Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

ФОТОГРАФ І ВІЗАЖИСТ: тандем для ідеального фотоЯк добитися ідеального кадру у весільній фотографії та чому командна робота фотографа і візажиста переросла із забаганки в must have? Про ці та інші речі ми поспілкувалися з відомим українським фотографом – Василем Шмігелем.

Василю, насамперед розкажи нам про співпрацю візажистів та фотографів. Це якийсь новий тренд чи просто модна забаганка клієнтів?
Насправді, ні те, ні інше. Подібна співпраця на професійному рівні була і буде завжди. Адже щоб досягти якісного результату – потрібно не просто забігти в салон краси і зробити зачіску та нафарбуватися. Цього, як правило, вистачає, щоб покрасуватися перед подружками, однак в фотографії такий підхід не пройде. При створенні образу та втіленні його через make-up дуже важливо розуміти задум фотографа: те, яким має бути кінцевий результат. А це, в свою чергу, може втілити лише людина з досвідом на знімальному майданчику, розумінням того, яку природу має світло, як воно буде лягати на модель, які елементи потрібно підкреслити, а які потрібно приховати, щоб добитися бажаного результату.

Що потрібно, аби цей тандем був успішним?
Як на мене, то найважливішою є комунікація та робота в команді. В принципі, це ті риси, які і відрізняють професіоналів від профанів. Наприклад, якщо ми не зрозуміємо один одного, то вийде щось зовсім інше, ніж стартова задумка – а це вже профанство. Або якщо амбітність та індивідуалізм заважає досягти мети, це також профанство. З боку візажиста потрібно чітко розуміти поставлену задачу, та якісно її виконати в короткі строки. А мені як фотографу важливо вміти чітко донести візажисту яким я бачу цей образ і які акценти в make-up будуть найважливіші для отримання якісного кадру.
 
Звідки черпаєте ідеї для зйомок? Як підбираєте потрібний образ і хто тут головніший: фотограф чи візажист?
Взагалі, черпання ідей, їх генерація не є обтяжуючою справою: вони є в усьому, що нас оточує. Тут важливіше вміти її(ідею) виокремити та застосувати в потрібний момент, в момент створення образу. Часто буває так, що ідея зароджується ще на етапі спілкування із замовником. Далі вона шліфується, інколи попередньо тестується - одним словом, доводиться до того стану, коли ідея та її реалізація стають одним цілим, з чітким розумінням, як саме я її буду втілювати. Щодо іншої частини питання, «хто головніший», то тут формулювання не зовсім вірне. Зв’язка фотографа і візажиста є фактично одним цілим, просто у кожного свій шматок роботи, який взаємодоповнюється.
 
Чи є у вашого тандему улюблені образи, свій чіткий стиль?
Звичайно, якийсь загальний пізнаваний стиль роботи є, в цьому і фішка сформованості як професіонала. Проте це лише тендітна зовнішня оболонка, яка доповнює і підкреслює, але ніяк не зашорює шаблонністю. До кожного конкретного замовника свій власний підхід і новий унікальний образ. Тут, напевне, дається в знаки бажання творити, рости і щоразу піднімати свою професійну планку.

На яких зйомках тобі найкомфортніше працювати: весілля, фешн, події тощо...
Насамперед, хочу сказати, що це все різні типи зйомок. Для кожного такого типу свій підхід, своя команда помічників. І тут важливо розуміти, що зону комфорту створюють саме помічники, які мають усвідомлювати чіткість поставленої задачі і того, що я від них хочу. В цьому випадку не слід путати професіоналізм з талановитістю та креативністю, тому що навіть з дуже талановитою людиною можна не досягнути задуманого рівня, а з працьовитою, наполегливою – це лише питання часу. Звичайно, співвідношення талановитості і працьовитості плюс комунікація дає найяскравіші плоди.
 
Чи не важко творчим особистостям вживатись над такою серйозною роботою?
Як я говорив раніше, робота в команді є ключовою запорукою вдалої співпраці. Тут береться до уваги все, навіть особистісні речі. Звичайно, буває і таке, що люди не спрацьовуються, але це скоріше залежить від недостатньої кількості досвіду та нерозуміння кінцевої задачі. Проте такі нюанси нівелюються, коли партнер доростає до певного рівня, коли з’являється загальна відповідальність, розуміння справи, повага та вміння слухати.

Які поради можеш дати нашим читачам, аби гарно виходити на фото? Які пози, макіяжі?
Насправді, порад всього на всього декілька, але вважаю їх дуже важливими. Розуміти себе, навчитись любити і сприймати себе яким ти є і зрозуміти свою неповторність. Все решта – пози, макіяжі, образи та інші технічні моменти підкажуть вам професіонали, з якими ви працюєте в певний момент.
 
Чому людині варто звертатись до професійного фотографа та візажиста? Що ви даєте особливого людині, яка хоче стати вашим клієнтом?
Я розумію, що зробити правильний вибір в умовах насиченого ринку доволі важко. Тому тут важливо дивитися на результат та якість попередніх робіт, а не слухати обіцянки про «золоті гори» та непідйомні ідеї, які можуть втілювати так звані «фотографи» без досвіду. Професіонал завжди запропонує варіант і одразу схему втілення, розповість про нюанси та дасть об’єктивні оцінки. Що стосується мене, то своїм замовникам я намагаюсь створити не лише насолоду від кінцевого результату, а й задоволення від самого процесу. Адже процес зйомки сам по собі доволі складний і відбирає багато енергії від всіх учасників. Тому хороші спогади від пережитих емоцій, які наповняли вас підчас спільної роботи, будуть щоразу нагадувати про себе при перегляді фінальних фотографій.

Текст: Сергій Кравчук


22.11.2013              сьогодні 2, з початку місяця 30, всього 4691◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info