Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

ЯК ВИЙТИ ЗАМІЖ ЗА СУЛТАНАІсторія Роксолани: українки, яка досконало володіла мистецтвом «ідеальна дружина»…

Потрапивши у неволю, вона помстилася загарбникам своєї землі тим, що заполонила серце холодного, суворого та неприступного султана Сулеймана. З нею він розділив не лише своє ложе, але й безмежну владу.

Настя Лісовська (у деяких джерелах – Лисківська) потрапила у турецький полон у віці п’ятнадцяти (за свідченням інших джерел - дев’ятнадцяти) років. Хоча за спиною на відстані декількох днів була понівечена рідна земля та вбиті нападниками батьки, Настя виділялася з-поміж інших наложниць тим, що завжди посміхалася. Її сміх вражав навіть тих, хто безжалісно вбивав людей в Україні. Привезені звідти раби та рабині були мовчазними, зламаними, тужливими. Роксолана (так називали полонених русинок) – Настя була геть іншою.

Доля української дівчини могла скластися зовсім по-іншому, якби її хоч раз продали. Тоді вона не побачила б султанського замку, а провела б решту життя в ролі наложниці якогось дрібного турецького чиновника. Адже у палац могли потрапити лише подаровані рабині. Роксолана ж була подарунком особливим, бо, якщо вірити переказам, навіть постала перед Сулейманом незвично. У момент коли для правителя танцювали одаліски, вона вибігла та, відштовхнувши їх, заспівала свою пісню. Цілком ймовірно, що після такого вчинку її могли стратити. Але ж ні – того ж вечора зухвала українка отримала від султана знак, що наступну ніч він проведе з нею...

Що вразило Сулеймана у цій дівчині? Історики переконують, що Роксолана не вирізнялася особливою красою, адже була руденькою, веснянкуватою дівчиною із кирпатим носом. Можна сказати, що вона була симпатичною, однак за зовнішніми даними ніяк не вписувалася у «тераріум» придворних красунь султана, яких у нього було три сотні. Можливо сміливість Насті та її веселий сміх зацікавили правителя Османської імперії?

Після першої ночі, проведеної у палатах султана, Роксолана попросила у нього дозволу відвідувати його бібліотеки. Проводити час із іншими дружинами з гарему вона не хотіла, адже у закритому жіночому середовищі панували ревнощі та злість. Перша дружина та решта наложниць Сулеймана просто зненавиділи Роксолану, адже султан дедалі менше уваги приділяв їм, а згодом й усі ночі проводив у товаристві українки. У замку її називали відьмою, а Сулейман нарік її «Хуррем», що означало «Весела», або лагідно кликав «Хасекі» – «Мила серцю».

Роксолана була не просто вишуканою коханкою для нього. Вона володіла тонким розумом та була здібним психологом. Палацова гвардія обожнювала "сміхотливу пані", яку ніколи не бачили без чарівної посмішки на обличчі. Було за що: вона побудувала для яничар казарми-палаци, збільшила платню і наділила новими привілеями. Сулейман писав їй вірші, зізнавався у коханні, ділився найсокровеннішими думками, а також питав поради у веденні державних справ. Вона здобула прихильність не лише мешканців палацу, але й іноземних послів, із якими вільно спілкувалася на різних мовах.

Однак можна лише здогадуватися про те, що коїлося у її душі та наскільки жорстокою вона була. Ставши єдиною дружиною Сулеймана у 1530, вона народила йому чотирьох синів та доньку, яку могутній султан любив більше за життя. У мусульманському світі була традиція залишати в живих лише наслідників престолу. Є інформація, що близько сорока синів султана, народжених іншими дружинами і наложницями, були розшукані і вбиті за вказівкою Роксолани. Також вона наказала вбити декількох вагітних наложниць Сулеймана. Однак і поплатилася вона за свою жорстокість надлюдським болем: згідно із османською традицією, в день сходження на престол сина султана, вбивали решту претендентів на трон. Серед них – двоє синів Роксолани.

Вона ходила з неприкритим обличчям, поводилася зухвало відносно суперниць та водночас залишалася улюбленою жінкою для Сулеймана. Хоча згодом, завдяки своїй послідовній та успішній діяльності в економічній сфері та у міжнародних стосунках, Роксолана здобула прихильність жителів Османської імперії – їхнє з Сулейманом одруження османи не сприйняли. В історії держави з жорстокими законами подібне трапилося вперше.

Коли Роксолани не стало, великий Сулейман-переможець, який не програв жодного бою, опинився на межі з життям: "День і ніч я плачу і зітхаю", - написав тоді султан. Його кохану Хуррем поховали в мавзолеї біля мечеті Сулейманіє, найбільшої у Стамбулі, до якої до сьогоднішнього дня приходять мандрівники, аби подивитися на жінку, що підкорила серце Сулеймана та його імперію.

Постать доньки українського священика в історії і до сьогодні є суперечливою та загадковою: вона – сильна, бо вижила сама та дала життя своїм дітям, показала свою мудрість та хист і довела всьому світові свою могутність… Слабка, бо зрадила свою віру, залишивши позаду все, чого змалечку навчав її батько…

Тест: Ольга Терещук, портал «Пара молода»
06.12.2012              сьогодні 2, з початку місяця 24, всього 5133◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info