Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

«СВАРКА – ЗВАРКА» правила конструктивного конфлікту
Ви знаєте, що сімейні сварки – корисні? Так, вони корисні для здоров'я подружжя – ризик смерті від серцевого нападу знижується з 10% до нуля. Вигідні періодичні суперечки і для самого шлюбу: імовірність розлучення падає вдвічі. Метафорично ж сімейний конфлікт можна порівняти зі зварюванням металів. Для того, щоб дві окремі деталі стали одним цілим, їх спершу піддають високим температурам. Та нічого не вийде, якщо робити це неправильно. Отож, у цій статті ви дізнаєтеся, як можна і як не можна сваритися, а також, що робити, якщо ваша половинка намагається маніпулювати вами під час сварки.

Конструктивно

Розв’язувати конфлікт
Звісно, на деякі дрібниці побуту краще не зважати. Ну, витискує чоловік пасту з тюбика не так, як ви – то й що? Але питання, які вам справді заважають жити, варто розв’язати.


Обирати вдалий час
Найкраще сприймає інформацію людський мозок ввечері. Також вдалий час для „переговорів” – це коли емоції вже вщухли і ви здатні спілкуватися цивілізовано.

Говорити „Я”
„Я почуваюся самотньо, коли ти затримуєшся у справах”, „Мені було б приємніше, якби ми вдвох навідували моїх батьків”, – приклади фраз, які посилюють довіру та розуміння між партнерами.

Не відступати від теми
Головне – це результат сварки, а не її процес. Тож і зосередьтеся на ньому. Почали з немитого посуду? Ось про нього і говоріть.

Освідчуватися
Скажіть, як ви ставитеся до своєї половинки загалом, за що її любите. Це допомагає вгамувати емоції в момент розпалу і повернутися до спокійного діалогу.

Шепотіти
Якщо ви раптом з підвищеного тону перейдете на шепіт, опонент мимоволі до вас прислухається. Дослідження показують, що найефективніше – шепотіти на праве вухо.

Визнавати свою неправоту

Якщо ви помилилися – визнайте (бажано вголос). Це обеззброїть вашого опонента і ви перейдете до вкладання мирової угоди.


Звертатися до психотерапевта

Психотерапевт – це єдина стороння людина, присутність якої на вашому „концерті” допоможе зіграти щасливий фінал.
 
Деструктивно

Придушувати конфлікт
Якщо конфлікту не дати вийти назовні, він не зникне, а поселиться у вашій свідомості під назвою „особистісний”. Як результат: стреси, неврози, депресія, хвороби серця, шлунку і т.д.

Квапитися із суперечкою
Перша реакція організму на сварку – стрес. Цей стан дано людині, щоб швидко втекти або «знищити ворога». Мислення ж у цей час вкрай необ’єктивне.

Говорити „Ти”, „ніколи”, „завжди”
„Ти ніколи мене не розумієш”, „Ти завжди так робиш” – такі вислови партнер сприймає, як агресію. І йому залишається лише захищатися. За жодних обставин не переходьте на особистості.

„Ходити околяса"
Це перетворює сварку на скандал та змагання „в кого краща пам’ять”. Згадувати старі, вже давно обговорені конфлікти – безглуздо.

Грубіянити
Власного емоційного розвантаження ви таким чином досягнете. Однак образи, сказані з опалу, глибоко та надовго осядуть в душі коханої людини.

Кричати
Той, хто у гніві мовчить – страшний, а хто кричить – смішний. І це таки смішно, коли двоє дорослих людей поводяться, як шимпанзе в період статевого дозрівання.


Шукати винного
„Це все ти!”, „Ні, це ти!”, – нагадує гру в пісочниці, чи не так? Якщо ви справді ліпите пасочки, то такий діалог припустимий.

Залучати глядачів
Якщо ви посваритися не можете без „третейського судді” (дітей, батьків, друзів), то як ви у ліжку самі вправляєтеся?
Не йдіть на поводу

Часто сімейні сварки виникають через боротьбу за лідерство між партнерами. І це не страшно, якщо все відбувається у рамках конструктивного діалогу. А що робити, якщо одна зі сторін діє партизанськими методами: використовує техніки маніпулювання? Йдучи на поводу, ви лише відкладатимете вирішення конфлікту. Є способи, що допоможуть протидіяти психологічному тиску з боку вашого партнера.

Мовчанням маніпулятор демонструє, що він ображений і вважає вас не гідним того, аби з вами розмовляти. Не хоче – не треба. Як тільки ви переключитеся на власні справи, він (за браком уваги) буде змушений заговорити. Більш цивілізований спосіб протидії – розповісти мовчуну про ваші почуття, запитати, що сталося, запевнити, що ви готові вислухати.

Наказ використовують люди, які не впевнені, що їх почують, зрозуміють і що вони зможуть довести свою точку зору у суперечці. У відповідь на такий тиск з боку партнера м’яко скажіть, що в цілому ви згодні з його баченням, але хай він дозволить вам прийняти рішення самостійно.

Приниження подається у вигляді безапеляційних тверджень та перекручених фактів з минулого життя партнера. Причинами використання такої техніки може бути: невихованість, глибоко вражене самолюбство, занижена самооцінка. Спосіб протидії: довірливо зізнайтеся у відповідь, як боляче вам таке чути від коханої людини.

Погрозу найчастіше використовують чоловіки, аби підтвердити свій авторитет та владу. В такому випадку його легко обеззброїти, спокійно визнавши: „Так, в основному ти правий, але ось ці дрібниці я хотіла б обговорити...”. Жінка ж нерідко погрожує розривом. Насправді, вона не збирається залишати чоловіка. Просто не впевнена у його коханні і хоче отримати більше уваги.

Сльози – дитяча реакція на образу і страх, улюблений інструмент багатьох жінок. Найлегший спосіб зупинити використання техніки – слова любові, ніжності та ласка.

Звинувачення використовують справжні профі – моральні терористи. Закликаючи до відповідальності, у дійсності партнер перекладає таким чином відповідальність на іншого. Не зліться, не виправдовуйтеся і не вступайте у дискусію з приводу ваших недоліків. Просто спокійно запитайте: „Що конкретно ти хочеш від мене почути?”.

Автор: Валерія Климчук
Джерело: весільний журнал "До і після ВЕСІЛЛЯ"
18.04.2010              сьогодні 1, з початку місяця 28, всього 5152◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info