Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Про відновлення після пологів у запитаннях і відповідяхЦю статтю ми радимо прочитати усім нареченим, навіть якщо стати мамою ви плануєте за кілька років. Адже бути обізнаною – це бути захищеною і готовою до усіх моментів материнства, зокрема післяпологового періоду. Чого очікувати, які вправи робити і коли краще утриматися від зайвих навантажень, для чого потрібна інтимна гімнастика і як її правильно виконувати – на всі ці та інші питання відповідає реабілітолог Медичного Центру клініки професора С.ХміляХамуляк Оксана Йосипівна

Серйозним випробовуванням для жінки є не тільки вагітність і пологи, але і післяпологовий період, оскільки дитина потребує уваги, а організму необхідний час на відновлення. Після пологів життя жінки істотно змінюється - організм активно відновляється, мама і малюк потихенько звикають один до одного. Як правило у новоспеченої мами виникає багато різних питань, що стосуються цього періоду. І ми постараємося відповісти на деякі з них.
Про відновлення після пологів у запитаннях і відповідях

1. Що таке фізіологічний післяпологовий період і скільки часу він триває?

Післяпологовий (пуерперальний) період починається після народження посліду і триває 6-8 тижнів. Протягом цього часу в організмі породіллі відбуваються дуже важливі фізіологічні процеси: всі зміни, які виникли у зв'язку з вагітністю і пологами, зазнають зворотного розвитку (інволюції). 

Післяпологовий період поділяють на ранній та пізній. Перші 2 години після народження посліду виділяють окремо й називають раннім післяпологовим періодом, оскільки цей час найбільш небезпечний щодо можливих ускладнень. Пізній післяпологовий період починається через 2 години після пологів і триває до 6-8 тижнів.

2. З якими проблемами стикається жінка після пологів?

Будь-яка жінка повинна розуміти, що під час вагітності в організмі відбуваються різні зміни і порушення в роботі внутрішніх органів і систем, а саме: у статевих органах, ендокринній, нервовій, серцево-судинній та інших системах. Виняток становлять молочні залози, функція яких досягає максимального розвитку саме в післяпологовий період.. Щоб все нормалізувалося після пологів, потрібен якийсь час – місяць-два. На цьому етапі молода мама і може зіткнутися з різними проблемами, які будуть її турбувати, а саме: болі внизу живота та в спині, наявність виділень зі статевих шляхів (лохій), нетримання сечі та калу, запори, геморой, проблеми постави та відновлення фігури.

3. Як відновитись після пологів і коли можна приступати до фізичних навантажень?

Відновлення після пологів або іншими словами післяпологова реабілітація – це комплекс заходів реабілітаційної спрямованості. Важливо не лінуватися і після виписки з пологового будинку в перші 8 тижнів так організувати свій режим дня, щоб домашня робота і турботи про дитину чергувалися з відпочинком, обов'язковим перебуванням на повітрі (не менше 2 години на день), раціональним харчуванням і фізичними вправами (фізична реабілітація).
При нормальному перебігу пологів та раннього післяпологового періоду післяпологова реабілітація повинна призначатися на другу добу після пологів.

ЇЇ завдання – поліпшити загальний стан породіллі й діяльність серцево-судинної, дихальної і травної систем; сприяти лактації і активному скороченню матки; зміцнити розтягнутий зв'язково-м'язовий апарат і відновити нормальне положення внутрішніх органів та матки; ліквідувати застійні явища у черевній порожнині, малому тазу, нижніх кінцівках, порушення сечовиділення, запори; відновити поставу і працездатність породіллі.
Про відновлення після пологів у запитаннях і відповідях

4. З чого починається післяпологова фізична реабілітація? Які її етапи?

Післяпологова фізична реабілітація складається з комплексу вправ, які жінки повинні виконувати протягом усього післяпологового періоду. Це загальнозміцнюючі, статичні та динамічні дихальні вправи, спеціальні вправи для м’язів спини, тазової діафрагми, черевної стінки, м’язів рук та ніг.
Розрізняють гімнастику раннього (1-ша – 10 –та доба після пологів) і пізнього (до кінця 2 міс.).

5. Які особливості післяпологової реабілітації при оперативному родорозрішенні?

В післяопераційному періоді лікувальна фізична культура застосовується в умовах постільного, палатного вільного режиму. При цьому повною мірою використовується тонізуючий вплив фізичних вправ, їх дія щодо попередження розвитку післяопераційних ускладнень і з нормалізації функцій органів кровообігу, дихання, шлунково-кишкового тракту. Фізичні вправи, як неодноразово вказувалося, стимулюють також процеси регенерації пошкоджених тканин. При різних оперативних втручаннях на черевній порожнині методика має свої специфічні особливості.

