Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

ОКСАНА КАРАВАНСЬКА: «У ДИЗАЙНЕРІВ НАТХНЕННЯ НЕМАЄ»Відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Вона довго боролося з ярликом «етнодизайнер», але доля все ж таки наполягла на своєму. Про те, чому не варто дотримуватися моди та коли на весіллі потрібно бути гарнішою за наречену дизайнер Оксана Караванська розповіла Парі молодій після показу своєї колекції на Podolyany Fashion 2017.

Дизайнер одягу Оксана Караванська
Оксано, ваші колекції завжди вирізняються оригінальністю. Не стала винятком одна із останніх, в якій на принтованих сукнях можна було побачити логотип львівського видавництва. Це трішки незвично, не боїтеся, що такий одяг не сподобається панянкам? 
Повірте, звісно я б хотіла, щоб увесь мій одяг носили, але для мене дуже важливо, що така колекція вже просто існує. Ще коли я була студенткою, мене вчили, що є мода як мистецтво, а є мода як індустрія. В моєму випадку – мода як мистецтво. Комусь це подобається, а комусь – ні. Головне, щоб мої колекції залишалися в пам’яті тих, хто їх бачив. 

На початку своєї кар’єри ви займалися прокатом весільних суконь, які шили самі. Чи зараз є замовлення саме на весільне вбрання? 
Такі замовлення є завжди і всі вони різні. Як то кажуть, на колір і смак товариш не всяк. Тай, як на мене, то обирають не стилістику, а просто одяг від Оксани Караванської


А можна приходити на весілля гарнішою за наречену?
Це залежить, до кого ви йдете. Якщо наречена ваша подруга або сестра, то – ні. А якщо вона майбутня дружина вашого брата – то обов’язково :).

До слова, на весіллі чи на будь-якому іншому заході, часто оцінюєте своїм професійним поглядом стиль людей, їхній одяг?
Те, що цікаве – зачіпає однозначно. Звісно, інколи є таке, що дивишся на людину і думаєш, що тут я б переробила, тут відрізала, а тут дошила. Проте не варто так робити, адже цілком можливо, що саме в цей момент людина одягнена в те, про що мріяла все життя. Кожен має право бути яким завгодно.


Ви створювали одяг як для жінок і чоловіків, так і для дітей. Написали книгу про моду для підлітків, створили свої парфуми. Що далі? Які ще вершини плануєте підкорювати?
Знаєте, мені більше подобається ділитися своїми напрацюваннями, ніж творчими планами. Муза така річ – сьогодні вона є, а завтра її немає. Тому, на жаль, не зможу поділитися задумами. Але, безумовно, вони є. 

Щодо музи. Оригінальне запитання, які, знаю, «люблять» дизайнери :). Але що вас надихає на створення нових колекцій?
Справді оригінальне, а ще й до того ж зовсім непоширене :). Зазвичай коли мене про таке запитували, завжди щось вигадувала. Потім я мала певну формулу і відповідала згідно з нею. Проте ще пізніше я вирішила нікого не обманювати і відкрити секрет, що натхнення у дизайнерів немає. Є люди, є світ, в якому ти живеш, і якщо ти отримуєш задоволення від того, що бачиш навколо, то створюєш одяг для тих людей, яких бачиш. От і все. 


Тоді ще одне, зовсім непоширене, запитання – що буде модним цього року?
Якщо на попереднє запитання я завжди щось вигадувала, то на це взагалі ніколи не відповідала. А все тому, що кожен дизайнер щось створює і це не можна жодним способом помістити в одну лінійку модності. Ніяк. Як би не хотіли. Сьогодні створюється дуже багато красивих речей, які або носяться, або не носяться. Так, буває що одяг не купили одразу після показу, не купили через місяць і навіть через рік. Проте ця річ не втратила свою унікальність та красу. Цілком можливо, що її куплять років так через десять. І це в жодному разі не означає, що покупець не розуміється в моді. Просто він має стиль. Свій стиль. А це набагато важливіше, ніж мода, яка дуже дорога та, зазвичай, притаманна найвищому класу. Можна купити просту річ, але правильно її одягнути і це викличе набагато більше захоплення, ніж одяг від кутюр. Майте свій стиль, адже за ним вас впізнаватимуть, та не бійтеся виражати себе. І ніколи не намагайтеся наздогнати моду, вона дуже швидкоплинна. Коли ж тут встигнути відчути себе особливою?

Текст: Юліана Діткун, весільний портал «Пара молода»


15.06.2017              сьогодні 3, з початку місяця 4, всього 2385◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info