ляльці - це міні копія справжнього костюму, і на його виготовлення йде стільки ж часу як на дорослий. Він має бути охайним і обов’язково доречним. А невдалий костюм чи взуття може перекреслити усю попередню роботу.

- Який етап у роботі над лялькою є найважчим?
- Мабуть, промальовування обличчя. Для досягнення максимальної портретної схожості іде іноді до тижня часу. Обличчя малюю акриловими фарбами, іноді аквареллю. Також використовую жіночу косметику і сухі пастелі. Що менша лялька, то важче працювати над її обличчям.


- Усі ваші ляльки – це відомі і знамениті люди. А чи пробували робити ляльки на замовлення?
- Взагалі то я такого не практикую, але одного разу спробувала. Моя знайома попросила зробити ляльку з її подруги. Для подруги це мав бути сюрприз, отже я її не бачила. Мені лише дали десяток її фотографій у різних ракурсах, розповіли про її характер, вдачу, звички… Результатом були приємно вражені усі: я, моя знайома та її подруга-прототип ляльки. "Замовна" робота пішла напрочуд легко. І коли до мене згодом завітала у гості жінка – прототип ляльки – я мимоволі вигукнула: «Ой, моя лялька прийшла!!!»

- Пані Наталю, які емоції переживаєте, коли працюєте над лялькою?
- У мене склався той ідеальний випадок, коли робота – це щастя! Виготовлення ляльок для мене – це свято душі, лет творчості, стан ейфорії. А ще це дуже заспокоює нерви. Я часто працюю ночами, коли ніхто не відволікає. Проте, коли завершую роботу над лялькою, відчуваю деякий сум та спустошення. І після народження кожної ляльки я починаю повільно повертатись до реального життя.

- Чула, що у кожної із ваших ляльок є день народження і паспорт…
- День завершення роботи над лялькою і є днем її народження, а у паспорті я вказую матеріали, з яких ляльку виготовлено, фарби, якими її розписано, її розмір і, звісно, день її народження.


- А чи доводилося вам чути реакцію прототипів ляльок на свої міні копії?
- Тернопільські артисти висловлювали подяку, відчувалося, що їм приємно. Лише один артист попросив пошити йому інші брюки. А от Людмила Гурченко, після того, як їй показали ляльку, виявила бажання зі мною познайомитися…Але так і не довелося…

- Пані Наталю, чи не «вагітні» ви новими ляльками?
- Вагітна, і здається трійнею. Я виросла на фільмах Леоніда Гайдая і уже давно готуюся до роботи над чудовою трійкою – ляльками Віцина, Нікуліна і Моргунова. Наразі я опрацьовую газетно-журнальні матеріали, збираю фото, бо хочу досягти у цій роботі максимальної портретної схожості.

- Що ж, бажаємо вам приємної «вагітності» та легких «пологів».

Розмовляла Наталя Денис
Джерело: весільний журнал «До і після ВЕСІЛЛЯ»


09.07.2010              сьогодні 1, з початку місяця 41, всього 13568◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info