Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Шлюбні формальності, або юридична довідкаШлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстрований у державному органі реєстрації актів громадянського стану.

Шлюб повинен грунтуватися на добровільній згоді чоловіка і жінки.

Для укладення шлюбу необхідні дві обов’язкових умови: взаємна згода осіб, що беруть шлюб, і досягнення ними шлюбного віку. В Україні шлюбний вік для жінки – 17 років, для чоловіка – 18 років. У Росії шлюбний вік для чоловіка і для жінок – 18 років. Особи, що бажають укласти шлюб, повинні досягти шлюбного віку в день реєстрації шлюбу. Якщо є поважна причина, шлюб можна укласти в 16 років, а у виняткових випадках, при наявності особливих обставин, і в 14 років. Як правило, такою причиною є дошлюбна вагітність.

Перед укладенням шлюбу сторони зобов’язані особисто подати спільну заяву в будь-який державний орган реєстрації актів громадянського стану (районний, міський, обласний). Одночасно з поданням спільної заяви необхідно надати документи, що засвідчують особистість тих, хто бере шлюб. Якщо жінка або чоловік не можуть подати заяву із поважної причини, таку заяву, нотаріально завірену, можуть подати їхні представники. Повноваження представника повинні бути нотаріально завірені.

Чоловік і жінка можуть одночасно перебувати тільки в одному шлюбі. Лише при розірванні попереднього шлюбу можливе укладання наступного.
Недопускається укладання шлюбу між:

1. Родичами по прямій лінії споріднення;
2. Братами й сестрами, які мають спільну матір або спільного батька;
3. Двоюрідними братами і сестрами;
4. Усиновителем і всиновленою ним дитиною;
5. Особами, з яких хоча б одна визнана судом недієздатною внаслідок психічного розладу.

Присутність нареченого й нареченої в момент реєстрації шлюбу обов’язкова. Їх не зможуть замінити довірені особи й представники.

Шлюб реєструється в приміщенні державного органу реєстрації актів громадянського стану. За заявою молодят реєстрація шлюбу може бути проведена в іншому місці.

Молодята мають право на вибір прізвища. Як правило, насамперед це стосується нареченої. Одружуючись, вона повинна вирішити, яке прізвище взяти після заміжжя. Можливі кілька варіантів: залишитися з дівочим, узяти прізвище чоловіка або користуватися подвійним.

«Усе про весілля. 500 порад щодо організації та проведення». Донецьк 2007р.

14.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 21, всього 4627◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info