У післяопераційний період виділяють ранню (до зняття швів) та пізню фази.
У ранній фазі лікувальну гімнастику призначають через 4-6 год. після операції. Це зміни положення тіла в ліжку, дихальні вправи. З 2-го дня додають вправи для рук, плечового поясу, а з 4-го дня – для м’язів таза та черевної стінки.

У пізній фазі призначаються вправи для відновлення вже постави і ходьби.
У пологовому будинку (відділенні) жінку доцільно навчити тому комплексу вправ, який показаний всім породіллям протягом 6-8 тижнів після пологів.

6.  Коли можна качати прес після пологів?

Часто після пологів жінка залишається не задоволена зовнішнім виглядом свого живота. Що зрозуміло: прес розтягується, жировий прошарок збільшується, і животик вже не виглядає плоским і красивим. Саме тому так популярне питання про те, як відновити прес після пологів.
Качати прес можна лише у тому випадку, коли у вас немає діастазу м’язів. Діастаз – це розходження прямих м'язів живота по середній (білій)лінії живота. Залежно від величини, розширення можна класифікуватися на перший (до п'яти сантиметрів), другий (до семи сантиметрів) і третій ступінь (від восьми і більше сантиметрів). Визначення ступеня розширення є принциповим при визначенні методу лікування та прогнозуванні захворювання. Виявляється розширення в положенні лежачи при піднятті голови. Якщо це відстань між прямими м’язами 2 пальці і менше то можна приступати до вправ на укріплення черевного пресу.

7. Чи є протипокази до занять фізичними вправами?

Протипоказанням для застосування фізичних вправ служить:
 1. гарячковий стан, температура вище 37,5 °С;
 2. кровотеча під час і після пологів; 
 3. метроендометрит; 
 4. тромбофлебіт;
 5. прееклампсія під час вагітності та еклампсія в пологах;
 6. нефропатія;
 7. розриви промежини III ступеня; 
 8. загострення супутніх захворювань;
 9. гостра серцево-судинна, печінкова, ниркова недостатність.
Шви на промежині після розривів або перінеотоміі не є протипоказанням до занять з ЛФК. У цих випадках протягом 5 днів виключаються вправи з розведенням ніг

8. Що робити коли після пологів лікар діагностував опущення органів малого тазу?

У нормі усі органи малого тазу жінки фіксовані до кісткових структур за допомогою міцного зв'язково-фасціального і м'язового апарату, який називається тазовим дном.
В силу певних причин відбуваються зміни в м'язах, що призводить до опущення або випадіння внутрішніх статевих органів (пролапсу).

Якщо раніше опущення та випадіння внутрішніх статевих органів вважалися «привілеєм» вікових пацієнток, то сьогодні дана проблема значно «помолодшала» і зайняла тверду позицію в структурі гінекологічної патології (10-22%). 
Отже пам’ятайте, що цю проблему вирішувати можна і треба. 
Лікування може бути консервативне та оперативне.

Метою консервативних методів терапії є зміцнення тазових м'язів і запобігання подальшого опущення. 
Лікування включає: 
 • Вправи Кегеля для зміцнення  м'язів тазового дна. Підвищення тонусу м'язів піхви запобігає посилення процесу зміщення матки. Також призначають з профілактичною метою. 
 • Видозмінені методики тренування м’язів тазового дна, а саме: системи імбілдінг або вумбілдінг.
 • Лікувальна гімнастика при опущенні матки за методикою Юнусова. 
 • Змазування слизової оболонки піхви мазями з естрогенами та метаболітами для поліпшення еластичності та ослаблення процесів атрофії (застосовується в менопаузі та постменопаузі). 
 • Використання песаріїв (маткових кілець) у літніх жінок при наявності протипоказань до хірургічного лікування
 • Спеціальний банадаж при опущенні матки для жінок будь-якого віку. Призначається на початкових стадіях захворювання і підходить для короткострокового використання. 
 • Гінекологічний масаж відновлює кровопостачання в області малого тазу, нормалізує роботу кишечника і усуває запальні процеси і підвищує тонус піхвових м'язів. 
Якщо консервативна терапія не змогла зупинити процес зсуву геніталій, доводиться вирішувати питання про проведення хірургічного лікування.
Про відновлення після пологів у запитаннях і відповідях

9. Чи потрібно для тренування м’язів тазового дна використовувати тренажери, якщо так, то які саме?

