Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Шлюбний контракт
Словосполучення «Шлюбний контракт» у західних країнах практично вже ні в кого не викликає здивування, що не скажеш про суспільство в якому живемо ми.
Шлюбний контракт – угода, яку укладають молодята про вирішення питань сімейного життя. Це, так би мовити, закон для обох сторін, який включає в себе цілу низку питань, що можуть стосуватись найрізноманітніших сфер життя сім`ї.

На Україні він може укладатись лише до укладення шлюбу, на відмінну від інших країн, де його можуть підписувати як ще не одружені молоді люди, так і подружжя зі стажем.

Вияв недовіри чи все ж таки розумне рішення?

В Україні до шлюбного контракту ставляться ще насторожено і у відповідь на пропозицію його укласти можемо почути «То так ти мене любиш? Ми ще й не одружились, а ти вже думаєш що буде при розлученні? Так ти мені довіряєш?». Але коли життя не складається, часто люди, нарікають, що їх пограбували, бігають по судах, відсуджуючи своє майно, плачуться, що їх обдурили, залишили ні з чим….

Навіщо він потрібен?

Більшість, хто укладає контракт розглядає сім`ю як фірму, в якій існує партнерство, спільний бюджет, кожна із сторін має свої обов’язки і все якимось чином регламентується. Правда такий підхід не є надто романтичним. Хтось укладає договір, боячись, що його «обідруть» , а хтось просто бажає полегшити собі життя і розставити всі крапки над «і» і потім не кусати собі лікті коли сімейному життю прийшов кінець.

Проте, в Україні шлюбних контрактів укладають ще надто мало. Причини різні: хтось, не тямлячись від кохання, навіть думати не хоче про контракт, комусь ділити нічого, а хтось, якщо й має статки, то покладається на інші способи вирішення родинних проблем та непорозумінь.

Юристи наголошують на перевагах укладання шлюбного контракту. Адже можна нерідко побачити у них на прийомах подружжя, які при розлученні прагнуть поділити майно, і які дуже шкодують, що завчасно про це все не домовились письмово.

Де ж істина?

Юристи юристами, але кожен випадок, кожне подружжя є індивідуальним і особливим. Вони можуть лише радити, бо жодна норма закону не може гарантувати нам щасливого сімейного життя. Чи не здається нам, що ми вже настільки думаємо про матеріальне, що інколи не помічаємо таких простих, банальних речей.
Подумаймо: ми одружуємось. Якщо одружуємось, отже кохаємо, якщо кохаємо, значить довіряємо своїй коханій людині саме сокровенне. Тоді не існує поняття «моє, твоє»…

Проте, в сім`ях, де робота, власний бізнес, кар’єра не залишають місця для справжнього кохання, а створення сім`ї це просто пунктик у списку справ, шлюбний контракт є досить таки необхідним.
Пам’ятаймо, що майно, багатство, все матеріальне - це набуті речі, тобто, вони є і будуть. А сімейне щастя, любов, ласку, ніжність, турботу не поділиш ніяким контрактом, адже всі найсокровенніші наші багатства у нас в душі.

Кохання – це багатство, неподільне,
його від серця свого не відірвеш.
Це почуття, набуте нами спільно,
його контрактом не убережеш.

А всі багатства, скільки б їх не було,
Заповнити не зможуть пустоти.
Тому, контракт чи все ж таки довіра?
Вирішуєш, кінцево, тільки ти!

Автор: Ліля Олексюк
30.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 21, всього 4893◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info