Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Коронавірус: форс-мажор чи ні?В івент-індустрії «форс-мажор». Весілля переносяться і скасовуються. Учасники ринку в стресі, клієнти - в розгубленості. Кожен шукає відповідь на питання: що робити з запланованими івентами? А у відповідь, як то кажуть, тиша.

Коронавірус: форс-мажор чи ні?

В цілому, українські весільники налаштовані оптимістично: карантин закінчиться, а з ним і Великодній Піст (цей період, як відомо, і так не особливо робочий) і все стане на свої місця. Та тільки от багато наречених не так райдужно дивляться в майбутнє. Пам'ятаєте, як в 2008 році народ ринувся спустошувати банківські рахунки і повертати гроші? Так ось щось віддалено схоже відбувається зараз на весільному ринку. Клієнт, який призначив дату весілля на березень / квітень і потрапив в період карантину, намагається зберегти свої гроші і просить повернути всі передоплати, ті, хто планував весілля в другій половині квітня і в травні намагаються перенести свято на пізнішу дату. Ситуація цілком зрозуміла, але виникає питання: що ж таки робити з передоплатами? Повертати чи не повертати? До виконання договору організатори вже приступили. Як бути? З цим «Wedding Daily» звернулися до адвоката Івана Лібермана.

Але спочатку ремарка: 17 березня Верховна рада України прийняла законопроект 3219 в п.5 якого карантин, оголошений в Україні, віднесла до обставин, які можна кваліфікувати, як форс-мажорні.

Адвокат пояснив нам наступне: якщо захід був запланований на вказаний період то потрапив під карантин і, як наслідок, був скасований - це, дійсно, форс-мажор. А якщо захід не може відбутися через форс-мажорні обставини, організатор по-факту перебуває під захистом закону від невиконання обов'язків зазначених у договорі (на конкретно цей період). А далі потрібно уважно читати кожен окремий договір. Що замовник вносив: передоплату / завдаток або аванс. Згідно ЗУ «Про підприємництво», де чітко позначені ці поняття, аванс; не повертається ні в якому обсязі і не тільки через форс-мажорниі обставини. А ось завдаток / передоплата таки підлягають частковому поверненню. Розмір повернення грошових коштів, в такому випадку, визначає виконавець самостійно, керуючись обсягом роботи, яка вже була виконана. Це може бути 10% від внесеної суми або 5%, або 1%. Вирішує кожен самостійно. «Якщо замовник не згоден із визначеною до повернення сумою, він може оскаржити її в судовому порядку. Але оскаржити її, як правило, практично неможливо» - зазначив адвокат.

Таким чином, повернення грошових коштів у зв'язку зі скасуванням або перенесенням дати заходу, питання спірне, але цілком зрозуміле.

До того ж, варто пам'ятати: якщо навіть вас застав карантин, то це далеко не означає, що договір, укладений з вашими замовниками на цей період зник, анулювався сам собою. Це міф, наполягають юристи. Форс-мажор - захист тимчасовий. Карантин не буде тривати вічно. Рано чи пізно за порушення договору доведеться відповідати. Будьте готові.

Обставини, які можна кваліфікувати як форс-мажорні, триватимуть в Україні до 3 квітня. Але, судячи з відгуків колег, клієнти вже переносять на більш «безпечний» період не тільки квітневі, але і травневі заходи. Що цілком обгрунтовано. У зв'язку з цим, пік весільного сезону 2020 очікується у вересні-жовтні. Тому всім нареченим, які тільки планували приступати до пошуку організатора для свого свята майбутньої осені, «Wedding Daily» рекомендує не зволікати. Бо вересень і жовтень - не гумові.

Ну а якщо ви, все ж, вирішили скасувати ваше свято через страх опинитися в форс-мажорних обставинах, будьте готові до фінансових втрат.

Всім здоров'я! І любові!

Джерело: «Wedding Daily»
21.03.2020              сьогодні 1, з початку місяця 42, всього 1010◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info