Так, потрібно для того, щоб мати візуальний контроль за роботою м’язів тазового дна.
Є велика кількість тренажерів:
 1. Тренажери для вправ Кегеля з механічним зворотним зв'язком (Тільки цей тип зворотного зв'язку показує правильну дію без внутрішньочеревного тиску).
 2. Тренажери для вправ Кегеля з пневматичним зворотним зв'язком (дозволяють працювати в будь-яких позах і в русі).
 3. Механічні тренажери-еспандери для вправ Кегеля без зворотного зв'язку.
 4. Вантажні тренажери без зворотного зв'язку (вагінальні кульки).
 5. Тренажери для вправ Кегеля з електричним зворотним зв'язком (ЕМГ). 
 6. Міостимулятори.
 7. Пневматичні тренажери з еластичною вагінальної камерою (за В. Муранівським) для тренування стиснення з внутрішньочеревним тиском. Такі тренажери небезпечно застосовувати без попереднього зміцнення тазових м'язів.

10. Яка кратність виконання тренувань для м’язів тазового дна і чи можна тренуватись в домашніх умовах?

Гімнастика для зміцнення м'язів тазового дна повинна виконуватися регулярно, мінімум по 2 рази в день тривалістю 30 хв. і більше.
Якщо м’язи втомилися під час вправи, перепочиньте кілька секунд і продовжуйте. Під час вправ не забувайте дихати природно і рівно.

Насамперед, потрібно звернутись на консультацію до гінеколога, який зможе оцінити стан м'язово-зв'язкового апарату тазового дна, ступінь і характер порушення тазових функцій, їх причини і потім визначити можливості відновлення нормальної анатомії і фізіології усього тазового комплексу та призначить Вам необхідні вправи.
Вибрати правильний лікувальний комплекс буває непросто, він підбирається індивідуально і розбивається на етапи.

Тренування необхідно починати під контролем лікаря, для того щоб він оцінив правильність виконання і виправив помилки. А в подальшому тренування ви продовжуєте вдома, тільки приходите до лікаря для вивчення нового комплексу вправ..

11. Чи вплине післяпологова реабілітація на наступну вагітність та пологи?

За допомогою вправ можна не тільки розвинути та укріпити інтимні м'язи, а й підвищити їх еластичність. Це дасть змогу навчитися керувати ними під час пологів задля уникнення розривів та інших можливих пошкоджень. Інтимні м'язи це група, яка починається від діафрагми, включає в себе м'язи живота, спини та тазового дна. 

Ваше післяпологове відновлення залежить від початкового стану м'язів до вагітності. 
Безболісних пологів не існує, але пошкодження у вигляді розривів та болю від швів можна уникнути.

12. Як впливає реабілітація на якість сексуального життя?

Тренування м’язів тазового дна допомагає підвищити лібідо і чутливість жінки, а також зробити відчуття під час інтимних стосунків більш яскравими, статевий акт – більш тривалим, оргазм – більш потужним. Цей момент надзвичайно важливий для повноцінного життя як жінок молодого віку, так і для тих, які наближаються до менопаузи або вже увійшли у цей період. Останнім регулярно виконувані вправи Кегеля допомагають жити повноцінним інтимним життям ще багато років.

Узагальнюючи написане вище, робимо висновок, що здорові міцні м’язи тазового дна необхідні жінці будь-якого віку. Якщо з якоїсь причини вони ослаблені, необхідно докласти трохи зусиль і привести м’язи в потрібний тонус.

13. Що таке міостимуляція і який її ефект?

Міостимуляція, або, як вірніше було б сказати, електроміостимуляція – це вплив на м'язову тканину електричними струмами, коли моделюється процес природнього скорочення м'язів, тільки сигнал надходить не від нервових клітин, а від спеціального електронного обладнання.
Опрацьовуються всі м'язові волокна, поліпшується кровообіг і лімфоток, активізується обмін речовин. Процедури міостімуляциі м'язів малого тазу призводять до значного поліпшення стану у 86% жінок, які мають проблеми, викликані ослабленням інтимних м'язів.

Регулярні процедури роблять м'язи сильнішими і еластичнішою. А це означає підвищений вагінальний тонус, більший контроль над сечовим міхуром, запобігання проблем нетримання сечі, більшу насолоду під час статевого акту.

Сильні м'язи малого таза можуть полегшити виношування дитини і допомогти в процесі пологів. Стимуляція м'язів надзвичайно важлива для відновлення після пологів: забезпечується приплив крові в область малого тазу, прискорюється процес загоєння розривів і розрізів, запобігається провисання інтимних м'язів і опущення матки.

Реабілітолог - Хамуляк Оксана Йосипівна 

м. Тернопіль, 
вул. Стадникової, 9
 email: klinika_khmil@ukr.net
Телефон: +38(0352)40 42 00

                    +38(097) 7 40 42 00

12.03.2017              сьогодні 3, з початку місяця 176, всього 4065◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info