Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

СмокінгМожна бути яким завгодно модником, але є такі тонкощі дрес-коду, які просто необхідно дотримуватись до дрібниць. Особливо, якщо ви належите до «вищого світу». Адже деколи так легко помилитися і зганьбитись на черговому вечірньому прийомі.

смокінг - чоловічий елемент одягу

Напевно, найважче розібратися з таким чоловічим елементом одягу як смокінг, тому йому варто приділити особливу увагу. Історія смокінга починається в Англії, де він з'явився в XIX столітті як «куртка для куріння» - «smoking jacket». Через те, що в курильних було холодно, спочатку смокінг був теплим, на підкладці і обов'язково із спеціальними атласними лацканами, на яких попіл сигар не затримувався. Після обіду чоловіки усамітнювалися в курильній, щоб поговорити без жіночої присутності. Для того, щоб не забруднити парадний одяг попелом, вони надягали смокінг. Між іншим, вважається що в моду смокінг увійшов з легкої руки прем'єр-міністра Великобританії Бенджаміна Дізраелі, який любив неквапливе післяобіднє куріння в бібліотеці.

За іншою версією смокінг як вечірній чоловічий одяг з'явився в Монте-Карло в 1880 році, коли пристрасні гравці настільки захоплювалися грою, що навіть не в силах були відволіктися для переодягання до вечірньої трапези. Замість того, щоб одягатися відповідно етикету, їм було простіше заявити, що цей одяг повністю відповідає цьому самому горезвісному етикету.

Зараз можна зустріти не тільки чорний смокінг. На деякі прийоми допускається білий варіант урочистого одягу. Решта експериментів з кольором практично недопустимі. І при цьому росіяни все одно вмудряються надягати метелики і пояси в квіточку, горошок, огірок, смужку або шокуючого смарагдового, жовтого або блакитного кольору.

Не варто рахувати смокінг тільки чоловічим одягом. Не дивлячись на те, що ця «куртка для куріння» спочатку передбачалася як наряд для сильної статі, пізніше його приміряли на себе і жінки. Однією з них була Марлен Дітріх, що шокувала публіку своїми чоловічими нарядами. Ще в середині двадцятих вона замовляла собі білі смокінги у кращого берлінського кравця. А коли відвідувала Париж, міська влада не хотіла пускати неперевершену королеву смокінга через її зовнішній вигляд.

Куди ж обов'язково одягати смокінг?

Якщо ви отримали запрошення на «Black tie», то, як справжній джентльмен, зобов'язані з'явитися в смокінгу з метеликом темного (наприклад, винного) кольору. Також смокінг одягають на протокольні прийоми після п'ятої вечора. При цьому він обов'язково повинен бути чорним, з тонкої шерстяної тканини високої якості. Найкращою тканиною вважається «супер-200» від scabal (з одного кілограма шерсті виходить двісті метрів тканини). Дуже високо цінується тканина із золотою ниткою або діамантовим напиленням.

Білий смокінг дозволений в Європі лише в літню спеку на відкритих прийомах, а також на церемонії одруження. Правда, як і чорний, його доведеться носити з чорними штанами. При цьому категорично недопустимий чорний піджак з чорним метеликом: вас просто можуть прийняти за метрдотеля, офіціанта або оркестранта. Правильний метелик обов'язково володіє гострими кутами, а в ідеалі це краватка-метелик, яку справжній джентльмен просто зобов'язаний вміти зав'язувати.

Не всі смокінги однакові, і хоча моди на них як такої немає, розрізняють різні види за формою коміра: напівкруглий шалькою, «риб'ячий рот» і англійський класичний прямокутний. Також є відмінності в загальній конструкції: смокінг може бути однобортним або двобортним, на двох, чотири або шести гудзиках. До смокінга додається широка атласна стрічка-пояс, яка звужується на спині і застібається на пряжку. Правильні кольори цього поясу згідно англійської традиції: чорний, темно-синій, білий і винний. Проте останнім часом чоловіки часто експериментують з іншими кольорами, і особливо цікаво виглядає пурпурний або ліловий пояс. Надіти такий пояс з метеликом аналогічного кольору можна, якщо в запрошенні написане «semi-formal, black tie optional, coctail». Сорочка під смокінгом завжди повинна бути тільки білою з бавовни, льону, батисту або шовку, обов'язково з «подвійними» манжетами під запонки. Туфлі чорні, з тонкої блискучої, але не лакової шкіри, з шнурками, низьким каблуком, дуже тонкою підошвою і дещо подовженим і закругленим носом: краще всього підходить класична модель «Oxford».

Автор: Болотова Льоля
Переклад: весільний портал Пара молода
11.11.2009              сьогодні 1, з початку місяця 19, всього 6114◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info