Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Що ховає у собі Валентин?Як із найбільш аморальних язичницьких свят з’явився найромантичніший день року та що означали перші «валентинки». Історія походження Дня Св. Валентина – далі…


Ось і наближається День святого Валентина. Кожна крамничка, кожен провулок, кожне кафе повниться гірляндами у вигляді сердечок. Все нагадує, що скоро свято закоханих.
А чи знаєте ви, яке ж походження у цього свята? Історично корені цього свята сягають ще дохристиянського періоду, а саме двох найбільш аморальних язичницьких свят. Перше – Lupercalia (луперкалія), запозичене у стародавніх римлян свято на честь Лаприкуса, бога достатку і землеробства, захисника стад і урожаїв, могутнього мисливця, особливо на вовків. Воно ще знане як фестиваль статевої вседозволеності, який відзначали в середині лютого. Друге – свято, присвячене богині любовної лихоманки, жінок і одруження JunoFebruata (лат. febris (фебріс) - «лихоманка»). Під час фестивалів на її честь, які відзначали у всьому Римі, був звичай: у коробку класти маленькі клаптики папірусу, на кожному з яких було написане ім'я молодої дівчини. Хлопці ж із закритими очима витягали клаптик – так утворювалися пари, що брали участь у любовних ігрищах на цьому ж святі. 
Історія походження Дня Св. Валентина
 
З приходом християнства, церква спробувала викорінити це свято методом його заборони, але це не увінчалось успіхом. А в 496 році папа Геласій придумав класти в коробку імена святих, а той, що витягнув ім’я, мав наслідувати святого протягом року. 

Легенда про єпископа Валентина, який нібито загинув 14 лютого через те, що проти волі імператора вінчав солдатів із їхніми коханими, з'явилася значно пізніше, аж у 1493 році в Нюрнберзьких хроніках. Вважається, що у III столітті, за правління імператора Клавдія II жив святий Валентин. Він, будучи священиком, таємно вінчав закоханих молодят, яким злий Клавдій заборонив одружуватися. Згодом Валентина було схоплено і відправлено до в’язниці. Молодого священика мали стратити, і легенда розповідає, що в останні дні свого життя він закохався в дочку тюремщика та перед смертю написав їй листа з підписом «твій Валентин». Нібито в пам’ять про це любовне послання і прийнято цього дня посилати листівочки-«валентинки».

Звичайно, свого найбільшого романтизму свято святого Валентина набрало у час романтиків Середньовіччя. У святому Валентинові християни вбачали також покровителя подружньої любові.

Сьогодні це свято надзвичайно популярне серед молоді. Це – свято романтики та ліричності, ніжності та відданості. Це день, коли пари зізнаються один одному в коханні, а, отже, це світле свято. Я бажаю кожному в День святого Валентина відчути себе коханим та кохати у відповідь.

Текст: весільний організатор Мальва Бочкарьова
12.02.2015              сьогодні 1, з початку місяця 19, всього 3231◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info