Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Ну, подумаєш, розлучення!Розлучення «таких як вона, у тебе буде десять, а мати і батько - одні!» Цей вислів я чула багато раз. Дуже вже часто ці слова вживаються в наший «культурі». Одного разу вони прозвучали і в мою адресу. Тоді чоловік мовчки взяв мене за руку, і ми пішли. Не сперечаючись. Нічого не пояснюючи. І не озираючись.

Трохи пізніше я сказала:
- Таких, як я, не буде десять.
- Не звертай уваги, - відповів він.

Більше до цієї теми ми не поверталися. Та і про що було говорити? Ми прожили разом вже багато років, і подібні провокації не могли вплинути на наші відносини. Але, якби трапилося таке декількома роками раніше, дурна фраза могла встати між нами, серйозно і надовго зруйнувавши нам життя.

Що ж, часто так і трапляється. Чомусь непорушна і освячена Богом єдність - шлюбний союз - на перевірку виявляється дуже крихким. Його здатна зруйнувати безліч чинників - від пересмажених котлет і невинесеного сміття до необережних докорів прискіпливої тещі.

Проте, враховуючи наше легковажне відношення до шлюбу, нічого дивовижного в цьому немає. Деякі мої знайомі вже встигли розвестися по декілька разів і вважають це досконало нормальним, виправдовуючись формулою «таке життя». При зустрічі багато хто з них щиро вражається: «Як, ти до цих пір живеш з чоловіком?!» «Ну так, - відповідаю, - я до цих пір живу з чоловіком», хоч, може, це і не відповідає сучасним уявленням про «союз двох люблячих сердець».

Сьогоднішні шлюбні відносини нагадують паперовий кораблик в калюжі дощової води. Адже Господь замислював їх як могутня круча посеред океану життєвих незгод. Тисячі маленьких і великих хвиль невпинно розбиваються об його основу; його палить сонце, шліфують вітри і поливають дощі, але зусилля бушуючих стихій тільки стверджують міцність і непорушність могутньої скелі. А паперовий кораблик. Його здатний потопити навіть випадково кинутий камінчик.

Причина в тому, що весільні зобов'язання не розглядаються нами як остаточне і безповоротне рішення присвятити своє життя одній людині. А сам шлюб сприймається швидше як щось тимчасове, те, що за бажання можна зруйнувати у будь-який момент. Та і суспільство цілком лояльно відноситься до розлучення, і розлучитися зараз набагато простіше, ніж, скажімо, в минулому сторіччі. За таких умов молоді люди вже спочатку не ризикують повністю довіритися один одному, адже «хіба мало що може трапитися».

Одна моя знайома, вийшовши заміж за розведеного чоловіка, категорично відмовляється народжувати другу дитину. Вона боїться, що чоловік знову може залишити сім'ю, і їй доведеться одній піклуватися про дітей.

Ситуація, безумовно, сумна, але ж на пороховій бочці довго не висидиш. А кожному хоче стабільності, і ми міняємо партнерів в надії знайти, нарешті, жадану упевненість в своїй потрібності і значущості. Ось і виходить, що безглузда фраза про те, що «дружин (втім, як і чоловіків) буде десять», звучить, на жаль, вельми правдоподібно.

А я не бажаю бути десятою. І навіть другою або третьою. Тільки першою. Неповторною. Єдиною. На все життя.

Колись Мойсей дозволив єврейським чоловікам залишати своїх дружин, якщо тими буде порушена подружня вірність. Але Ісус говорив, що Бог замислював шлюбні відносини абсолютно інакше: «Тому залишить чоловік отця свого і мати і пристане до дружини своєї, і будуть два однією плоттю; отже вони вже не двоє, але одна плоть». Тобто, єдине ціле, міцне, згуртоване, нероздільне: «Отже, що Бог поєднував, того людина та не розлучає» (Марка 10:7-9). І до чого вишукувати поважні причини для розлучення або боятися, що одного разу чоловік кудись зникне? Відповідати подібним думкам - означає заздалегідь хоронити власний шлюб. Особисто я не дозволяю собі навіть думати про це. Просто немає для мене на світі важливіше за людину, ніж той, за якого одного разу я вийшла заміж. І немає дорожче за відносини, чим наші. І не існує кращого місця, чим будинок, де живе моя сім'я.

Яким буде наше майбутнє - я не знаю. Але знаю, що у мене є чоловік, і моє місце - поряд з ним. Сьогодні. І назавжди.

Автор: Євгенія Чернова
Джерело: www.4oru.org


15.12.2009              сьогодні 2, з початку місяця 2, всього 4960◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info