Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Складові успіху весільного координатора в Україні: інтерв’ю з Юлією БондарчукЮлія Бондарчук – керівник компанії MARY, однієї з найуспішніших весільних агенцій в Україні, автор курсу «Весільний організатор» та координатор проекту для наречених MerryMe. За 14 років діяльності творчий колектив агенції організував та провів більше 500 унікальних весіль. Юлія Бондарчук була запрошена в якості спікера на Ukrainian Wedding Forum 2018, що проходив 14-15 листопада в Буковелі у готелі Radisson Blu Resort. В рамках цього заходу Оксана Дябло, шеф-редактор порталу Пара Молода, провела інтерв’ю.


​Оксана Дябло: Де краще розпочинати весільний бізнес в Україні? Чим відрізняється організація весіль в столиці та в регіонах?

Юлія Бондарчук:
На той час, коли я розпочинала свою справу, в Києві було всього дві великі компанії, які займалися організацією весіль. Одна з них мала корупційні зв’язки зі співробітниками ЗАГС і зухвало витісняла з ринку всіх конкурентів. Тоді я мало знала про цей бізнес, бо прийшла з весільного fashion (керувала представництвом одного відомого бренду в Україні). 

В певний момент я зрозуміла: ринкова ніша «весільний розпорядник» фактично вільна. Я зуміла розвинути успішну весільну агенцію з нуля. На моє переконання, креативним особистостям чи командам таке під силу й зараз. Місцезнаходження принципового значення не має.

Оксана Дябло: Що на вашу думку є рушійною силою для старту весільного бізнесу?

Юлія Бондарчук:
По-перше, має значення сила наміру. По-друге, наявність певної суми спеціальних знань. Я не вірю, що подібні знання можна здобути фрагментарно з допомогою безкоштовних онлайн-тренінгів та іншого подібного контенту. Сучасне українське весілля – це складний івент, майже неосяжний, наче велика повітряна куля.

Щоб отримати необхідний фундамент для росту у весільному бізнесі, слід пройти систематизовані курси «Весільний координатор». Кожен має змогу обрати для себе зручний формат навчання. Приміром – пройти курси екстерном.

Курси агенції MARY тривають один місяць. Заняття проходять лише в очному режимі у вихідні. Протягом тижня слухачі курсів ґрунтовно засвоюють отримані знання, вони розкладаються «по поличках» в голові. Поряд з тим, за цей час формулюються запитання до викладача. В якості випускного тесту слухачі курсів приймають участь в організації реального весілля. Кожен випускник курсів підтверджує свої вміння щодо планування часу (таймінгу) весільного дня, а також стосовно складання кошторису.

Оксана Дябло: Кому з клієнтів ви можете відмовити?

Юлія Бондарчук:
Я скептично ставлюся до розмов про відмову клієнтам. В певному розумінні, це міф. Клієнт залишається, коли йому з організатором легко дійти до згоди, коли є чітке бачення свята. Сукню та обручки можна поміряти. А от весільний івент – це абстрактна категорія, яку важко уявити наперед в деталях. Можна вважати успішним того весільного організатора, який доносить до молодят сформований концепт святкування.

Іноді до мене приходять так звані «складні клієнти», які прискіпливо сперечаються стосовно кожної деталі підготовки весілля, відмовляються затверджувати кошторис, постійно висловлюють сумніви. Дехто просто не хоче працювати з такими клієнтами. Проте я в подібних випадках називаю подвійну ціну в якості компенсації за складнощі в роботі. Клієнт або лишається, або йде. Насправді, ціна весільного координатора для багатьох наречених не є принциповим моментом. В той же час, мені важливо мати змогу залучити сторонніх виконавців та додаткові ресурси для максимально ефективної реалізації проекту.

Оксана Дябло: Які складові ідеального весілля?

Юлія Бондарчук:
По-перше, це атмосфера, бо гості приходять на весілля відпочити, показати себе, повеселитися. По-друге, смачна та вишукана їжа. По-третє, ведучий… Хоча опорних точок набагато більше. Важливо – грамотно розпочати і красиво завершити святкування.

Власне, також важливо коректно розпочинати першу комунікацію з клієнтом. Приміром, можна подарувати якийсь комплімент – серветки, дегустацію спиртних напоїв. Це база для зворотного зв'язку. Відносини з клієнтом закінчуються тільки після передачі фото і відео матеріалів, коли повністю закриті всі питання. Вже після цього можна попросити клієнта написати відгук.

Ідеальне весілля не залежить від ціни весільного організатора. Таке святкування можливо створити лише за наявності позитивного бачення речей. Для мене «відкрите серце» і «відкриті очі» – сумісні категорії. Помічаючи недоліки, не варто на них повністю замикати увагу. Весілля – це подія з масою позитивних моментів, на яких слід «якоритися».

Оксана Дябло: Ви реалізуєте ще якісь проекти крім організації весіль та курсів?

Юлія Бондарчук:
Так. Я координую проект для наречених MerryMe. Його мета – показати молодим приклади люксового сервісу, розповісти про весільні тренди, організувати дегустацію кондитерських виробів та модні покази. В рамках функціонування окремого підрозділу агенції ми організовуємо для старих клієнтів Дні народження, Золоті Весілля та деякі інші свята.

Оксана Дябло: Яких складових не вистачає весільному бізнесу в Україні, яке в нього майбутнє?

Юлія Бондарчук:
Я нерідко відвідую спеціалізовані заходи з організації весіль в Італії, на Кіпрі, в Греції, в Росії. Мені здається, що весільний бізнес за кордоном дещо «добріший». Там вищий рівень толерантності між конкурентами на ринку. Є розуміння того, що роботи вистачить на всіх, і кожному знайдеться «місце під сонцем».

Ще один вкрай негативний момент українського весільного бізнесу – це плагіат. Як на мене, причина – загалом низький рівень культури. Проте, як говорять: можна викрасти ідею, але неможливо викрасти мізки її автора.

Звісно, весільна сфера в Україні розвивається. Але вона не є такою, якою її уявляє багато людей. Це жорсткий бізнес. Іноді потрібно вміти сказати «ні» клієнтам, а іноді – й самому собі.

Оксана Дябло: Що ви можете побажати нареченим 2019 року?

Юлія Бондарчук:
2019 рік для весілля, без сумніву буде вдалим. Я щиро бажаю кожній нареченій прекрасного святкування. Бо весілля – це передусім свято нареченої. Весільні агенції, координаторів можна розглядати в якості засобів для проведення успішного весілля. Хороший координатор – це «провідник» до ідеального свята. Сервіс, який ним забезпечується, – це комфорт для всіх учасників весільної церемонії.

Весільний портал Пара молода
27.12.2018              сьогодні 1, з початку місяця 17, всього 1262◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info