Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Палаци УкраїниЗ настанням весни, найромантичнішої пори року, хочеться відчути подих нового – від найдрібнішої зміни зовнішності (чи внутрішності) до серйозної життєвої революції. Найбільші мрійники шукають своє ідеальне місце – весняний щойно зазеленілий парк, затишну кав’ярню чи просто мальовничий краєвид. Прогулянку, гідну справжніх принцес і принців, неможливо собі уявити без палацу – з давньою архітектурою і глибокою історією, овіяного легендами і задокументованого літописами, який завис у повітрі часу і вабить своєю мистецькою довершеністю.

В Україні є чимало гарно збережених і по-особливому неповторних палаців – Маріїнський, Кловський, Лівадійський, палац Потоцького, палац Бандінеллі та ін. Щоб добре роздивиться палац у тьмяній безконечності віків потрібне натхнення до інтелектуальної пригоди.

Маріїнський палац у Києві

Маріїнський палац

У Києві в середині ХІІІ ст. було збудовано два палаци – Царський, або Маріїнський (1755, архітектор П. Неєлов) і Кловський (1754-1758, архітектор П. Неєлов і С. Ковнір). Царський нагадував палац у с. Перове під Москвою архітектора Варфоломія Растреллі й вирізнявся багатством форм та органічним зв’язком з парком (первісний вигляд втрачений у зв’язку з переробками). Збудований палац для графа Розумовського. Спочатку Маріїнський палац мав перший поверх кам’яний, другий – дерев’яний. Палац згорів 1819 р., лише 1870 р. за проектом архітектора К. Маєвського він був відновлений і в такому вигляді зберігся до нашого часу. К. Маєвський зумів чітко відтворити творчі особливості В. Растреллі.

Палац має П-подібну форму, збагачений ризалітами (виступаюча частина фасаду) та боковими одноповерховими флігелями. Фасад прикрашають білі колони. Від парку ведуть двомаршові сходи. У всьому простежується зручність і гармонійність.

До Жовтневої революції палац був резиденцією царської родини. Свого часу в ньому жили Катерина ІІ, полководець М. Голенищев-Кутузов. Після Другої світової палац став місцем урочистих прийомів.

У центральній частині палацу міститься великий Білий зал, а з обох боків до нього примикають Зелена вітальня та Бенкетний зал. Палац дуже вишуканий, оздоблений штучним мармуром, позолотою. В інтер’єрі присутні декоративно-ужиткові предмети ХVІІІ-ХІХ ст. (старовинні люстри, меблі, живопис).

Сьогодні Маріїнський палац є державною резиденцією Президента України. В ньому відбуваються зустрічі на найвищому рівні.

Лівадійський палац-музей смт Лівадія

Лівадійський палац-музей

Розташований в смт Лівадія біля Ялти. В 1835 р. його збудував польський шляхтич Лев Потоцький.

Свого часу Лівадійський палац (архітектор М. П. Краснов) був літньою резиденцією останнього російського імператора Миколи ІІ та його родини. Витриманий палац в стилі Відродження, присутні візантійськими мотивами. До ансамблю палацу входить церква, внутрішній дворик в арабському стилі та готичний колодязь з химерою. Палац оточений високим парком – одним з найкрасивіших у Криму.

У 20-х роках ХХ ст. в ньому розмістився перший у світі селянський санаторій. Наприкінці Другої світової війни він став місцем проведення Ялтинської конференції. У перші післявоєнні роки палац слугував державною дачею Сталіна…

Сьогодні – це музей, відомий громадсько-культурний центр. До речі, це єдиний палац, який ввійшов до переліку «Семи чудес України».

Палац Потоцьких у Львові

Палац Потоцьких

У Львові на вулиці Коперніка знаходиться чудова споруда князів Потоцьких – витриманий в стилі французького Ренесансу, з продуманим внутрішнім плануванням та багатством ліпної декорації. Зводив палац у 1889-1890 рр. архітектор Ю. Цибульський за проектом француза Л. Д’Овернь. В 1919 році палац ледь не зруйнували: американський пілот, демонструючи фігури вищого пілотажу, під час святкування річниці перемоги поляків над українцями у битві за Львів, врізався в праве крило палацу. Виникла пожежа, згорів дах. Граф Потоцький виграв судовий процесс і польська держава компенсувала втрати. Палац відбудували.

З 1975 року в ньому знаходився міський РАЦС або «Палац щастя», тепер тут розміщена експозиція західноєвропейського мистецтва ХІV-ХХ ст. Львівської картинної галереї.

Ці пам’ятки палацового мистецтва є культурними і туристичними візитівками нашої держави. Вони найкраще збереглися в часі, просторі та історичній пам’яті народу. Трохи сумно від того, що будували ці архітектурні дива на українській землі поляки, росіяни… Проте були в історії української палацової архітектури й заможні українці.

Палац Павла Галагана 

До сьогодні існує палац Павла Галагана у Сокиринцях (тепер Чернігівська обл.), збудований у 1824-1830 рр. за проектом Павла Дубровського. Двоповерховий маєток розташований у глибині парку, до якого веде головна алея. Палац втілює елементи пізнього класицизму. Нині тут сільськогосподарська гімназія.

Такі палаци, як у Сокиринцях, були зразком для наслідування, в значно менших і скромніших масштабах, серед українського панства. За спільними стильовими рисами будувалися в цей період палаци: Тарновських в Качанівці (куди часто приїжджав Т. Шевченко), Скоропадських в Тростянці (нині діючий музей, з великим парком, в якому є Алея Закоханих), Шидловських в Мерчику (на даний час законсервований).

Ми обмежили нашу мандрівку лише кількома пам’ятками, насправді в Україні набагато більше палацових споруд. Деякі палаци «служать» державним установам, частина віддана у підпорядкування музеїв, решта чекають кращих часів.

Вже давно відшумів бал, швидкий галоп відніс останні карети з двору, не чути звабливої музики, іскристого сміху, шелесту суконь… Та п’янкий аромат старовини зберігся у мовчазній кам’яній споруді, яка, переживши свій час, все ж змагається своїм мистецьким шармом з довколишнім світом.

Автор: Таня Хомик. Спеціально для порталу "Пара молода".
07.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 49, всього 17387◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info