Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Громадянський шлюб – іспит за звання дружини чи підступне випробовування?Пригадайте вислів із твору А. Екзюпері «Маленький принц»:  «Ми відповідальні за того, кого приручили» – неначе філософія життя. Чи є відповідальність в тих, хто обирає вільний від зобов’язань громадянський шлюб?

Сьогодні розмовою про громадянський шлюб уже нікого не здивуєш. Здавалося б, звичайна  річ. Люди просто випробовують свої почуття та вирішили деякий час пожити разом. З цього усе й розпочинається. Адже тривалість випробного терміну ніхто з «так званого» подружжя не обумовлює. Спробували, пожили, не вдалося – розбіглися. Обов’язків та зобов’язань немає – лише гіркий осад на серці. Ви гадали, що це на все життя, а виявилось, що просто так.

Громадянські шлюби започаткували у Голландії ще в далекому XVI сторіччі. Саме тоді піддані цієї країни, які належали до різних релігійних конфесій, не мали права брати шлюб у церкві, тому влада мерії могла оформити їхні взаємини. В наш час громадянський шлюб – спільне проживання та ведення загального господарства чоловіком та жінкою без будь-яких взаємних обов’язків. Відтак вільні сімейні взаємини в діючому законодавстві зазвичай називають фактичним шлюбом.

На відміну від України в західних країнах громадянський шлюб має правове підґрунтя. В США жінка подає позов до суду, щоб визнати співжиття справжнім шлюбом. Довівши факти тривалого спільного проживання, статеві взаємини та появу на людях – її визнають законною дружиною. В Домініканській Республіці пара, яка проживає разом більше 4 років, отримує право на розділ майна як подружжя. У Франції співмешканці укладають пакт солідарності, в якому обумовлюють питання власності.

Кардинальна зміна полюсу взаємовідносин в нашій країні відбулася разом із сексуальною революцією минулого сторіччя. Тоді питання інтиму висвітлювали усі ЗМІ, а відверті сцени стали частішати у вечірньому телевізійному ефірі. Лише церква, як інститут суспільної моралі, змушена була витерпіти тиск цієї революції. З погляду християнства громадянський шлюб є гріхом. Адже в цих взаєминах немає відповідальності перед Богом, вони базуються тільки на тілесних втіхах.  Справжні шлюби творяться на небесах. Недаремно в Святому письмі зазначено: «Те, що з’єднав Господь, нехай людина не роз’єднає».

Думки психологів стосовно популярності громадянських шлюбів на теренах нашої країни кардинально різні. Одні приписують її зростаючій жіночій емансипації, натомість інші – вигідному становищу чоловіків.

На відміну від жінок, представники сильної статі прихильніше ставляться до думки щодо спільного проживання. Втрачати свою свободу вони не хочуть, а твердження  «так живуть люди в усьому світі» набуло у них нечуваного авторитету. Іноді мужчини не зовсім упевнені в своєму виборі коханої людини. От і живуть разом без зобов’язань. Адже коли трапиться «щось краще» можна просто залишити одну й перелаштуватися до іншої…

Зважте лише на один момент – 92% жінок, які проживають у громадянському шлюбі вважать себе заміжніми, проте 85% чоловіків – називають себе холостяками. Хіба потрібні подальші коментарі?!

Щоб не потрапити в халепу слід ретельно вивчити усі нюанси спільного проживання, адже ми самі творці свого майбутнього.

Отож, уявіть, що ви не перший рік живете разом. Разом святкуєте свята, ходите в гості, купуєте меблі та речі домашнього вжитку. Нерідко сваритеся. І ось після однієї такої сварки хтось із вас обурюється: «Мені усе це набридло, я так більше не можу». Якщо такі сварки частішають – ситуація виходить з-під контролю і врешті ви вирішите, що краще розійтися, ніж псувати одне одному нерви та життя. Згідно з статтею 74 Сімейного кодексу, чоловік та дружина, які проживали сім’єю, проте офіційно не були в шлюбі, мають право на майно, нажите ними за час спільного проживання, на правах спільної власності. Ось тут і розпочнеться найгірше. Добре, якщо ви, тверезо оцінивши стан речей, зможете розділити меблі, посуд та коштовності. Проте в більшості випадків кожен, пам’ятаючи образу, намагатиметься більше речей привласнити собі.

На вас чекає ще один сюрприз, якщо ви за весь час спільного проживання ніде не працювали (намагаючись, так би мовити, облаштувати сімейне гніздечко). Практично вся власність записана на ім’я чоловіка. Отож і виходить, що в випадку розлучення – ви залишаєтеся ні з чим. Адже з чим прийшли, з тим і йдете – перше правило громадянського шлюбу.

