Рай: весілля у країні вічних історій
Вочевидь, українцям хочеться простору, драйву і нових відчуттів. Всі сценарії українського весілля, начебто, використані. В Інтернеті все частіше з’являються пропозиції шлюбної церемонії закордоном від туристичних та шлюбних агенцій. Подібне задоволення недешеве, але це та мрія, яку породжують американські кіновиробництва. Часто хочеться забути про гроші і поринути з головою у світ романтичних історій.

Перш за все вам варто зрозуміти, що повинно бути домінуючим кадром, - море, монастир, храм, замок.
Париж – це класика та місто, в яке хоче потрапити кожна наречена.
Венеція – весілля відбуваються в старовинному палаці Дзенобіо. Туди наречені прибувають на 2 гондолах. Проводить церемонію благородний сеньйор.
Верона - славиться будинком Джульєтти.
Іспанія – країна гарячої крові та вогню, що спалахує від кохання.
Англія – місцина вишуканості і стандартів.
Прага – Карловий міст ( також називають мостом поцілунків), королівське весілля у замку, на ратуші, вінчання у православному соборі.
Лас-Вегас – це місто, де немає місця розуму. Там тільки розваги і божевільні вчинки.Мабуть, пам’ятаєте стрічку «Пригоди у Вегасі», коли на п’яну голову шалена парочка одружилась, а потім Джекпот перевернув кардинально їхні долі.
Балі – весілля у палаці «Пурі Аньяр Керамбітан» королівської сім’ї, катання на слонах у сафарі-парку. Молодят зодягають в традиційне балійське вбрання. Святкувати ваше весілля буде усе село.
Тайланд – за щастя та благополуччя закоханих моляться 3 буддистських монахи. Молодят саджають у «дерево кохання».
Маврикія, Мальдіви, Сейшели – весільні церемонії під водою.
Мальдіви – кокоси, фікуси-баньяни і світ екзотичних мрій. Троянда – національний символ цих островів.
Кіпр – проведення весілля на яхтах поблизу міст Ларнаки, Лімассол чи Пафоса.
ЮАР – молодята промовляють обітниці на березі Атлантичного океану, наодинці з пінгвінами та китами.
Туреччина – залишається улюбленицею туристів. Її пляжі, басейни і комфортабельні готелі і все це за невелику ціну просто спокушає молодят. Влаштовують весілля в Стамбулі, на березі Середземного моря – Анталія, Аланья, Кемер, Белек, Лара, Сіде. Користується популярністю береги Егейського моря. – Бодрум, Мармарис, Кушадаси, Чеше, Фетхіе. Дощі у цій країні рідкість, здебільшого восени.
Мармарис – весільна церемонія на пляжі, в народному стилі, весілля в парку на березі моря, а також просто в готелі.
Власне, як дуже непоганий варіант, можна поїхати у весільну навколосвітню подорож, - щоразу змінюючи країну та грати весілля за різними національними звичаями.
В Україні весіллям закордоном займається невелика кількість шлюбних та туристичних агенцій. Суми, які доведеться витратити, чомусь не ставлять на сайтах. Тож, усе можна дізнатись лише за телефонним дзвінком або ж особисто.
Завжди у молодят виникає чимало питань. Аби допомогти вам зорієнтуватись, де краще відсвяткувати найкращий день вашого життя, я звернулась до весільного консультанта.
Катерина Серпутько, керівник напрямку весілля та вінчання закордоном, туристична компанія «Український народний туризм».
- Весілля закордоном – це?
- Урочистість нового покоління, яка відбувається у незвичному оточенні та особливому місці. Можна обрати узбережжя океану, середньовічний замок, тропічний сад або те, що забажають молодята. Організовуємо весілля лише парі, або з багатьма друзями та родичами. Молодятам лише треба розповісти про власні побажання, а ми втілимо їх у життя.
- Чому пари цікавляться весіллям не в Україні?
