Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

«Повстанський Великдень»: фотопроект про світле свято у буремні часиНещодавно користувачі Інтернету мали змогу побачити унікальну фотосерію «Повстанський Великдень». Подробиці зйомок розповідає автор проекту – українська фотографиня Анна Сенік, більше відома під псевдо Ładna Kobieta.

«Цієї злої зими, коли стріляли в моїх друзів, коли палав Київ, коли душив відчай і жахав страх – я щодня вірила, що прийде весна і принесе з собою найсвітліший, найпіднесеніший Великдень за все моє життя. Це буде Великдень воїнів, Великдень перемог, Великдень -пам'ять загиблих. Через десятки років промовляє до нас повстанське Великоднє вітання «Христос Воскрес! – Воскресне Україна!». Так і цієї весни, воскресає наша Nація, постає од сну до святого революційного чину, а вірні сини її зустрічають цей день із зброєю в руках і вірою в серці. Віримо, що весна принесе перемогу над ворогами України, віримо в шляхетну жертовність своєї справи, в світлий кінець її тернистого шляху.

​З цією вірою і надією в серці, очікуванням Великодньої радості цього важкого року – я разом з друзями відзняла фотосерію «Повстанський Великдень», - писала про цю зйомку Анна Сенік.

Напередодні великого Великоднього свята ми вирішили познайомитися із фотомисткинею та дізнатися більше про фотосерію «Повстанський Великдень». Анна – православна, тож Великдень святкує завжди з родиною та з хрещеними. Але «Повстанський Великдень» для неї – це своєрідне привітання для українців із цьогорічним Великоднім святом. «То є мій подарунок і моя пошана нашій українській нації, найкращим її дітям», - каже Анна.


Стосовно того, як вдавалася робота над фотопроектом, мисткиня розповідає:
- Я завжди цікавилася військовою історією. Маю багато книжок про УПА, УСС, СС Галичину, УНР, Махна, тощо. До повстанської тематики я звертаюся не вперше – у мене вже є серія "УПА. Кохання". Але восени мені подарували книгу, присвячену Яворівському фотоархіву УПА, де я й побачила світлини святкування Великодня у лісі, що й надихнуло на таку зйомку. Захотілося розкрити цю тему світлого і доброго святкування у бурмений час, розповідає Анна. - Костюми не створювались, всі речі є аутентичними. Дівочі строї нам надала колекціонерка зі Львова Уляна Явна, а чоловічі - Олексій Оніщук з товариства "Пам’ять".

Сюжети Анна зазвичай продумує ще до зйомки, а на такі масштабні фотосети - ще й покадрово, в деталях.
- Це є обов’язковою умовою, щоб історія вже жила в мені якийсь час до фотосесії.
Моделі знаходяться по-різному. Когось запрошую я, хтось пропонує цікаві проекти сам.
Так, гадаю, я ще повернусь до повстанської тематики. Мене надихає сила духу, оптимізм, нескореність цих людей. Це високий чин, шляхетність і вікова воїнська традиція.

Про історичну вагомість своїх робіт фотомисткиня каже скромно:
Не думаю, що мої роботи роблять якийсь внесок в історію, скоріше, вони можуть спонукати людей більше зацікавитися даною темою і дослідити дійсну історію, бо все ж таки я займаюсь відтворенням, - вважає вона.

​До слова, до «Повстанського Великодня» включено чотири фотосюжети: «До лісу»
Повстанці, Зустріч, «Застілля».

 ​

Текст: Ольга Терещук, весільний портал «Пара молода»


09.04.2014              сьогодні 1, з початку місяця 39, всього 6091◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info