Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

ШЛЮБНИЙ «ПРИРІСТ» СКЛАВ 9%
2009 року в Україні марш Мендельсона звучить значно частіше. На 91 шлюб більше, в порівнянні з минулим роком, зареєстрували і в Тернопільському міському відділі РАЦСу. І це дані станом лише на 1 серпня. Попереду – осінній сезон.

Про роботу в умовах «весільного буму» розмовляємо із начальником ВРАЦСу Тернопільського міського управління юстиції Олександрою Василівною Кірик.

- 1088 пар за перше півріччя – це немало для одного відділу. Як справляєтеся з таким навантаженням?
-Графік дуже щільний: суботи переповнені- по 40 пар урочистих реєстрацій і, крім того, звичайні реєстрації по четвергах. Тому інколи ми змушені працювати і в неділю, хоча у нас це вихідний день. У нас одружуються не лише зі всієї області, а й з усього світу. На пальцях можна перерахувати держави, громадяни яких не брали шлюбу в нашому РАЦСі

- Чи полегшив роботу ваших працівників Державний реєстр актів цивільного стану, введений у грудні минулого року?

-Можливо, в майбутньому ця програма і справді спростить роботу органів РАЦСу. Але сьогодні вона створює колосальне навантаження на працівників. Те, що раніше робили за півгодини, тепер займає до трьох з половиною годин. Набагато довше зараз триває реєстрація народження, підготовка документів для шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, прізвища.
Паралельно переводимо інформацію з архівного відділу до електронної бази. А це зазвичай величезні обсяги роботи. При постійній нестачі кадрів нам доводиться працювати і після роботи.

- Ще до введення у дію ДРАЦСу існували побоювання щодо захисту персональних даних громадян. Хто має доступ до електронної бази програми?

-Захист персональних даних гарантується, по-перше, Законом України «Про органи реєстрації актів громадянського стану», в якому передбачається, що інформація в актовому записі є конфіденційною і розголошенню не підлягає. Крім того, є присяга державного службовця, є посадові інструкції. Кожен працівник має особистий ключ і код до ДРАЦСу. Визначені категорії юридичних осіб, які не мають доступу до бази, можуть отримати копії або так звані витяги з ДРАЦСу. Це нотаріальні контори, у проводженні яких знаходяться спадкові справи, інші відділи РАЦСу, Мін'юст, слідчі органи СБУ, прокуратури, ВВС, суд.

- Кілька років тому дозволялося проведення реєстрації шлюбу за межами відділу РАЦСу. Які особливі послуги доступні молодятам тепер?
-Ми мали право надавати таку послугу. Тепер реєстрація можлива лише у відділі. Виняток становлять особливі випадки (хвороба, наприклад), обставини яких підтверджені документально. Прикро, що деякі підприємці, які займаються наданням обрядових послуг, створюючи легенду про своє відношення до РАЦСу, проводять так звані «виїзні реєстрації шлюбу». Хочу наголосити, що такого поняття в законодавстві немає. В нас передбачена послуга проведення обряду за межами відділу, але аж ніяк не реєстрації. Наші обрядові старости – Анна Ніколайчук та Оксана Сампара - це хороші професіонали, грамотні, інтелігентні. Вони проводять обряд на високому професійному рівні, в той час як підприємці просто перетворюють це на шоу. Не можна такого робити. Це державний обряд з відповідними канонами.

Водночас ми стараємося привносити якісь цікавинки в церемонію. Вальс у РАЦСі, наприклад, танцювали не завжди. Молоді люди по-різному ставляться до цієї традиції. Але я вважаю, що перший танець повинен бути в РАЦСі: покружлявшись у вальсі, наречений стає на коліно і цілує нареченій руку – це виглядає дуже красиво і романтично.

Розмовляла Валерія Климчук.
12.02.2010              сьогодні 1, з початку місяця 18, всього 5220◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info