Українці стають заможнішими і хочуть чогось незвичайного, романтичного. Вони не хочуть повторень, сценарію друзів, родичів. Пари прагнуть свого неповторного свята.
- Чи буде популярним весілля закордоном?
- Так, неодмінно, адже інтерес до нього невпинно зростає.
- Популярні напрями?
- Найпопулярніші – Чехія, Кіпр, Італія, Греція, Домінкана. Австрія, Словенія, Америка (Лас-Вегас) – користуються меншим попитом. А от ЮАР та Індія чекають на свого особливого кліента.
- Як працюєте з клієнтом?
- Спершу визначаємось з країною. Далі узгоджуємо з клієнтами: дату та місце церемонії, кількість запрошених, готель та графік пересувань країною, повний перелік всіх необхідних додаткових послуг. Наступним кроком - підготовка усіх необхідних документів для весілля та візи. Упродовж всього перебування молодят за кордоном їх супроводжує наш весільний координатор. Він полегшує вирішення будь-яких питань, які можуть виникнути під час весілля.
- Скільки займає оформлення документів?
Все залежить від обраною для весілля країни. Термін відкриття візи від 3 днів до двох тижнів. Щодо підготовки документів безпосередньо до весілля, то цей термін коливається від тижня до двох місяців. Проте документи варто подавати не пізніше, аніж за 2 тижні. Адже в такому випадку і пара і весільний консультант будуть спокійні.
- Чи ставлять штампи закордоном?
- В жодній країні (крім України) штампи про шлюб в наші паспорти не проставляють. Одружена пара зможе це зробити після повернення з закордону в Україну. Це можна зробити на підставі свідоцтва про шлюб, яке вони від нас отримають.
- Чому не ведуть відкриту політику щодо цін наші шлюбні агенції? України. Адже російські агенції спокійно вказують ціни на сайтах.
- Це політика безпосередньо кожної компанії. Ціна весілля складається з багатьох складників, деякі часто змінюються в залежності від сезону, наявності вихідних чи святкових днів. Тому, щоб чітко зорієнтувати молодят щодо ціни, необхідно безпосереднє спілкування.
- А як з законодавством?
- Спокійно, хоча бувають сюрпризи. Ускладнює роботу також законодавство тієї країни, де планується церемонія. Дуже важко отримати дозвіл на шлюб в Італії. Те саме стосується Австрії, Шотландії.
- Вигідний варіант для української пари?
- Найдоступніший і найпопулярніший варіант – це весілля в Чехії. Відкриття візи та підготовка весілля у цій країні є не дуже складними. Також вигідною пропозицією для пар з гостями може стати переїзд до країни автобусом. Це не так боляче б'є по весільному бюджету молодят.
- Скільки коштує найдешевше весілля?
- Найдешевший варіант – чеський РАЦС. Церемонія обійдеться від 1100 євро. Тижневе проживання, харчування, переліт коштують від 370-380 євро на 1 людину, на пару – 740-760 євро.
- Максимальна сума, на яку у вас замовляли весілля закордоном?
- 35 тисяч євро.
- Часто пари влаштовують романтичну втечу?
- Так, наші молодята перетворюють власне весілля на казку. Лише вони двоє та нова країна. Молодята, які самі заробляють гроші, хочуть зробити собі невеличке весілля і медовий місяць закордоном. Вони не кажуть рідним, а лише вдвох вирушають на зустріч щастю.
- Хто звертається до вас: багаті чи ті, що вміють рахувати свої гроші?
- Працювали з парами, що на державних службах і в них офіційна зарплата 800 грн. Вони довго збирають весілля, бо прагнуть чогось незвичайного. Маємо клієнтів, що забезпечені і особливо не рахують гроші. Вони беруть з собою багато гостей, обирають гарні та вишукані ресторани. Їх цікавлять комфортабельні готелі і екзотичні напрями.
Автор: Ірина Новоставська, спеціально для весільного порталу "Пара молода"
18.12.2009