Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

СНІГОВА КОРОЛЕВА АНДЕРСЕНА«Я заплатив за свої казки непомірну ціну.          
Відмовився заради них від особистого щастя».          

Ганс Крістіан Андерсен           

Чому видатному данському казкарю так і не довелося пізнати радість сімейного щастя? Чи то він був «гидким каченям» у справах амурних… Чи то жінки йому траплялись такі, як з його казок – зверхні та неприступні…

Казка про Сару
Змалку Ганс відчув, що таке злидні. Проживання в тісній квартирі з шістьма сусідами, нестерпний холод, дерев’яне взуття, безкінечне перебування поміж щурів, зневага багатіїв, постійне цькування, знущання… А коли його батько помер, малому Андерсену навіть довелося працювати на фабриці.

Та все ж, таке складне дитинство не завадило хлопчикові відчути перше кохання. Це була чорноока Сара Хейман – єдина дівчинка у школі для бідних. Вона була дуже старанна, добре читала, і на уроках арифметики завжди її ставили в приклад. Це все викликало повагу до неї. Та, крім цього, Ганс Крістіан вважав її казковою красунею. Він старався, щоб Сара його помітила, тому на уроках читання він дуже гарно декламував вірші, це викликало заздрість у однокласників, тільки Сара була байдужа. Одного дня, коли вони йшли додому, дівчинка відповіла Гансу, що вважає вірші дрібницею.
-Як, це ж красиво! – несміливо відповів Андерсен.
Сара стряхнула кучерявою голівкою.
- От іще! Невже нам, біднякам, є час думати про красу? Нам потрібно вчити щось потрібне, наприклад, арифметику. Якщо я буду добре рахувати, я зможу колись стати економкою на багатій фермі.
- Ну, це так нудно! - здивувався хлопчик, який вважав, що Сара повинна стати якнайменше це герцогинею або взагалі принцесою.
- А на що може розраховувати бідна дівчина!
Тут Ганс не стримався.
- Ти можеш розраховувати на те, що я тебе завезу у свій замок! – гордо сказав він.
Сара широко відкрила свої чорні очі.
- Ти з глузду зійшов! Який такий замок?
- Ну, коли я виросту у мене буде замок! А чому б і ні?!
- Ой, який ти дурний! – розсміялась Сара. Та ти син шевця, а замки бувають тільки у заможних людей.
Але , замість того щоб радіти, Сара подивилась на хлопчину з презирством і втекла.
На другий день Ганс тільки ввійшов до школи, як усі почали насміхатись з нього.
- Добрий день, графе! А де ваш прекрасний замок?
Усі навкруги засміялись. І там, у куточку з усіма, сміялась з Ганса його кохана принцеса…

Портрет данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена

Казка про красуню Йенні
Так склалось, що доросле життя також не подарувало письменникові радощів вінчання. Андерсен завжди чогось боявся і втому числі – жінок. Казкар часто казав, що був п’ять разів закоханий, проте у своєму щоденнику Андерсен записував, що ніколи не був близький із жінками: «Якщо я приходжу додому, не втративши невинності, я її ніколи не втрачу» або «Я все ще невинний, але кров моя горить». На ту пору письменникові виповнилося тридцять років.

Андерсен так і не створив сім’ю, усі його стосунки з жінками були лише платонічними. У товаристві панянок казкар тримався доволі сміливо, любив розсипати компліменти, присвячував вірші, проте бідне життя не пускало його в обійми заможних коханих.
Вважають, що найсильнішою любов’ю казкаря була шведська співачка, красуня Йенні Лінд. Він побачив її в одному з найвідоміших театрів Копенгагена 1843 року. Андерсен плекав надію на глибокі й сильні почуття з боку Лінд. Йенні багато гастролювала Європою. У деяких її подорожах супроводжував Ганс. Лінд дуже трепетно і дбайливо ставилася до нового друга. Вона обожнювала його казки, годинами слухала дивовижні розповіді, його успіх та популярність захоплювали її. Проте відповісти на почуття Ганса співачка так і не змогла.

На одному зі світських раутів жінка, узявши келих шампанського, підійшла до Ганса Кристіана і голосно, звертаючись до нього, промовила: «Я хочу, щоб тут у Копенгагені у мене був брат. Чи б не хотіли ви, Андерсен, бути моїм братом?». Він, із розгубленою посмішкою на обличчі, кивнув головою. Келихи ще довго дзвеніли «Брат, брат!», а серце ніяк не могло схаменутись від почутого.

Він страждав, занурившись у смуток. А прекрасна білявка, забувши про милого друга, незабаром вийшла заміж. Це сталося 1852 року. Того дня закоханий казкар остаточно втратив надію. Тепер його серце не відчувало нічого. Останню любов забрала собі шведка, яку шанувальники Андерсена назвали Сніговою Королевою.

Текст: Людмила Бойко, портал «Пара молода»
13.06.2012              сьогодні 1, з початку місяця 14, всього 5395◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info