Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

По ту сторону камери«Ви певно вже стільки стереотипів набрались в плані - як вас мають знімати, як і фотографи, які вас знімають...»

Весільна фотографія. Фотограф Вадім Шевцов

Не почну я з красиво-романтичного "що є справжня весільна фотографія"  переходячи на конструктивну критику дядька, який має більше клієнтів ніж я. Най собі буде. В кожного є ті клієнти, яких він заслуговує і навпаки. Що мене найчастіше питають випускники: "як мені стати?". На відповідь "як тобі зручно" вони обуруються "ви ж фотограф...".


До чого я веду? А до того, що ті фотографи, які вам траплялись з вашого 4-ох річного віку, з якого ви так-сяк щось тай пам`ятаєте, сформували ваше уявлення, як відбувається процес зйомки.  Згадуючи свої "фотопроби" на паспорт - я дивуюсь... То був 95-ий рік, і фотограф розташувавши камеру на штативі в коридорі училища наказав дивитись на верх обєктива. Ось... вже 28 років я любуюсь і тішусь своїми трішки п`яненькими очима на першому фото в паспорті. Кожен з вас має безліч таких "прикольних" картинок в своїх власних посвідченнях громадян. А друге фото вийшло трохи  краще, бо я зняв його сам. Тому з 25-ти років я став дивитись на світ більш тверезо....


Що є в понятті "професійне фото". Професійність вказує на те що людина цим заробляє. Але в нас є слідуючий стереотип, професіонал це той, хто робить якщо не бездоганно то дуже гарно. Назвіть професіоналом Селін Діон і Могилевську... Все-таки різний професіоналізм, погодьтесь.
Ось ми і підійшли до того, що не все то золото що блищить і не все то фотокамера, що за 500 долярів.

Наречена з букетом квітів. Фотограф Вадім Шевцов

Коли я був малий і дерева були великі, тато фотографував мене на "Любитель", то така широкоформатна камера для плівки 6х6. Вам не цікаво? І це природньо. Кожний має займатись тим, чим йому зручніше. Ви, наприклад, одружуватись, а ми вас знімати. Тому ми маємо знати (в ідеалі) про технічну сторону все. А для чого володіти технікою бездоганно, певно для того, щоб зосередитись на сюжеті, на людях, а не дивуватись, "що ж в мене кадр такий темний вийшов". 


Часом натрапляю в контакті на створену групу, в якій піариться фотограф десятком другим своїх фоторобіт. Питаю, а чого така якість низька? "Та ти розумієш, сім`я, діти, машина, все ніяк не назбираю на хорошу камеру, лінзу, вспалах, потрібне підкреслити".  В мене одразу декілька питань, якщо все так складно, то нащо робити напівроботу. І друге - твій технічний рівень підніме цінову планку твоїх замовлень, ці речі взаємопов`язані. Або ти вкладаєшся в техніку і вона тобі дячить криштальною чіткістю, безвідмовним автофокусом, шикарним боке (характеристика розмиття фону) - або множиш свої відмовки, чому в тебе "не фонтан".


І коли получається так собі, знаєте що роблять в супермаркетах з куркою, яка підіграла? Її готують, добавляють спеції і ви її купляєте. Так само ви купуєте фото, які підгуляли. Я їх опишу, знизу справа там сердечки, обручки і вензеля. Краї фото чомусь завжди розмиті і ще рамочка може бути. Звичайно в селі, де проживає моя люба бабуся, (вона не за Черновецького, на його превеликий жаль) - такі фото підуть на ура. Кожна сусідка скаже - гарні карточки. Вся справа чи є вам з чим порівнювати. Сусідкам бабусі точно що нема з чим. І мова тут не про чийсь поганий чи хороший смак. Це просто різний рівень. І на все буде свій купець.  Варто задуматись, що ми споживаємо те, що відповідає нашому рівню. І фото тут аж ніяк не виняток.


Як ви підходите до справи вибору фотографа? Спілкуючись з клієнтами по телефону, в асьці, кафе - я помічаю тенденції. Скільки коштує, що входить в роботу, який розмір фото, до коли знімаєте, скільки років займаєтесь, скільки кадрів робите...  А як я дивлюсь на процес замовлення? Ні, не сума і чим побільше. Вона стала і нічим особливим не відрізняється. Так ось... мені кожен раз цікаво, мене виберуть по остаточному принципу, по ціні, чи  тому, що потрібні саме такі знімки і край. Як правило ті, хто погодились на все без зустрічі, без альбомів, без кави - це ті люди, яким треба саме таке фото і не інакше. Ті з ким я поспілкувався і "вони мені зателефонують", просто ідуть з калькулятором шукати, а де дешевше. В принципі вертаються. Просто розумієш, що треба не фото, а ціна. Щоб бути спокійним, що я пройшов всіх і все продивився, і за 100 грн в день там точно нікого не було.


