Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Науковий конструктор СІМЕЙНОГО ЩАСТЯ
«Не родись красивою, а родись щасливою», - каже народний фольклор. Якщо ви цією порадою не скористалися і таки народилися досить симпатичними, не засмучуйтесь, шанс на щасливе подружнє життя у вас є - його дає наука. Попри численні дослідження вчених, універсального рецепту ще не знайшли. Тому ми спробували спроектувати свій „конструктор щастя”, його деталі – наукові факти та їх аналітика. Вам залишається зовсім небагато - підібрати потрібні елементи, що стануть основою будівництва вашого сімейного щастя.


Сім'я – це...
У різних народів різне визначення. Італійці, наприклад, дописали б, що це велика громада, адже для вирішення сімейних питань вони скликають цілий консиліум з 30-40 чоловік. Голландці сім’єю вважають тільки найближчих людей, інші родичі для них – звичайні гості. Для індійців сім’я чи найважливіше в житті. Бути холостяком в Індії – це втратити повагу та прихильність оточуючих, тому розлучень тут вкрай мало, через що індійські шлюби мають статус найміцніших.
Статистичні рейтинги часто дивують своєю негнучкістю. Нерозлучені – не значить міцні та щасливі шлюби, правда ж? А користь цього географічно-сімейного екскурсу в тому, що він нагадує про різні погляди на одне й те саме явище. І навіть якщо ви не голландець та італійка, ваші уявлення про сім’ю можуть відрізнятися. Можливо, варто це обговорити, аби уникнути непорозумінь в майбутньому.

„Інгредієнти щасливого шлюбу”
Так назвали американські психологи встановлені ними 100 моделей поведінки, що сприяють подружньому щастю. Перші п’ять інгредієнтів – це прості правила взаємної поваги: вміти слухати один одного і не перебивати; „не вішати ярлики” на партнера; бути пунктуальним; виконувати обіцянки; не порівнювати свою половинку з іншими людьми.
Але якщо вашій половинці приємно, коли ви порівнюєте її з Демі Мур, і вона від цього щаслива? Тоді порівнюйте, але все ж не перегинайте палицю, правила діють там, де на них погоджуються обидві сторони. І якими вони будуть знаєте тільки ви.

Розумним жінкам – щасливий шлюб
Британські вчені довели, що щасливішими у шлюбі є жінки з високим рівнем так званого емоційного коефіцієнта EQ. Вони краще вловлюють зміни у настрої партнера, здатні до співпереживання, дипломатичні. І що цікаво – оргазм вони відчувають вдвічі частіше, ніж жінки із середнім EQ. Експерти зі Швейцарії брали до уваги інше „Q”, інтелектуальне. І встановили, що найміцніші шлюби ті, в яких жінка розумніша, а чоловік – старший.
Тобто, якщо ви хочете міцного шлюбу – захистіть докторську дисертацію, а якщо щасливого – будьте чуйні та уважні до партнера.

Експерименти над нареченими
27% наречених розірвали заручини, 42% – відклали весілля. Таким був результат експерименту британських вчених. Заручені пари мали тиждень прожити у квартирі без телевізора, Інтернету, інших комунікацій. І це випробування гідно пройшли менше третини „піддослідних”.
Висновок перший: сумісність партнерів дуже важлива для щасливого шлюбу.
Висновок другий: кожен з нас потребує особистого простору і коли в нього надовго втручається навіть кохана людина – це приносить дискомфорт.


Посадові інструкції
57% подружніх пар причинами сімейних конфліктів вважають неправильний розподіл обов’язків. Ставлення до лідерства у сім'ї розподілилося так: 55% респондентів віддали свій голос за патріархат, а решта підтримують рівноправну відповідальність та ситуативне лідерство. Участь чоловіків у веденні домашніх справ та вихованні дітей відзначили вчені при складанні рейтингу найкращих . Перше місце віддали шведам.
І опитувані, і науковці велику увагу приділяють сімейному штатному розпису. Тому сумнівів не залишається: розподіляти обов’язки треба. Питання лише в тому, за якою пропорцією.

Всьому свій час
Вчені Техаського університету впродовж 20 років спостерігали за 200 парами і дійшли висновку, що оптимальна тривалість букетно-цукеркової стадії 18 місяців. А швейцарські науковці встановили, що післявесільна ейфорія триває лише рік.
Окрім перших стадій сімейне життя має багато інших. І немає гіршої чи кращої. Кожний етап – це різні радості та турботи. Нікуди від цього не втекти. Зате сміливо уникайте календарного плану, пропонованого вченими.
Досі хочеться дарувати коханій квіти і цукерки?Даруйте на здоров’я.


Закони спілкування
На думку американського психолога Алана Берджестла, розмовляти подружжя має не більше 30 хвилин на добу. А його німецький колега доктор Ханс-Вернер Б’єрхофф пропонує інший алгоритм: кожний докір на адресу партнера потрібно компенсувати п’ятьма компліментами.
Мабуть, у подружньому житті цих мужчин не все гаразд. Одного дружина замучила на стільки, що спілкування з нею він хоче обмежити до рівня «подай ложку». А інший, попри постійне «пиляння», досі мріє про компліменти. Старайтесь, аби ваше спілкування приносило тільки задоволення. Особливо корисно – ділитися з партнером своїми емоціями та переживаннями.

Подружній «обов’язок»
Американські дослідники запропонували парам, що збиралися розлучатися, грошову винагороду за регулярне заняття сексом впродовж місяця. В результаті у 80% пар відносини значно покращилися. Найінтимнішу сторону подружнього життя вивчали і французькі соціологи, вони прийшли до висновку, що для близькості стосунків більш вагома якість інтиму, а не його кількість.
Окрім основного, у американського дослідження є й суміжний результат. Багато пар змінюють своє ставлення до сексу впродовж подружнього життя: піддослідні погодилися кохатися за гроші (!) з уже не коханою (!) людиною. Мабуть, варто дослухатися до французів: якість – головне. І якщо до подружньої інтимності ставитися не як до «обов’язку», а як до спільного задоволення, то «гормону щастя» ендорфіну вам не бракуватиме.

Прощати, щоб не прощатись
75% подружніх пар запорукою щасливих відносин вважають вміння прощати одне одному помилки та недоліки.
Не дивно, чому стільки пар такої думки. Адже істина ця добре відома. Тільки от користуватися нею не так вже й легко. Непоодиноко ми, начебто пробачивши партнеру, потай залишаємо образу. І це є справжнім випробуванням для винуватця, бо не знає, що зробити, аби йому нарешті пробачили не тільки словами, але й серцем…Навчитись пробачати не так вже й важко, головне щиро йти назустріч одне одному без остраху, і образи обов’язково відступлять.

Сімейні люди щасливіші за самотніх
Хоча б у цьому солідарні вчені з усього світу. Особливість сімейного щастя у тому, що це щастя з двох половинок. Тому в гонитві за подружньою успішністю, не забувайте про успішність кожного з вас зокрема. Адже міцний, надійний союз – це союз двох щасливих особистостей.

Автор: Валерія Климчук.
Джерело: весільний журнал "До і після ВЕСІЛЛЯ".

31.05.2010              сьогодні 1, з початку місяця 22, всього 6127◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info