Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

FRANKO band - успіх, яким керує кохання!FRANKO band – прогресивний кавер-гурт, який уже кілька років успішно працює не лише в різних куточках України, але й за кордоном. Про те, з чого усе починалося, чим сьогодні можна здивувати слухачів та якою має бути сучасна музика – розповідають засновник музичної формації Юлій Гонський та  його кохана – вокалістка гурту, Юлія Хащевська. 

- Отже, будемо знайомитись – що ж таке FRANKO band, хто це, з чого усе починалося?

Юлій: Неофіційно ми стартували 5 років тому. Кожен з нас, до початку роботи у кавер-гурті, мав свої більш-менш успішні творчі проекти із власним музичним продуктом. До прикладу, я робив музику в групі «Ivory Street», Юля – у «Be My Chocolate»…
Однак, зважаючи на те, що культура купувати авторську музику в Україні й досі не вкорінилась, ніхто з нас не отримав очікуваного резонансу від своїх плодів творчості. Зізнаюсь, бути музикантом – дороге задоволення: інструменти, мікрофони, обладнання, кліпи, ротація... Одні лише хороші відгуки чи захоплені вигуки фанів на концертах тебе не нагодують. А світові хіти завжди викликали емоцію куди яскравішу, ніж власні треки на наших же концертах. І, хоч воно й пригнічувало, люди були готові за це платити...

Юля: Усе авторське, все нове, все, що поза зоною комфорту – чуже для нашої ментальності. Ми хочемо адаптації, нав’язування, нам потрібно бачити в екранах і слухати в авто... Грошей на реалізацію власної творчості у нас не було. От ми й вирішили їх підзаробити й водночас потішити публіку тим, до чого вона звикла, створивши кавер-гурт. Хто б міг подумати, що ми зможемо віднайти у цій роботі креативний вектор і залишитися в ній надовго.


- То виходить, що кавер-гурту легше стати на ноги, аніж вийти в люди з авторським продуктом? Юлю, хіба не твої треки з сольного міні-альбому ми досі чуємо по радіо?

Юля: Те, що мої пісні з EP «Плащ кольору неба» взяли в ротацію всі українські радіостанції – просто фортуна, правильний момент і співзвучність наших з українськими жінками сердець. На той момент україномовна музика лиш мала от-от влитися в радіопотоки новою хвилею. І я була однією з перших краплин. За інших обставин – все набагато складніше.
Насправді, без інвестицій не розвинути жоден музичний проект. І неважливо, кавери ти граєш, чи щось своє. 
Усі новачки, які мають перед собою велику ціль, розуміють, що має пройти певний період, щоб справа набрала обертів. І протягом цього періоду ти, як правило, працюєш «у нуль». Створюєш промоушн, довершуєш концепцію, робиш висновки з власних помилок. І ми через це пройшли. Протягом першого року ми дали всього 4 концерти! А в 2017 – відіграли на 83-ох!

- Команда FRANKO band – хто вони?

Юлій: Загалом, за ці 5 років нам траплялися різні люди. Склад змінювався тричі. Та тільки сьогодні можемо з впевненістю сказати, що в нашій команді – всі свої: музиканти не лише за освітою, а й за покликанням долі і стилем життя. Погодьтеся, це рідкість. Маємо честь працювати з таким колективом.
До речі, першою людиною, до якої я звернувся, була саме Юля. Кращих вокалісток на той момент (та й на сьогодні) я не знав. Наразі ми вдвох, єдині учасники найпершого складу гурту, – кермуємо цією «машиною», приділяючи їй і будні, і свята і навіть відпустки!


«Музика нас поєднала... – це про вас?

Юля: У людей, зазвичай, все навпаки: знайомляться, закохуються, народжують спільну справу. Тільки не у нас! Ми знайомі вже 10 років і в кожного з нас було своє життя, допоки ми не закохалися у FRANKO band по вуха! А потім і один в одного. Хоча, спершу я стала його «правою рукою» в розвитку кавер-гурту. Іноді мені здається, що саме жагу до роботи він любить в мені найбільше

- Зараз так багато кавер-гуртів, конкуренція шалена, що ж допомагає триматися на плаву?

