Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Переносимо весілля: заспокоює психологCOVID-19 зруйнував багато планів і навіть найважливіших, як-от весілля. Якщо ваша дата під загрозою зриву, видихніть! Як зберегти спокій і стосунки, розповідає психотерапевт Валентина Мірошниченко.

Як зберегти спокій і стосунки, розповідає психотерапевт Валентина Мірошниченко.
 
Людям так важливо знати, що чекає попереду. Нам важливо планувати своє життя та отримувати бажані результати, важливо почуватися в безпеці та бути щасливими. Але часом трапляється те, що від нас ніяк не залежить. І ми маємо 2 варіанти поведінки: пережити стрес та адаптуватися або перетворити його на хронічний стан. 

Як пережити відкладення весілля

Почнімо з запитання до самої себе: чому саме я хвилююся?

А) З весілля почнеться моє щасливе сімейне життя 
Якщо це ваш варіант, то саме час зрозуміти, що весілля – важлива й радісна дата, а щасливе заміжжя – це те, що ми будуємо крок за кроком, у спілкуванні з коханим від моменту першої зустрічі. Тому час на карантині якнайкраще підходить для спілкування, розуміння, запитань одного одному, глибоких відповідей. Так ви закладаєте міцне підґрунтя дальшого спільного життя. 

Б) А якщо я боюся втратити нареченого через останні події? 
Щоб не втратити нареченого, достатньо не втратити себе. Не зламатися внутрішньо під тиском глобальних подій, вберегти терплячість, віру та вміння спілкуватися з коханою людиною. Пам’ятайте: неможливо втратити те, що побудовано мудро і в любові. Якщо ж стосунки не витримують карантинів чи світових криз, значить, вони не були побудовані та закріплені, була лише ілюзія стосунків або сильне бажання створити сім’ю саме зараз. І те, що не витримує перших труднощів, не може впоратися й з подальшими. Якщо є спроможність бачити та визнати правду, це вже несе в собі емоційне вивільнення та ментальне розуміння того, що і як робити далі.    

В) Я боюся невизначеності
Цей страх має багато виявів: наприклад, що у світі не існує нічого сталого; що тепер весілля не буде взагалі; страх за вже витрачені гроші на підготовку до події; нерозуміння та невпевненість, а що ж буде далі тощо. 

Якщо ви зловили себе на одному з цим страхів, чудово! У вас є шалений ресурс для того, щоб стати сильнішою особистістю і, як результат, ще привабливішою жінкою. Подолавши страх, ми здобуваємо впевненість та можливість прийняти ситуацію такою, як вона є. А це – свобода, а це – більше місця в душі для корисних речей. У світі немає нічого навічно сталого, і прийняття цієї істини вже дозволяє дихати вільніше і продовжувати долати перепони разом та творити спільне щастя.  

Як подолати страх і заспокоїтися? 7 прийомів

1. Придивіться до людини, яка поруч
Теперішня ситуація є реальною перевіркою на сумісність характерів та вміння разом долати труднощі. Так би мовити, зараз можна побачити себе та іншого в реальній кризовій ситуації, а не у вигаданій.

2. Вкладайте в себе
Відтермінування щасливої події дає можливість ще більше підготуватися до створення сім’ї – прослухати вебінари (а їх зараз безліч, до того ж безкоштовних), відкрити для себе нову книгу чи автора, пропрацювати давно забуті психологічні травми з психотерапевтом через скайп, зайнятися оздоровчими процедурами в домашніх умовах тощо.

3. Контролюйте емоції
Наступне – те, чого не варто робити, а саме – ставати занадто емоційною. Бо емоції приходять та йдуть, а їхні наслідки можуть зіпсувати навіть найпрекраснішу картину. Якщо вони починають «зашкалювати», то слід направити їх у корисне русло (хобі, прибирання, готування, фітнес, читання і т.п.), а вже потім, коли їх стане значно менше, можна починати конструктивний діалог із коханою людиною. Емоції рідко допомагають в скрутних ситуаціях. Допомагає вміння мислити, робити висновки та нагадувати собі головне – причину, чому я обрала саме цю людину. Якщо згадувати цю причину в моменти сильних емоцій, легше буде відсіяти головне від другорядного. 

4. Концентруйтеся на перевагах
Важливо здебільшого помічати можливості, а не обмеження. Тобто здобути навичку концентрувати увагу на кращому в ситуації. Такий підхід корисний як і для стосунків, так і для особистісного зростання. Завжди і у всьому шукати позитивну сторону. Це є запорукою не лише щасливого сімейного життя, а й психологічного здоров’я, і, як результат, – фізичного. 

5. Співчувайте 
Наразі мало хто впевнений у завтрашньому дні, економічні кризи набирають обертів у цілому світі. Підтримати один одного – словами, вчинками, як завгодно – чудовий спосіб не панікувати і відчути ще більший душевний зв'язок.

6. Цінуйте те, що є
І зараз – як ніколи сильно. Багато хто хворіє у всьому світі, інші втрачають життя, а хтось абсолютно самотній. Бережіть почуття, сподівайтеся на краще та сміливо долайте перешкоди. 

7. Жартуйте 
Завжди пам’ятайте про гумор. Такий погляд на життя і подовжує його, і допомагає вийти з важких ситуацій переможцем. Краще раз усміхнутися один одному, аніж тричі посваритися та відмовитися від добрих емоцій.  

Вправа для вас двох
Запитуйте один одного: а що для тебе зараз важливо? Чим я можу допомогти тобі в цьому? Як ти думаєш, як нам краще вчинити? 
І діліться – страхами, думками, надіями, – а завершуйте розмови в доброму гуморі та оптимізмі.

Це далеко не повний перелік того, що і як робити в таких обставинах. Адже головне мірило – сама людина та її серце. Якщо є бажання вберегти стосунки та все ж таки дочекатися весілля – ви знайдете безліч способів в собі та в коханій людині. Просто сьогодні нам потрібно трішки більше розуміння, тепла та взаємопідтримки. І тоді можна пережити будь-які випробування! 

Автор: Настя Сєрікова
06.04.2020              сьогодні 1, з початку місяця 15, всього 833◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info