Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Нововведення у РАЦСах, про які вам варто знатиСучасний сервіс для сучасних наречених і молодих сімей активно впроваджується у роботу відділів РАЦС по всій Україні. Зокрема, нещодавно ми розповідали вам про подачу заяви про шлюб через Інтернет. А сьогодні уже говоримо про ще одні нововведення – проставлення апостилю у РАЦСі та отримання свідоцтва про народження дитини одразу у пологовому будинку.


Апостиль - у місцевому РАЦСі

Як розповіла порталу Пара молода начальник відділу ДРАЦС РС Тернопільського МУЮ Олександра Василівна Кірик, з 20 листопада 2015 в Україні запроваджено електронний сервіс проставлення апостиля на офіційних документах. А саме – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. 
Отже, тепер легалізувати документи для пред’явлення в інших країнах можна у територіальних органах юстиції за місцем проживання. Це, звісно, значно спрощує процедуру. Адже раніше при укладанні шлюбу з іноземцем чи возз’єднанні сім’ї, щоб поставити штамп «Апостиль» громадянам потрібно було звертатися безпосередньо у Міністерстві юстиції України. 
«Заяву про проставлення апостиля може подати будь-яка особа за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу громадянина України, національного паспорта іноземця або документа, що посвідчує особу іноземця, - зазначає Олександра Василівна Кірик. – До заяви про проставлення апостиля додається оригінал документа, на якому необхідно проставити апостиль, документ про оплату держмита з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від оплати, чи його засвідчена в установленому порядку копія, а також паспорт заявника».  

Розглянути заяву мають у дводенний термін із проставленням апостиля чи відмовою у цьому. Втім, відповідь може надійти і за 20 робочих днів за таких обставин, як: отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, здійснення перевірки документів тощо.

Свідоцтво про народження – у пологовому будинку

Нагадаємо, зареєструвати новонародженого батьки повинні у 30-денний термін за місцем реєстрації батьків чи одного з них, або фактичним місцем народження дитини. З грудня 2015 року це можна зробити не лише в ДРАЦСі, але й у пологовому відділенні, де малюк з’явився на світ.

Однак, як зауважила Олександра Василівна Кірик, компетенція пологових будинків не розширилася. Просто в їхньому приміщенні відтепер розташовується представник/ співробітник РАГСу (ДРАЦСу), який приймає документи про народження дитини для подальшої державної реєстрації народження дитини у відділі ДРАЦС.

Батьки можуть вибирати, де отримувати свідоцтво – традиційно у РАЦСі чи при виписці з пологового.

Для того, щоб отримати свідоцтво про народження необхідно подати такі документи: паспорти батьків, свідоцтво про шлюб, медичне свідоцтво про народження. І вже наступного дня безпосередньо у пологовому будинку ви отримуєте свідоцтво про народження дитини.

Підготувала Валерія Климчук, весільний портал Пара молода
27.05.2016              сьогодні 1, з початку місяця 21, всього 2033◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info