Юля: Сьогодні в будь-якому бізнесі модно оперувати поняттям «бренд». І до нашої сфери воно також має прямий стосунок. Хочеш бути відомим – будь упізнаваним! Хочеш, щоб тебе впізнавали – стань унікальним! Кавер-гурт – це вже давно не купка людей, які просто переграють відомі хіти (хоча є й такі, й вони, як правило, «котять бочку» на більш успішних конкурентів і мають геть мало концертів). Це – назва, яка у всіх на устах! Це – добре сформований стиль, зачіски, костюми. Це – показні соцмережі, якісні фото, грамотний копірайтинг, маркетингові виверти, розумна реклама! І беззупинний моніторинг музики та поповнення репертуару!

- Не таємниця, що кавер-гурт – це дорого. Чому?

Юлій: Давайте послідовно.
Наша робота – це:
- часто довга дорога;
- розвантаження й монтаж громіздкої апаратури;
- майже доба, проведена на локації свята;
- мінімум 3 години живого виступу на сцені;
- власний транспорт, звукове та світлове обладнання, яке ми возимо з собою;
- 9 учасників колективу, з яких 7 музикантів і 2 технічні працівники.
Окрім того – багато-багато репетиційних днів підготовки, зйомок, записів – все для того, аби вразити клієнта по повній! 


- Здається легка робота: вийти і переспівати відомі пісні…

Юля: Єдине, що відрізняє нас від сучасних зірок шоу-бізнесу – те, що ми не тусуємось на телебаченні. Хоча ні! Ще ми виступаємо виключно наживо. І концерти наші тривають значно довше. Крім того, не маємо права бути одноплановими. У кожній пісні (чи це свіжий хіт, чи світовий шлягер, чи українська полька, наприклад) потрібно вміти перевтілюватись, змінювати міміку, рухи, манеру виконання. Ми мусимо транслювати настрій епохи кожної пісні. Інакше публіку не завести!

Юлій: Так, часто у кавер-гуртах ховаються невизнані таланти. Та суть нашої роботи – аж ніяк не у популярності на блакитних екранах. Для нас важливо реалізовувати себе насамперед як музиканти, а не медійні обличчя. І на першому щаблі ми завжди зберігаємо задоволення від робочого процесу. Ніякі тисячі фоловерів чи мільйони переглядів не порівняти з кайфом від своєї, особливої справи!

- Чим плануєте дивувати публіку надалі? Хіба кавер-гурт – не обмежений форматом проект?

Юля: Кожного разу напередодні весільного сезону я створюю план роботи гурту приблизно на рік. Цьогоріч, напланувавши до грудня, зрозуміла, що нам для втілення всього не вистачає місяців зо двадцять
Тому зараз, як ніколи, «давимо на газ до підлоги»!
Серед найближчих проектів – 2 відеокліпи, один з яких, імовірно, стане колаборацією з відомою на всю країну творчою особистістю! Це – великий та приємний сюрприз! 
Також до Різдва ми готуємо диск з українськими колядками в нетрадиційній інтерпретації. Тут – знайомі мелодії, елементи року, джазу, блюзу, фолку, реґі та не лише! Саме з цією програмою збираємося в тур Америкою та Канадою.
А ще – чекайте від нас авторський трек по радіо України!

Юлій: Ми прагнемо розвинути кавер-індустрію до неможливого. Вивести її за межі розважальної сфери й довести, що тут також є неабияке місце для творчості. FRANKO band уже ніколи не зможе бути типовим кавер-гуртом, який пливе за течією. Це щось значно більше, ніж просто робота. Для кожного з нас! 

Розмовляла Наталія ЛОЗОВИК
Інтерв’ю для журналу
«LIKE»

Фото:
Анастасія Куберт
Владислав Білокур
Nick Zavilinskyi
Sergio Mazurini


12.09.2018              сьогодні 4, з початку місяця 53, всього 2420◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info