Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Наталі Литвин: цей день один раз у життіЗа її весіллям слідкували в мережі Instagram так само ретельно, як слідкують за улюбленим серіалом. А на запитання: «скільки коштує весілля» вона відповіла лише нам.
Перше відверте інтерв’ю про весілля та практичні поради нареченим, відомого блогера Наталі Литвин. Що потрібно знати і робити під час підготовки весілля, аби ні про що не шкодувати потім.

Весілля Олександра Куровського та Наталі Литвин
 
Наталю, як довго тривала ваша підготовка до весілля в цілому?

Наша підготовка почалась, як тільки Саша мені освідчився. Це було місяців 9 до весілля. Ми вирішили не відкладати основні моменти, тому що Саша «весільник» і він знає, наскільки швидко бронюють всіх професіоналів і наскільки складно потім все робити в останній момент. Ми одразу обрали дату і найважливіших підрядників: місце, організаторів, ведучого, кавер-гурт. Наскільки мені відомо, в Києві весілля можуть організувати за місяць і за два, а на Західній Україні всіх «топів» бронюють за рік. Тому, ми так і почали. А вже потім, коли всіх основних підрядників забронювали, дали собі час на релакс (посміхається) і вже за місяців 3-4 почали готуватись серйозніше. Пропрацьовували всі деталі, обирати декор і т.д. Тобто, загалом, трьох-чотирьох місяців абсолютно достатньо, але, за умови, що ви вже маєте заброньованих важливих підрядників. Якщо вам це дійсно важливо. Бо насправді можна будь-кого взяти й за тиждень до весілля.

Керуючись вашим досвідом, чого точно не варто робити під час підготовки?

По-перше: ніколи не робити все самій! Довіритись професійним організаторам. Тому що ви у своє свято не зможете розслабитись. У нас було підрядників в кілька разів більше ніж гостей, насправді. І контролювати все просто неможливо. Як тільки ви довіритесь професіоналам, вам одразу ж порадять в якій послідовності й що обирати, що чим можна замінити, як вкластись в бюджет і т.д. Тому, організатори і тільки — це перший пункт.

Не допускати до підготовки весілля батьків (сміється). Тому що, в них зовсім інше покоління, зовсім інша мода. Наприклад, традиційна музика, короваї. Батьки звикли до таких традицій, а на сучасних весіллях вони — рідкість. Тут можуть виникати конфліктні ситуації. Мій Саша — ведучий і він досить часто зіштовхується з тим, що пара хоче одне, а батьки намагаються впливати на процес підготовки, щоб все було так, як їм подобається. Тут важливо дати батькам зрозуміти, о весілля ваше і воно має відбутись так, як хочете ви.

Не запрошувати кого попало. Мені здається, що весілля на 200 осіб вже відходять у минуле ще й карантин свою лепту вніс і весілля до 100 осіб — ідеально. Запрошувати тільки тих, з ким ви реально бачитесь, з ким ви дружите, спілкуєтесь. Запрошувати лише тих друзів, які з вами порадіють, а не будуть рахувати ваші гроші чи з «кислими» обличчями сидіти і навіть не вийти потанцювати. У нас було, наприклад, 60 гостей. Це — ідеальна кількість для душевності й для того, щоб кожен міг спокійно між собою поспілкуватись. 
Ви згадали про карантин. Чи змінив він ваші весільні плани?

Я не можу сказати, що у нас щось змінилося. Ми не змінювали ні локацію, ні кількість гостей. У нас як планувалося, так по факту і було. Ми не бралися б за організацію весілля, якби у нас не було такої можливості. Гроші на весілля у нас були заздалегідь. А вплинув карантин лише на нерви, бо ми за все переживали.

Чи були думки скасувати весілля? Уявляєте заголовок: на весілля відомих блогерів гості захворіли на коронавірус?

Звичайно, ми переживали за COVID і до останнього не знали, як воно все буде. Ми слідкували за іншими весіллями, правилами розсадки, дозволеною площею локації. Тому і більшість зон ми розмістили на вулиці. У нас була і лаунж-зона, і кальян, і бар, і ді-джей. Все для того, аби гості могли проводити час на вулиці. Хоча банкетний зал у нас був великий, а кількість гостей маленька, і дотримуватись дистанції було просто. Ну і плюс, ми вже знали, що досить велика кількість наших гостей — з антитілами. Вони вже перенесли COVID навіть не підозрюючи про це. Тобто, ми не боялись, що хтось може захворіти. Ми були налаштовані позитивно.