Не можу погодитись з одним відеоператором, який стверджує, що на сайті треба демонструвати лише найкращі роботи (так ось чому в декого на сайті три фото... це все пояснює). Потрібно демонструвати фото однієї пари комплексно і бажано хронологічно. Лише так складається повна картина дня весілля.  Не погоджусь також що постановки - це те, за що люди платять гроші (є такий стереотип в народі). Репортаж технічно складніший, щоб вам не казали, але зловити мить і сформувати - це різні речі. І мова не про фізичну реакцію а про вміння бачити. Потрібно мати чіткий власний орієнтир, ніж бути таким собі підлабузником, який каже клієнтам все, що вони хочуть почути. У весільному фото є така аксіома, як би ти не знімав, якщо ти на ринку більше 2-ох років, в тебе будуть клієнти. Такий собі парадокс.

Коли я працюю з випускниками, я залишаю в класі 3-ох чоловік. Один перед спалахами нервується, а двоє за кадром дають "цінні поради". Для чого мені ті двоє? У вас є ідеї? Смішити того, хто фотографується? І так, і ні. Перше - емоційний фон, в класі присутні друзі, а не тільки незнайома людина з камерою. Друге - "команда підтримки" здатна поправити зачіску, та "подати" потрібні мені емоції.  Вони не зовсім розуміють стратегію події але це їм і не потрібно, сам процес їх приваблює більше будь яких пояснень.  Постійно були і будуть питання "а чого ви їй казали як стати, а мені не казали"? Певно тому, що я здатен оцінити чи людина дуже сильно закрилась, що без чітких рекомендацій діла не буде, чи власне тільки вдає, що соромиться і після декількох компліментів, що все супер, включається в роботу.


Так ось,  на випускника я витрачаю не більше 8 хвилин і отримую результат. Наголошую, я не знаю людину, вперше її бачу, справа тут не в широкому досвіді, а у вмінні вести себе безпосередньо, не зверхньо, вміння відчувати людину. Це коли ви першачку пояснюєте як читати так, щоб йому було цікаво це робити, а не чим поскоріше закрити книжку і втікти гуляти. Робота з нареченими складніша в рази і ось чому: помножте ті турботи, якими ви охоплені до дня весілля, на емоції тих, хто вас зранку оточує і на свої власні очікування від цього дня на протязі пів року чи більше.


Це робота з людьми і повірте, комбінацій характерів шалена кількість, а читається все в очах, потрібно лише вміти бачити.
Суть роботи з випускниками, нареченими, чи дівчиною на портфоліо власне однакова - уважно вивчати реакцію на власні слова і вводити корекцію. Якщо ж все і так добре, то просто не псувати. Це теж потрібно розуміти, що не всіх потрібно "заводити" дехто і без тебе знає що куди і як, просто настрій в нього/неї/них сьогодні такий.


Ось близиться в Хмельницькому конференція, яка носить назву "Ломая стереотипы". Не буду персоналізувати, скажу коротко, один фотограф буде ділитись досвідом з іншими, і певно будуть ламати ті самі стереотипи. Парадоксально що саме весільні фотографи створили все те, що вони на днях збираються ламати. Я не думаю що вони зможуть це зробити, бо все це так важко давалось, щоб в один прекрасний день навчитись робити це по іншому, особливо тим, кому вже 35-40. Старий кінь, на думку клієнтів, борозни не псує, я лише добавлю, що він її і не прикрашає.  Все просто, чудес не буває. Є або вроджений талант який треба корегувати або нароблені навички, і якщо в тих навичках  не було перші 2-3 роки натяку на талант, вибачте, але його вже не буде.  Або йдіть зі справи, або повністю міняйте своє сприйняття процесу, щоб змінити його результат.


Що для мене особисте в фотографії? Я отримав віддачу від того, що вложив в фото, себе самого, те як я вмію то бачити. Далеко не всі можуть сказати "я займаюсь улюбленою справою". Добавлю що, я займаюсь складною улюбленою справою, в якій для мене чим далі тим.. складніше, бо коли занурюєшся глибше то бачиш більше ніж на поверхні.

Автор: Вадім Шевцов, весільний портал «Пара молода»

19.12.2009              сьогодні 2, з початку місяця 26, всього 5625◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info