Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

ОСТРІВ СКАРБІВ – ОСТРІВ КОХАННЯІсторія відчайдушних почуттів Роберта Стівенсона та Фені Осборн

Ще з дитинства Роберт Луїс Стівенсон, автор відомого «Острова скарбів», вирізнявся тонким сприйняттям оточуючого світу. Він вправно змушував побачити, почути, провідчувати цю «свою» дійсність дорослих людей, при чому за допомогою одних лише слів. Так і з жінками: Стівенсон перш за все бачив душу жінки, досліджував її найпотаємніші бажання і страхи – і аж тоді починав діяти. А оскільки письменник віддавав перевагу старшим за нього вдовам із дітьми, то найдієвішою тактикою завоювання серця дами було, звичайно, здобуття симпатії її дітей. Точно у такий спосіб Стівенсон і підкорював свою майбутню дружину.

Фені Осборн народилась в Америці 1840 року, була матір’ю трьох дітей, одружена, але мешкала окремо від чоловіка, який славився розгульним життям. Коли Роберт зустрів місіс Осборн, з нею була сімнадцятилітня дочка Белл і син Ллойд – герой стівенсонових творів; її наймолодший син незадовго до того помер, оскільки вони жили дуже бідно. Стівенсону на цей час було 26, а Фені – 36 років. І саме в цей час письменник дуже зблизився з дітьми бажаної жінки, він їх просто обожнював! Фені бачила, як молодий бунтар уміло завойовує серця дітей і відчувала нестерпну тривогу. Адже Стівенсон був із хорошої сім’ї, а тут вона зі своїми проблемами… Ще й заміжня! Та молодик не мав наміру здаватися. Він був дуже щирим у своїх почуттях, давав Фені гроші і робив все необхідне, щоб полегшити життя коханій жінці. Унікальний талант Роберта Луїса в цей час не давав можливість автору заробити достойні гроші на літературній ниві. Окрилена любов Стівенсона здавалось зайшла в глухий кут. Та красень не бажав допускати, щоб такі дрібниці заважали його залицянням і все більше і більше працював.

Фені Осборн та Роберт Стівенсон

​На душі у автора лежав важкий камінь, адже йому потайки доводилось зустрічатись із коханою, бо після смерті наймолодшого сина Фені до них приїхав чоловік – Сем. Таємні зустрічі двох закоханих дуже бентежили молодого коханця! Він так стрімко бажав скінчити цей фарс і розпочати щасливе життя! Та Фені, будучи розсудливою, мудрою жінкою вгамовувала його безумство. Вона розуміла, що там на його батьківщині, аж ніяк не зрадіють такому союзу: молодого письменника і одруженої, багатодітної, в літах – жінки. Красуня з усіх сил вгамовувала думки Луїса, він заради любові був готовий на романтичну втечу і навіть не усвідомлював, що таким чином може зруйнувати усю свою літературну кар’єру і приязні відносини зі своєю сім’єю. Сім’я Стівенсона відігравала не малу роль у житті молодика: батько дуже часто допомагав синові матеріально. І зруйнувати такий союз Фені не могла собі дозволити.

Після трьох років сумісного романтичного переховування, молоді люди відчули полегшення: Сем покинув родину. Та спокій був недовгим, їхні серця мучило питання – розлучення. Фені ще не раз покидала Стівенсона і їхала в Америку для того, щоб отримати розлучення. Вони довго не бачились, лише переписувались: «Що б я міг сказати? Багато і нічого разом з тим, чого просить серце? Я сказав би про те, як доля дарує, а потім забирає і дозволяє з’єднатись лише для того, щоб згодом розкидати по далеким країнам; про те, що любов – це великий талісман, який перетворює землю в блаженний сад; що надія, яка приходить до всіх, вона сильніша випадкового життя, сильніша смерті і протягує руку навіть із могили». Ось так із надією письменник чекав повернення своєї коханої. Ще безліч непередбачуваних подій ставалось між двома закоханими, та час дозволив їм стати чоловіком та дружиною. Це відбулося навесні 1880 року. Весілля було гучним і помпезним. Подружжя прожило чимало злетів і падінь, але попри все – вони були разом.
 
Р.S. «Для того, хто одружується, настають зовсім інші часи: нема більше відокремлених стежок і доріг, де ви можете побродити, і ніхто вас не звинуватить у цьому; тепер перед вами довга, пряма, курна дорога до самої смерті».
Р. Л. Стівенсон
(судження автора про одруження, відтворені у ранніх творах)

Текст: Людмила Бойко, портал «Пара молода»
25.06.2012              сьогодні 1, з початку місяця 25, всього 4976◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info