Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Прикраси з войлоку
Матеріалів для виготовлення одягу, прикрас, аксесуарів існує безліч, і, здавалося б, нас вже неможливо здивувати нічим новим. Але ви не повірите — нещодавно я для себе зробила відкриття: прикраси можуть виготовлятися з войлоку… Так-так! З отого прозаїчного войлоку, з якого колись робили українські свитки і російські валянки, а в радянські часи його використовували для утеплення помешкань. І яка ж краса виходить, якщо за справу береться справжня майстриня! Знайомтеся — Тетяна Охрицька, — сучасна жінка, яка працює з войлоком і вміє побачити красиве у мотку звичайної вовни.


Тетяна Охрицька. Майстер по художньому войлоку— Тетяно, ти займаєшся художнім войлоком. Скажи, як давно в Україні існує це мистецтво?
— В Україні художній войлок — новинка, і як мистецтво він існує не більше десятиліття. Якщо раніше цей матеріал застосовувався із суто побутовими цілями (сердаки, килимки, валянки, юрти), то зараз він набуває більшої декоративності. Войлок став красивішим завдяки новим технологіям фарбування, обробки вовни тощо, він став піддатливішим. Тепер навіть валянки можуть стати витвором мистецтва, прикрашені войлочними квітами, гілочками, ягідками і так далі. Причому самі валянки тепер не тільки сірі, а й зелені, рожеві, червоні — найрізноманітніших кольорів та відтінків!

— А складно працювати з войлоком — таким екзотичним видом матеріалу?
— З войлоком, тобто вовною, працювати приємно, але це суто тонка ручна робота. Жодною машиною не створиш делікатної броші, кольє, браслета чи намиста! І ці вироби, без перебільшення, завжди ексклюзивні, адже з войлоку неможливо зробити дві однакові речі. Якщо у шитті є викрійка, у вишиванні і плетінні — схеми, за якими створюються вироби, то у валянні немає схем — тільки твоя фантазія. Приміром я роблю три маки, і ці три квітки вийдуть різними.

— Я бачила у твоїй колекції розкішну шаль із соняхами. Така шаль — не тільки оригінальна річ, а й, мабуть, дуже тепла?
— О! Войлок справді теплий — все ж таки це натуральна вовна. І, до речі, не тільки шалі можна з нього робити, а й шарфи, палантини, пальта, жакети, спідниці. Матеріал цей дуже пластичний і, якщо є вміння та уява, з нього можна зробити все — від бусинки і сумки до рукавичок і капелюшка. Але є один момент: я завжди застерігаю тих, хто страждає від алергії на вовну — перш, ніж придбати таку річ, треба поміркувати.

— А чи виготовляєш ти з войлоку речі для інтер’єру?
— Звичайно! Можна створювати просто шикарні настільні лампи, абажури тощо. Уяви собі тонко зваляний войлок, такий делікатний, як павутинка, яка, пропускаючи легке розсіяне світло, створює відчуття тепла і затишку.

— Войлочні вироби, можливо, мають якийсь специфічний запах?
— Ні. Запаху вони не мають. Вовна, яку я замовляю, пройшла повну обробку, фарбування, і єдиний запах, який вона може мати — це приємний запах лавандового масла, яке я використовую для відлякування молі — нічого не вдієш, треба боротися.

Валяний комірець. Войлок. Майстер - Тетяна Охрицька— А твої вироби переважно належать до етностилю?
— В моїх виробах часто зустрічаються флористичні мотиви: калина, маки, волошки, ромашки, соняхи. Часто такі прикраси доповнюють вишиванки, що, очевидно, навіює асоціації з етностилем. Але це необов’язково. Є речі абсолютно сучасного вигляду. Наприклад, валяні комірці або манжети можуть стати елементом класичного, ділового або вечірнього гардеробу, доповнюючись рюшами, мереживом чи камінцями сваровскі. Зробити можна абсолютно все: і повсякденні, і урочисті, і весільні речі. Ти тільки уяви собі в зимову пору року теплу ніжну пелеринку для нареченої, прикрашену блискітками та іншими елементами.

— А де ж в Тернополі можна побачити твої вироби?
— В магазині «Золоте руно». Але все ж таки краще замовляти виріб під конкретну людину, її характер, смаки. Коли до мене приходить замовник і говорить, що приблизно він чи вона хотіли би і в якій кольоровій гамі, я уявляю, що могло би пасувати цій людині, і саме для неї я працюю. Саме така своєрідна співпраця мені подобається найбільше.
12.05.2010              сьогодні 1, з початку місяця 21, всього 10580◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info