Каталог-планувальник Пара молода


 
  Наступна ►

Прикмети, забобони, вроки – звідки берутьсяПрикмети, забобони, вроки – звідки беруться, як діють та як нареченим захистити себе

photo: @tanya.moss.ph
 

Як уникнути непорозумінь на весіллі стосовно прикмет?

Кожен з нас не один раз чув весільні прикмети  на кшталт «якщо в день весілля йде дощ – це зичить щастя подружжю», «одружуватися з батьківськими обручками означає повторити їхню долю», «одружуватись 13 числа – поганий знак» або «не можна брати шлюб у високосний рік». У кожній прикметі можна побачити певний символізм, знайти підтвердження своїй теорії. Але це питання віри та бажання бачити питання з різних сторін. Ті, хто тримаються від цього якомога далі, питають себе – чи можливо відсвяткувати весілля без дотримання правил і прикмет? Так, можливо. Обирати формат свята – справа наречених; за ними основне слово. Можна, наприклад, провести свято в європейському стилі, де мінімум обрядів, а більше уваги приділяють формальній частині та вечірці. Але в кожній країні світу є свої звичаї та прикмети, тож найкращим варіантом буде компроміс – між нареченою і нареченим, якщо їхні погляди щодо повір'їв відрізняються.

Чому віра в прикмети та зурочення посідає важливе місце в житті пересічного українця?

Надзвичайно популярним в Україні стало явище екстрасенсорики: відео в соціальних мережах, реклама в мас-медіа, телевізійні програми на кшталт «Битви екстрасенсів». На такій інформаційній основі зростають хвилювання наречених, а особливо їхніх батьків. Чому ж люди, серед яких багато вірян, надають такої великої уваги повір'ям, забобонам та словам екстрасенсів? 

Так склалося не лише через сучасні тенденції, а і через історичну основу, адже наш слов’янський народ віросповідував язичництво споконвіку, аж до моменту хрещення Русі (в 988 році). Навіть сьогодні українці святкують язичницьке свято та християнське в один день – Різдво Івана Хрестителя та свято Купала. Отак і переплелись віра та повір'я, тому і на весіллях батьки, з одного боку, благословляють молодят іконами та молитвами, а з іншого – наголошують на дотриманні прикмет.   

Як справджуються прикмети та вроки?

Десятиліттями, століттями люди підкріплюють те чи інше вірування, і воно набуває сили завдяки шаленому потоку думок. Так само як добра думка матері може захистити дитя навіть на шаленій відстані, так і погані думки здатні руйнувати щось красиве. Тому чим сильніша людина ментально, тим менше на неї впливають ззовні – через навіювання, повторення прикмет, заздрощі тощо.

Як розвіяти вплив повір'я на психіку?

Під час психотерапевтичної практики мені доводиться зустрічати безліч людей, які розповідають, що їх зурочили, що вони відвідували знахарів чи ворожок. Так чи інакше – людина розуміє, що потрібно вирішувати справу в собі, ставати сильнішою особистістю, вміти керувати своєю власною головою. З цього випливає висновок, що людська психіка має різні рівні. На поверхневому рівні на неї можна впливати за допомогою ритуалів чи дією прикмет. Але якщо людина будує себе на глибшому рівні, вчиться аналізувати себе, оточення, свої віровподобання, стає сильнішою психологічно – їй вдається оминати негативний вплив повір'їв та створювати щасливу родину хай там що.

Який же він, найкращий оберіг?

А найкращим захистом для людини одвічно була і залишається власна духовна чистота та справжність почуттів. Дотримуватись обрядів, дослухатися до порад старшого покоління, часом проявляти обережність варто задля того, щоб не ускладнювати собі життя ще більше. Наприклад, дівчина-християнка навряд обере за дату весілля день зі Страсного тижня. І не тільки через прикмети: насамперед спрацьовує моральний чинник.  

Але обряди та дотримання прикмет не здатні врятувати щастя пари, обоє в якій не хочуть іти назустріч одне одному, яка не вміє вибачати та брати відповідальність. Тож головне – як людина вибудовує саму себе та свої відносини, а не те, як сильно дотримується обрядовості та забобонів. Усе має бути в балансі – і те, що стосується матерії, звичаїв, і – духовне.

Психотерапевт Валентина Мірошниченко, весільний портал Пара молода
06.07.2020              сьогодні 1, з початку місяця 40, всього 651  Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info