Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Поцілунок: трохи історії та сучасність«Чоловік, який домігся першого поцілунку, вимолює другий, вимагає третій, сміливо робить четвертий, приймає п’ятий – і терпить усі наступні»
(Хелен Роуленд, американська письменниця)

Поцілунок: трохи історії та сучасність
Ейфорія від, здавалось би, занадто коротких спідничок минула, око з радістю вбирає різнобарв’я осіннього одягу. Пістрявіють квіткові ринки, а на обличчях світиться радість від усвідомлення солодкої пори осені. А ще неймовірно тішить можливість удосталь націлуватися. Адже взимку це задоволення може завершитися доволі сумно. Ну, скажімо, щонайменше відмороженими та обвітреними губами. Сьогодні нас не зупиняють навіть осудливі похитування головою бабусь, які скрушно позирають на молодь і, крадькома зітхаючи, згадують свою молодість. Звідки прийшли до нас поцілунки і що ми взагалі про них знаємо? Спробуємо привідкрити завісу таємничості.

Гіпотези про поцілунок

Коли відбувся перший поцілунок? В Едемі між Адамом і Євою? Чи в задимленій печері мисливців на мамонтів? Науковці вважають, що розвиток поцілунку розпочався приблизно в 3000 р. до н. е., коли люди, поклоняючись богам, дарували їм поцілунки. У Стародавньому Римі на знак вітання цілували не тільки друзів і членів сім’ї, а й торговців і просто перехожих. Що стосується Єгипту, то тут існують розбіжності. Одні вважають, що в Єгипті у ті часи про поцілунки майже ніхто нічого не знав (цариця Клеопатра, відома своїми численними любовними перемогами, жодного разу не цілувалася). Інші, навпаки, стверджують протилежне (вони спираються на єгипетські фрески, на яких зображено людей, що цілуються).

Вітальний поцілунок залежав не лише від стосунків, які існували між людьми, а й від їхньої класової належності. Рівних собі цілували в губи, людей трохи вищого рангу – в руку, людей ще вищого стану – в коліно, а, скажімо, духівництво треба було цілувати в ноги. В Італії чоловік, який поцілував дівчину на людях, мав обов’язково з нею одружитися.

Також цікава історія виникнення звичаю ставити хрестики для позначення поцілунків наприкінці листа. Люди Середньовіччя здебільшого були неписьменними, тому, підписуючи договір, наприклад, про купівлю-продаж землі або іншого товару, вони просто ставили хрестик замість свого імені та цілували його на знак щирості своїх намірів.

У різних країнах світу цілуються по-різному: у Китаї – дотикаються щоками; ескімоси Аляски, жителі Нової Зеландії, Малайзії, Самоа і Борнео – труться носами; в Екваторіальній Африці чоловіки тричі потискують великий палець руки у жінок; у Гамбії притискають жіночу долоню до свого носа.

А ще запам’ятайте, якщо вас цілують у щоку, значить, дружбу з вами цінують. Якщо в чоло – до вас ставляться по-батьківськи, а якщо в руку – ваш кавалер – галантний чоловік. На Сході поцілунок в ноги означає, що чоловік поважає і навіть підкоряється вам. Якщо ж це робить ваш чоловік – то знайте, це просто приносить йому задоволення (звісно ж, як і вам, адже відомо, що пальці ніг належать до ерогенних зон). Вас цілують у губи? Думаю, тут коментарі зайві!

Дещо зі статистики…

Зазвичай, цілуючись, ми навіть не замислюємось над тим, що цей процес є найпростішою зброєю нашого еротичного арсеналу, адже поцілунок не така вже й безневинна річ. Послуговуючись даними статистики, можна стверджувати, що 40% сімейних пар оцінюють глибокий «французький» поцілунок як найважливіший елемент у коханні. А на думку психологів, він просто необхідний для нашої з вами душевної рівноваги. До того ж, чоловікам варто запам’ятати, що жінки надають неабиякого значення поцілункам, а дехто навіть стверджує, що досягає оргазму від поцілунків. Цей феномен трапляється в 1-2% представниць прекрасної половини людства.

А ось іще трішки нудної статистики про цікаві речі. На думку німецьких експертів, жінки з більшим задоволенням цілуються з чоловіками таких професій: 39% – із військовослужбовцями, 37% – з юристами, 14% – зі спортсменами. Цікаво, кому б віддали перевагу українські жінки?

У середньому жінки до заміжжя цілуються із 79-ма чоловіками. Людина за все життя витрачає на поцілунки два тижні. Опитування показали, що чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Поцілунки сприяють позитивному розв’язанню проблем. А ще, ті, хто частіше цілуються, рідше потрапляють в автомобільні аварії. Звісно, скептики можуть сумніватися, але поцікавтеся у двох закоханих, чи почувають вони себе краще після поцілунку?!

Медицина про поцілунок

Чи знаєте ви, що в момент поцілунку скорочується 29 м’язів обличчя, у той час як при усмішці лише 17. Також зафіксовано, що при французькому поцілунку працюють близько 30-ти м’язів, із них 12 відповідають за рухи губ і 11 – язика. Збудження при поцілунку викликають хімічні речовини, які виділяються із залоз вуст партнерів.

Американські дослідники, які люблять вивчати все якнайдокладніше, довели, що всі жінки в момент поцілунку заплющують очі і лише менше третини чоловіків цілується із заплющеними очима. Приблизно 80% чоловіків і жінок нахиляють голову вправо. Такі люди є емоційнішими, ніж ті 20%, які при поцілунку нахиляють голову вліво. Отож, якщо ви нахиляєте голову вправо – у вас гаряче серце, якщо вліво – ви сором’язливі і холодні. А коли ви цілуєтесь дуже часто – будете здоровіші і багатші, аніж інші!

Невинний поцілунок “цьом-цьом” спалює 5 калорій. Збільшивши інтенсивність цілування, ви можете спалити до 30-ти калорій за один поцілунок. Для порівняння: хвилина швидкої ходьби спалює всього 4–5 калорій!

Як відомо, поцілунок викликає значне збільшення пульсу (до 110–120 ударів на хвилину у чоловіків і до 180 у жінок). А це сприяє поліпшенню кровообігу, перекачуванню додаткового літра крові. Клітини при цьому отримують додаткову кількість кисню, а життєвий тонус підвищується. До речі, довготривалий поцілунок набагато кращий, аніж жувальна гумка. Він нормалізує кислотність у порожнині рота. Цілуючись кожного разу після їжі, ви значно знижуєте ризик виникнення карієсу.

А ось ще які цікаві цифри подає нам медицина: цілуючись, ми обмінюємось 9 мг води, 0,7 г альбуміну, 0,18 г органічних речовин, 0,7 мг жирів, 0,45 мг солі й… 250 бактеріями! На щастя, речовини такого обміну не є небезпечними. Вони навіть полегшують травлення й сприятливо впливають на імунітет. Та, звісно, не варто забувати про такі хвороби, як герпес, гепатит А і Б.

Отож бажаємо вам знайти того, з ким вам захочеться цілуватися безупинно. Нехай кожен ваш поцілунок дає вам море насолоди і задоволення. Цілуйтеся на здоров’я, та хай вас не бентежить і не відволікає від цього приємного заняття ніщо!

Автор: Анастасія КІТ, весільний журнал «Наше ВЕСІЛЛЯ»
Фото: Саша Зайцев
20.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 61, всього 10902◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info