Для переконання суду на свою користь вам слід довести дійсне спільне проживання (іншими словами «існування громадянського шлюбу»). Підтвердженням можуть бути спільні діти, рахунки та чеки за оплату послуг і товарів, свідчення родичів та сусідів. Відтак, заздалегідь збирайте чеки і квитанції, очікуйте на довготривале судове засідання та перенесення слухань із кінцевим вироком суду.

Майте на увазі, що через невизначеність стосунків та постійні нерви у вас може виникнути депресія, що іноді сприяє серйозним захворюванням. Усі події із цього етапу спільного проживання також негативно відобразяться на дітях. Вони почуватимуть себе винними у тому, що діється з батьками.

Роз’їхавшись хто куди – ви знову починатимете усе спочатку. Неначе нічого й не було, неначе не кохали й не були коханими, неначе все було не по-справжньому.

Психологи виділяють декілька випадків, коли громадянський шлюб ще можна замінити на юридичний.

– Щойно ви вирішили пожити пробний термін, відразу домовтеся, що рівно через півроку ви зміните своє прізвище на чоловікове. Нехай гарантом цього буде його слово мужчини. Час від часу нагадуйте про весілля, щоб коханий звик до думки стосовно свого швидкого одруження.

Якщо ви разом проживаєте не більше 4 років, то ще маєте шанси побачити себе у білій сукні. Адже закоханість та захоплення ще не минули, а час  «притирання» успішно пройшов. Ваш обранець розуміє, що вдвох вам жити комфортно, у взаєминах присутня романтика. Чому ж не одружитися по-справжньому?

Якщо ви проживаєте разом більше 4 років і у вас немає дітей, то шансів на заміжжя у вас менше. Ви обоє вже перейшли до світу реальних взаємин. У кожного свої недоліки та звички. Якщо жінка все ж продовжує мріяти про шлюб, то чоловік – цілком задоволений таким станом речей. У нього є кохана, господиня в домі і … чистий паспорт (ну так, на всяк випадок). За будь-якої спроби переконати чоловіка ви почуєте: «Ну, що зміниться від цього штампу». Жінці доведеться важко, проте надія ще є.

В залежності від характеру коханого ви можете обрати тактику для його переконання. Адже чоловіка з м’яким характером можна переманити на свою сторону сльозами про весілля та медовий місяць. Якщо ваш коханий ретельно зважує кожне своє рішення, розкладіть йому усе по поличках. Скажіть, що так ви почуватиметесь захищеною та спокійною. Чоловіки люблять бути захисниками слабких жінок.

– Коли для коханого важлива думка колег, то маніпулюйте цим. Адже навіть роботодавці надають перевагу особам, у яких є сім’я. В цьому випадку наявність штампу в паспорті є свідченням відповідальності за інших. Нагадайте коханому, що хочете перейти на його прізвище й народити дітей. Хіба він бажає, щоб його діти були незаконнонародженими? Якщо ж він й надалі відмовлятиметься, то наголосіть йому, що досить дивно буде виглядати всиновлення власних дітей.

– Чоловік все ж відкладає похід до ЗАГСу. Тоді сміливо зверніться за допомогою до його родичів. Наприклад, до мами. Якщо у вас із свекрухою будуть хороші взаємини, повірте, вона зробить усе, щоб ви стали її невісткою. Натякніть їй, що давно хочете подарувати їй онуків. Це пришвидшить хід подій.

– Якщо й це не допомагає, тоді за філіжанкою кави розкажіть чоловікові історію своєї подруги, яка довго жила в громадянському шлюбі і раптом закохалася по-справжньому. Пішла від чоловіка і зараз святкує весілля… Незважаючи на усі принади вільного шлюбу, чоловік все ж залишається власником. Тому він задумається, може варто заручитися врешті спокоєм і для себе? Відтак, спокійно спати щоночі і бути переконаним, що ви від нього нікуди не втечете.

Тому, послухавши чиєїсь поради, «для початку просто пожити разом» – зважте чи потрібне вам таке випробування? Хіба ви мріяли лише про один день із казки про Попелюшку? Невже хтось має право забрати у вас мрію про білу сукню та весільний марш? А як же бути із весільними світлинами, які ви переглядатимете у річницю свого золотого весілля?! Життя слід прожити так, щоб потім не було боляче за жоден вчинок. Задумайтеся над цим…

Автор: Євгенія Гунько
Джерело: весільний журнал "Наше ВЕСІЛЛЯ"


18.12.2009              сьогодні 3, з початку місяця 34, всього 12071◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info