У своєму блозі ви писали, що абсолютно задоволені тим, як пройшло весілля. Але ж відомо, що не все було «гладко». Історія, хоча б, з весільним взуттям, яке пошили за вашими мірками за два дні до весілля і яке, в результаті, вам не підійшло. Які «факапи» засмутили найбільше?

В мене є цілий пост з «факапами» (сміється). Якби я знала раніше, що так може статись, напевно, замовила б ще раніше те взуття. Хоча, насправді, ми й так це зробили як тільки обрали наряди. Тому що взуття підбирали під весільні наряди. Просто я не знала, що з цим насправді може бути така проблема. Зокрема, ще історія з готелем, в якому ми поселяли наших гостей. Там було дуже багато проблем з сервісом, були проблеми з поселенням гостей і якби я знала про це раніше, ми б підписали якийсь договір з ними, чи відправили б туди когось з організаторів. Аби вони все вирішували і контролювали, а не гості. Я й подумати не могла, що комусь чужому можуть дати ключ від номера варто лише сказати «ми з весілля Куровських». 
Давайте тепер про приємне. Як довго обирали сукні?

Насправді обрала всі три сукні в один день.Звучить дуже дивно, але так і є. Просто був період карантину. Як тільки Саша мені освідчився, я намріяла, що поїду в Італію, і в Лондон і всюди буду міряти сукні різних брендів. Та як дійшло до діла, я вирішила не створювати собі незручності й обрати сукню у Львові. Тим більше у Львові багато класних брендів і можна вибрати щось круте. Так і сталось. Всі сукні вибрали в один день.

Ви працювали зі стилістом?

Так.

За якими критеріями обирали сукні?

Найперше, це — фасон. Чи пасує він мені, наскільки він компліментарний до мого типажу, до моєї фігури. Чи не вкорочує мені зріст, чи не розширяє мене. Навіть за відтінком білого обирали. Їх є дуже багато. Ну і друге це — відчуття. Як я себе почуваю в цій сукні.
Ми одразу ж складали образи, підбирали аксесуари. Я дуже рекомендую всім, хто боїться помилитись, працювати зі стилістом. Особливо в такий день. Тому що ми бачимо себе по одному, а люди зі сторони — по-іншому і вони помічають такі деталі, які ми самостійно не помітимо ніколи. Працювати зі стилістом було одним з моїх найкращих рішень. Ми з легкістю обрали всі три образи.

Як ви вважаєте, дві сукні на весіллі: мастхев чи тренд?

Це суто внутрішнє бажання. Ні тренд, ні мастхев. Наприклад, якщо я хочу сукню зі шлейфом, то я розумію, що танцювати я в ній не зможу. Тому друга сукня — для зручності. Але якщо ви обираєте сукню, яка буде і зручною, і красивою, і вашою омріяною, і вам буде в ній дуже зручно — можна обійтись і однією. Так само, є дуже багато різних варіантів суконь-трансформерів.

Наталі, у вас загалом було три сукні. Яка з цих суконь, в результаті, була найзручніша і чи підбирали ви під кожну окрему пару взуття?

Так, в мене було три сукні.Я так хотіла. Одна була лаконічна, дуже вишукана, проста. Інша — як у принцеси. Це була моя дитяча мрія. Я завжди мріяла, щоб вона була зі шлейфом. Останню я обирала за зручністю і за тим, наскільки круто вона буде виглядати на танцполі. Вона була з пір'ям, з блискітками і саме вона була найзручніша. В ній можна було рухатись як завгодно. Сукня, в якій я була на церемонії, була трохи задовгою. В принципі, ми так і хотіли, щоб вона «тягнулася», але мені в ній було дуже не зручно танцювати перший танець, дуже не зручно ходити. Так само і перша сукня. Вона була важкою (посміхається). Не знаю, скільки кілограм, але 10 - точно. Мені було важко носити за собою той шлейф і як тільки я трохи пройшлася Львовом, він став чорним. Під кожну сукню я не обирала окрему пару взуття, насправді. В мене були лаконічні атласні човники з каблучком і, власне, босоніжки для танців. Саме ті босоніжки, які були не зручні. Але я заздалегідь домовилась з подругою і вона взяла для мене свої босоніжки, в яких я й танцювала. Насправді як виявилось, туфельки нареченої важливі лише під час ранкової фотосесії, коли фотограф знімає деталі або ж коли сукня трошки коротша і видно ноги. А так, взагалі можна бути в будь-чому, аби було зручно.

Звідки ідея весільної арки?

