Весільні сукні ТМ Хадасса (Hadassa)
 


 
◄ Попередня   Наступна ►

Історія весільного платтяВесільні плаття в тому вигляді, в якому ми знаємо їх зараз, з'явилися в моді відносно недавно. До 20 століття весільних платть, як окремого виду костюма просто не існувало! Запрошуємо вас, дорогі читачі, зробити цікавий екскурс в історію весільного костюма, починаючи з 15 століття. Так, так, саме таким часом датовані найперші зображення весільного костюма, що дійшли до наших днів.

Колірні поєднання весільного костюма, які склалися до 19 століття і остаточно закріпилися в 20-му, а саме - різні відтінки білого і экрю, з'явилися дуже пізно, тільки в епоху Наполеона. До цього весільних платтів як окремого виду костюма просто не існувало. Весільні плаття були просто кращим, самим нарядним і дорогим одягом, в якому вінчалися

Відмітимо зокрема, що термін "весільне плаття" існує виключно в радянській термінології, оскільки шлюб при соціалізмі не був церковним. У контексті розмови про історичний костюм коректніше використовувати термін "вінчальне", тобто плаття, в якому "йшли під вінець", вінчалися.

Весільний одяг сильно різнився залежно від віросповідання і конфесійної приналежності - те, що носили католики, православні, іудеї, мусульмани і представники інших конфесій, мало більше відмінностей, чим схожість. Це істотна обставина, оскільки вона зобов'язує нас позначити рамки нашого невеликого дослідження - не "весільний костюм" взагалі, а весільний костюм переважно європейський, тобто що існував в рамках католицизму і протестантизму.

Найперші зображення середньовічного весільного костюма відносяться до 15 століття. Головне, що збереглося в готичному весільному костюмі із старовини, це його новизна - весільний наряд повинен був бути не просто кращим з тих, що були, він неодмінно повинен був одягатися вперше, тобто він спеціально готувався до цієї церемонії. Вінчальне плаття замовлялося разом з приданим нареченої і складало частину цього приданого.

Колірна гамма - весільного плаття
У 15 ст. при французькому дворі почали влаштовуватися так звані "білі бали" - гуляння і святкування, присвячені якій-небудь темі, де всім гостям належало бути в білому. Таким чином, саме Франція ввела в моду тематичні костюми однієї колірної гамми.

Червоний колір став найбільш популярним для уборів наречених в кінці Середньовіччя і в епоху Ренесансу. Проте, поява в 16 ст. такої релігійної течії, як протестантизм, і його німецької гілки - лютеранина, на чолі якого стояв Мартін Лютер, змусило відійти від яскравих квітів.

Саме з Німеччини походить ідея пріоритету чорного кольору, підхоплена потім іспанцями і італійцями. Технічно запанування чорного кольору стало можливим після відкриття Америки, звідки, разом з безліччю інших небачених рослин і предметів, був привезений чорний фарбник в кількості, достатній для масового використання на території Європи. У попередні ж століття чорна фарба була дуже дорогою і недоступною більшості населення.

Корсет
У 15 ст. вже носили плаття з корсетом! Котарді - так називається цей тип плаття з високою талією, завжди з готичним трикутним вирізом і довгими рукавами. У епоху готики в моді була вагітність, і жінки часто носили під платтям спеціальні накладні "черевця", щоб її імітувати і створити знаменитий "готичний силует". Цей силует чудово представлений в готичній скульптурі і живописі і демонструє нам "вагітних" навіть наречених - така була вимога моди. Мода на вагітність виникла в епоху хрестових походів і була викликана тим, що жінки у той час дуже довго були одні, поки їх чоловіки воювали за Труну Господню в Палестині. Коли чоловіки поверталися, жінки із задоволенням вагітніли, і цей стан вагітності асоціювався з щастям і благополуччям.

Інша прикмета того часу - мода на кругле обличчя з косоокими очима, схоже на монгольське. І в цьому немає нічого дивовижного, якщо врахувати, що найсерйознішою силою і найкрупнішою державою Середньовіччя була Орда, Татаро-монгольске ханство. Ордою була завойована вся Середня Азія, Русь і простір до меж з Литвою. Крім того, ця епоха знаходилася під враженням від розповідей італійця Мазко Порожнисто, що відвідав, зокрема, Китай, і що розповів європейцям про красу тамтешніх жінок.

Мешканки Європи, антропологічний тип зовнішності яких абсолютно не відповідав цій зовнішності, робили все, щоб наблизити свою зовнішність до цього ідеалу. Оскільки грим був категорично заборонений церквою, їм доводилося добиватися цього іншими засобами. По-перше, вищипувалися і виголювалися волосся перед чолом, іноді до 3 см, що робило чоло вищим. По-друге, вищипувалися всі брови і всі вії - як верхні, так і нижні. По-третє, різними засобами провокувалися хвороби і хворобливі стани, що супроводжувалися набряком, - при набряку одутлі щоки і очі, що заплили, створювали ефект "зіщуренності" і набували косоокості.

