Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Мій дім – моя фортеця!Дім для людини є чимось більшим, ніж просто житлом. В наш час дім - це не лише притулок від дощу, холоду чи вітру. Власне помешкання дає змогу задовільнити значну частину фізичних і духовних потреб людини. Це те комфортне місце, де кожного з нас чекають, люблять, готові допомогти, де є однодумці в порозумінні, де можна відпочити душею й тілом від всіх життєвих негараздів, де панують взаємоповага, взаємна моральна відповідальність, спільна культура. Це місце, де живе сім'я, - найбільш надійний міні-притулок особи.

Кожна сім'я погодиться у справедливості англійської мудрості: „Мій дім - моя фортеця”. Але найпростіше помешкання стає домом лише тоді, коли у ньому живуть люди. Тому суть „сімейної фортеці”, яка показує на комфортабельність та безпеку, не має відноситися до будівельних матеріалів чи способу захисту будівлі, а радше до її мешканців, які живуть в гармонії. Чоловік і дружина, які живуть одне для одного, які віддають своє життя одне одному і життя яких не просто спільне, а значною мірою єдине, створюють сімейну фортецю. Але проблемою більшості сучасних сімей є невміння увійти в цю гармонію, і часто стається що люди, які живуть разом, залишаються самотніми та навіть чужими. Так що, незважаючи на безпеку конструкції на благо усіх мешканців, дім може перетворитися у домашню тюрму чи сімейне пекло.

Побудувати дім – це справа, пов’язана з багатьма складностями. Вимагається відповідного дозволу, певного досвіду у будівництві, добрих співпрацівників-будівельників і не малих коштів, а утримувати його довгий час також забирає великих зусиль та видатків. Принципи побудови власного дому також можна використовувати для того, щоб показати, як успішно будувати власне сімейне царство, тобто подружжя. Багато хто хоче одружуватися чи виходити заміж, але мало хто задумується про те, чи у них є все необхідне для того, щоб розпочати такий важливий життєвий проект, як зауважив ще Ісус Христос: „Хто з вас, коли захоче збудувати башту, не сяде перше й не порахує видатків, чи має чим закінчити, щоб часом, як поставить підвалину та не спроможеться скінчити, усі, що бачитимуть те, не почали сміятися з нього, мовляв, цей чоловік узявся будувати, та не міг закінчити!” (Лк. 8, 28-30).

Існує певний підхід до зведення будинку: розумний вибір земельної ділянки, геологічне дослідження землі, удобрення архітектурного проекту, узгодження відповідного кошторису, закладання фундаменту, споруджування стін та покрівлі, огорожі або системи безпеки. Подібний і підхід до подружнього життя: розумний вибір партнера, дослідження особистості партнера, розважання над вимогами подружжя та над відповідними особистими можливостями їх виконувати, переконання у любові, укладання нерозривного шлюбу, захист подружнього життя згідно з засадами моралі. Але добре укладене подружжя – це не страхування щастя, що забезпечує безтурботне життя. Навіть, якщо людина усе зробила для того, щоб сім’я була міцною та непохитною, завжди існують елементи ризику та непередбачені фактори, які зможуть в одну мить змити з лиця землі те, чого вона довгі роки старанно будувала.

Розкриваючи проблематику цієї однієї миті, а саме припинення шлюбу, цікаво: коли починаються тріщини у сімейній фортеці? З яких причин наступає припинення спільного життя? Занадто часто стається, що люди одружуються не свідомо, безвідповідально, без доброї сформованої дозрілої оцінки про наслідки свого вчинку, без необхідного правдивого мотиву для шлюбу, що спричинює розколини чи руїну подружжя.

Тому, хотілося нагадати, що „коли Господь не будує дому, - дарма працюють його будівничі” (Пс. 127,1). Багато хто, прочитавши цю цитату Біблії, збагне, що не тільки потрібна старанна особиста підготовка до сімейного життя, а для успішного підтримування шлюбу необхідно дотримуватися вимоги Творця та Автора подружжя, без Якого марне будівництво сімейного царства.

Автор: о. Мартин Хомів
06.12.2009              сьогодні 8, з початку місяця 53, всього 26309◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info