Наші декоратори запропонували нам три варіанти оформлення. Показали ескізи. І ми вибрали те, що нам до душі. Ідея з кришталевим замком чи будинком, вона була найбільш у стилі принцеси і передавала наші цінності. Ми дуже цінуємо дім, затишок і ми собі уявили, що це наш такий перший будиночок з квітами.
Було дуже складно цю ідею втілити. Я б ніколи не подумала, що це так складно, робити нові каркаси. Я насправді думала, що найдорожчі на весіллі — квіти, а насправді — ні. Побудувати той самий будиночок, пофарбувати його, оздобити — дуже, дуже, дуже дорого. Але я тепер дивлюсь на фотографії й розумію, що воно того варте.

Чи не було шкода, що конструкція перекривала вид на озеро?

Не перекривала. Ми обирали таку конструкцію, через яку було видно озеро. Можливо так виглядає на фото, але насправді — ні. Нам було важливо, щоб було видно озеро.

Зараз стрімко набирає обертів проблема утилізації декоративного сміття, яке залишається після весілля. Ви йшли по пластиковій доріжці яка по своїй суті одноразова і не підлягає переробці. До того ж коштує десятки тисяч гривень. Для вас екологічна тема є близькою, але ж пластикова доріжка — не екологічний матеріал. Так, це красиво, але чи варте того?

Дзеркальний композит — це одна з найкрутіших, найкрасивіших і найефектніших ідей для весілля. Є насправді багато інших матеріалів, які нестійкі, крутяться на сонці, виглядають дешево і ми знаємо, що, композит можна використати повторно для якогось ще весілля.
Я б не хотіла зараз підіймати тему екологічності, бо весілля раз в житті. А в буденному житті, я створила екологічний бренд одягу, я сортую сміття, я не використовую пластик в пакуванні. Моя позиція дуже свідома, але те, що стосується весілля: я робила все по максимуму. І замінювати, в цьому випадку, пластик на дерево, я б зіпсувала всю картинку. Я не вважаю, що це щось страшне. Я про це не думала, не думаю досі і нічого б не міняла. Я вважаю, що чіплятися до мене за таку штуку — смішно. Так само як хейтери мені почали писати, що на дівішніку дівчата подарували мені кульки, які ми випустили в небо. За останні кілька років я не випускала кульок, тому що я знаю, яка це шкода, але, що я мала сказати? Дівчата, йдіть звідси з цими кульками? Ви тут трохи перегинаєте… 
Яке питання найбільше дратує: про бюджет весілля чи «коли будуть діти»?

Коли в тебе велика аудиторія — виробляється імунітет до різних запитань. Перестаєш болісно реагувати на будь-що.

Тоді поговоримо про бюджет. Як правило, підходячи до планування весілля, молоді розраховують геть на іншу суму, ніж та, яка виходить в результаті. Якщо таке весілля як у вас (з живими квітами, якісними підрядниками, смачною їжею), то в бюджеті це від ...? Звісно, на бюджет впливає чимало всього, але хоча б приблизно. Від 30, 40, 60 тисяч $?

В нашому бюджеті 50% — це заклад. Edem Resort дуже дорогий і якби ми перенесли все те ж сами в інший заклад, бюджет зменшився б вдвічі. Я так само прекрасно розумію, якщо не брати "зірку", замість кавер-гурту взяти ді-джея, не обирати такі вишукані страви, а взяти щось простіше… На бюджет впливає абсолютно все. Мені важко сказати, але комфортна сума, в якій ти можеш вже щось обирати: не найдешевше, не найгірше, не з того, що залишилось, а вибирати й квіти, і то, і то, для Львова, мінімум — від 30 тисяч доларів. Для інших міст може й дешевше. Ми не вклались в жодні наші бюджети (сміється). Це через те, що не економили ні на чому, а створювали для себе казку.

Вартість яких витрат вас здивувала найбільше на початку підготовки?

Мене найбільше здивувала вартість декору. Я навіть близько не могла подумати, що квіти, це не найдорожче. Для мене багато квітів значить — вау, дорого. Ні (сміється). Насправді конструкції в рази дорожчі. Наприклад, я б ніколи не подумала, що подіум настільки дорогий, доріжка, каркас, на який потім все чіпляється і так само дрібні якісь штуки - теж дорогі. Ну от тарілки. Образно кажучи, одна тарілка коштує 180 гривень, стілець — 140, плюс серветка. І ти розумієш, що гість ще нічого не поїв, ще не прийшов, а стільки грошей вже "пішло". Це якщо, звісно, обирати в оренду тарілки й стільці, щоб все гармонійно виглядало. Транспортування, до речі, так само дуже дороге. У нас стільці були і в залі, і на церемонії орендовані. І я ніколи б не могла подумати, що це може "вдарити" по бюджету. І в нас ще невелика кількість гостей була (посміхається).