В середні віки в Європі лютували страшні епідемії чуми, віспи і інших смертельних хвороб. Саме тому було не дуже популярне вмивання і інші гігієнічні процедури, що стали згодом повсякденними і обов'язковими, - люди боялися проточної води. І мали для цього всі підстави, оскільки зараза розповсюджувалася, зокрема, і через воду. Природним наслідком такого стану речей було те, що люди не дуже добре пахли і страждали від паразитів на зразок блох, що жили в одязі, і вошей. От чому місця, де продається старий одяг, у всьому світі називаються "Блошиними ринками" - адже одяг продавався там разом з блохами. І ось чому італійцями були винайдені духи - для того, щоб перебивати неприємний запах, що йшов від людини.

На голові середньовічної нареченої красувався головний убір у формі готичної башти. Такі убори називалися ененами і могли досягати висоти 1 м. Ходити і навіть стояти з таким предметом на голові було дуже важко, от чому наречені того часу завжди дивилися обличчям вниз - це дозволяло утримувати енен, не дозволяючи йому впасти. Колірна гамма середньовічного костюма не регламентувалася і тому була дуже і дуже різноманітною.

Мереживо – модний матеріал 19 століть
Наймоднішим матеріалом для вінчального плаття в 19 столітті стали блонди - особливий вид мережива. Блонди були шовковими на відміну від решти видів мережив, які робилися з льняних ниток. Блонди відрізняються незвичайно красивим янтарно-золотистим відтінком білого кольору, вони виготовлялися на шовковій тюлевій сітці, по якій шовком же вишивалися орнаменти і квіткові мотиви. До наших днів дійшли небагато платть і фрагментів блонд, оскільки це дуже ніжне мереживо, яке легко рветься, до того ж, погано переносить світло - січеться і руйнується. Плаття з блондами шилася на шовковому чохлі і неодмінним елементом вінчального наряду була фата з блонд, настільки велика, наскільки це дозволяв добробут нареченої. Що стосується силуету, то після 1815 р. вперше увійшли до моди рюші у поєднанні з високою лінією талії.

Вінчальне плаття в епоху Модерна.
У 1900-і р.р., у епоху Модерна, об'єм платтів ще більш скоротився. Їх стали обробляти машинним мереживом і спеціальними дерев'яними гульками, обмотаними шовком, - крело - характерною прикметою декору рубежу століть. Іншою характерною особливістю платтів цього періоду є відсутність декольте, як правило, вони закриті і мають комір-стійку.

Із закінченням Першої світової війни з жіночого гардероба зник корсет і з'явилася виражена тенденція до зниження талії. Така ж доля спіткала і флер-д'оранж, який почали замінювати просто букетом квітів. Спочатку це були білі троянди, а в 1930-і рр наймоднішими квітами нареченої стали кали. У цей період став популярний достатньо виражений грим і яскравий манікюр. У декорі наряду і зачіски нерідко використовувалося пір'я.

Швидка зміна стилів 20 століть
Темп життя круто міняється, мода за ним ледве встигає, весільне плаття постійно зазнає зміни: просте, з приспущеною талією весільне плаття 20-х років через десять років міняється на романтичне і жіночне. Друга світова війна вносить свої корективи - на весіллі плаття стає строгішим, з чіткими лініями.

І знову ж таки - сильна натура і яскрава жінка на ім'я Марлен кидає виклик, красуючись в елегантних чоловічих костюмах. Заміжжя не заважало її романам, як з чоловіками, так і з жінками. У числі її подруг - Едіт Піаф.

У післявоєнні роки люди скучили по романтичності, весільне плаття знов з довгими спідницями і приспущеною талією, наречена - ніжна повітряна дівчина. Юна Джеккі Кеннеді на своєму весіллі була саме в такому платті.

Крістіан Діор узурпує моду на весільне плаття, він одягає жінок в приталені плаття з пишною по коліна спідницею. У 60-і роки відбувається революція на ім’я "міні", весільне плаття знов коротшає, набуваючи лаконічної і сексапільної форми.

Потім свій джинсовий внесок внесли любителі пива і травички - хіппі - зі своїми вишитими всюди квіточками - будь-який авангард і епатаж відгукується в моді легким, але добре помітним відголосом - рожеве весільне плаття Хідер Маккартні суцільно в квіточках.

Явище світу тростинки-Твіггі (80-55-80, зріст 169) в корені поміняло уявлення про жіночу красу. За всіма цими зигзагами слідує і мода на весільне плаття.

Фантазія у весільному платті 21 століття
Сучасна мода на весільні плаття стала гнучкою і еклектичною, в ній можуть об'єднуватися і змішуватися різні стилі і напрями, стандартних рішень немає, фасон залежить від Вашого смаку і фантазії, втім загальна тенденція для весільного наряду - довге плаття.

Зараз на Україні і в Росії великий попит мають весільні плаття таких модельєрів як Оксана Муха, Желенговський і ін.

Вибір весільного плаття - це зворушливий момент в житті будь-якої жінки, наповнений переживаннями і муками творчості: в день весілля наречена може з'явитися перед нареченим як сучасною бізнес-леді, так і ніжною тургенівською героїнею, а також в акваланзі або з парашутом за спиною.

Джерело: "
Всё о свадьбе www.pod-venec.ru"

16.10.2009              сьогодні 2, з початку місяця 28, всього 6686◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2019 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info