Знаєте, в народі ходить така думка, що весілля без організатора — дешевше, зручніше, спокійніше. Чи погоджуєтесь ви з цим?

Не дешевше, не зручніше і точно не спокійніше. Я зараз всіх наречених закликаю: кожним ділом мають займатися професіонали. Ми ж не ремонтуємо унітаз самі, чи шпаклюємо стіни, а звертаємось до майстрів.
Наприклад, для мене найважчим був момент з декором. Коли ми отримали кошторис з різними каркасами, по метрах квадратних, ще й різні матеріали, квіти — я абсолютно не розбираюся в цьому і скільки таке коштує. Треба професіонал, який все це перевірить і визначить, чи все оптимально пораховано. Або ж ситуація. Стільці, до прикладу, можна замовити у Львові, Києві та Тернополі. Звісно, потрібно працювати на цьому ринку, щоб знати, як краще. Замовити стільці в Києві зі знижкою і заплатити величезні гроші за доставлення, чи замовити у Львові, але заплатити стільки ж.

У кожного організатора свої перевірені підрядники. До речі, повертаючись до попереднього запитання, що здивувало по вартості. Технічне забезпечення — це теж дорого. Якщо ставити LED-екран та професійне світло, як на концерті, то це — великі гроші. Так от, організатор знає, з яким підрядником краще працювати, хто якісніший і в кого не виб’є світло, наприклад.

За якими критеріями ви обирали свого організатора?

По чіткості. По тому, як вони працюють з людьми. Ми коли прийшли на першу зустріч, було відчутно, що нас хочуть зрозуміти, нас хочуть почути і зробити все так, аби ми були спокійні. Я знаю, що багато підрядників побоюються працювати з «Галицьким весіллям», бо вони дуже дотошні. Софія Галицька навіть з лінійкою ходить перевіряє, як тарілки розставлені. Але я саме таких організаторів хотіла. Щоб все чітко. Так і було.

Є думка, що весільний торт або красивий, або смачний. 2 в 1 — нереально. З вашого досвіду, погоджуєтесь з цією думкою чи ні?

Ми дуже прискіпливо ставились до вибору торту, солодощів, десертів. Я, в минулому, кондитер, і просто собі б не пробачила, якби в мене щось було несмачно. Тому, ми з Сашею перепробували тортики всіх найпопулярніших кондитерських Львова і у фіналі, коли обрали дві кондитерські, провели «сліпу» дегустацію, аби визначити, якій торт нам подобається найбільше без всіляких упереджених ставлень. Він був і красивим, і смачним.

Ви зауважили, що вам, як блогерам, пропонували весільні послуги або безкоштовно, або по бартеру. Це дуже поширена практика, на жаль. Яка виховує погане ставлення, а іноді навіть нівелює, весільні послуги як такі. До них просто починають ставитись, як до чогось легкого, несерйозного. Але ви пішли іншим шляхом і обирали послуги самі, відповідно, їх і оплачували. Чому так? Адже, говорячи чесно, ви могли б значно зекономити на весіллі?

Так, це правда. Дуже багато різних послуг пропонували по бартеру. Я обрала разом із Сашею таку позицію, що ми не хочемо просто так брати те, що нам не хочеться, а обирали лише те, що подобалось. І байдуже, чи це буде якась знижка, чи повна вартість. А от коли я хочу цього підрядника і він хоче зі мною працювати — ідеально. Якби я не замовила цю послугу собі на весілля ніколи, то байдуже на знижку. Так само було і з весільними сукнями. Мені один із салонів пропонував доплатити, щоб я була у їх сукні. Я відмовилась, тому що для мене важливіше, як я в цьому почуваюсь і чи ця сукня буде мені подобатись, чи буде мені пасувати. А не так, що я буду в сукні, яку я не хочу, але зароблю гроші (сміється). Тому…

А як ви взагалі ставитесь до «весілля по бартеру»?

Абсолютно нормально, якщо це підходить нареченим і підходить підрядникам. Але, як показує практика, якщо підрядники справді професіонали, якщо у них працює, так зване, «сарафанне радіо», то їм реклама не потрібна, у них і так багато клієнтів. Можливо, вони захочуть це зробити для іміджу або з метою попрацювати на весіллі відомої людини — інша справа. Частіше, свої послуги пропонують безкоштовно ті, хто не є професіоналом у справі. Тому, я трошки з обережністю ставлюсь до такого формату, щоб не натрапити на непрофесіоналів.

Розмовляла Ірина Чимирис, весільний портал Пара молода
Фото: Monro photography
Декор: Touche

Весільні сукні: Katy Corso​


26.08.2020              сьогодні 1, з початку місяця 163, всього 8036◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info