Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Символіка ВінчанняСпостерігаючи за церемонією церковного вінчання, ми рідко задумуємося над тим, що означають ті чи інші ритуали, у яких задіяні молодята. Чому священик одягає обручку нареченої спочатку на палець нареченого і навпаки? Чому молодята відпивають вино з однієї чаші? Відповіді на ці та інші запитання – у статті.

Символіка Вінчання

Обручки – прояв довіри та безкінечності шлюбу

Колись для одруження молодятам потрібно було підготувати обручки із золота та срібла. Срібна обручка – для нареченої, яка перебуває у тіні свого чоловіка, а золота – для нареченого, який в день вінчання асоціюється із сонячним світилом.

Сучасна церковна практика передбачає для вінчання дві золоті обручки, яким не загрожує ані ржавіння, ані тьмяніння. Перстень є символом вічності, безперервності, а коли його використовують для вінчання, то уособлює в собі безкінечну Господню благодать.

Священик зустрічає молодят на вході до храму, а персні, якими будуть обручатися молодята, вже посвячені, виносить дяк на спеціальному підносі. Священик бере одну обручку і одягає її на безіменний палець нареченого, а іншу – на палець нареченої. Потім, як символ самозречення на користь своєї половинки, взаєморозуміння та єдності у шлюбі наречені обмінюються обручками.

П’ючи з однієї чаші, наречені стають одним тілом

У процесі вінчання священик пропонує молодятам відпити вина зі срібної чаші. Цей ритуал мав би нагадувати про чудесне перетворення води у вино, яке здійснив Ісус Христос у Кані Галилейській. Вино у церковній практиці використовують не лише для вінчання, але й для інших обрядів, приміром для таїнства причастя. Та сам ритуал відпивання зі спільної чаші символізує те, що молоді «ковтають» волевиявлення до спільного життя. З цього дня вони готові бути одним тілом, одним розумом, одною долею – міцною люблячою родиною.

Запалена свічка освітлює «дорогу», яка стає спільною

Свічки, які запалюють у руках молодят під час вінчання, символізують палання їхніх душ у вірі Господній, а також – чисту і гарячу любов між ними. Люди часто додають своє бачення необхідності свічок під час церемонії вінчання. Дехто переконує, що свічки уособлюють майбутнє життя подружжя, радять слідкувати, чия свічка згорить швидше (той, відповідно, швидше помре), або й тлумачать тріщання свічок як передвісник того, що подружжя не буде міцним. Насправді, свічки тріщать через недоброякісну сировину, а в вінчальному ритуалі означають Світло Господнє, яке має освітлювати всю спільну дорогу молодого подружжя, а також – зігрівати їхні серця.

Усі церковні ритуали в процесі вінчання покликані об’єднувати пару

Заведено вважати, що той, хто стає першим на рушник, буде головою сімейства. Насправді ж, вишитий рушник символізує спільну дорогу, якою мають йти віднині наречений та наречена. Як і вишивка... Вона може бути різнобарвною, звивистою чи прямою, однак – одною для двох людей. Як і біла сукня нареченої, так і білий рушник свідчать про чистоту та цнотливість пари.

Після вінчання голову молодої покривають хустиною, що свідчить про те, що наречена – вже не дівчина, а жінка. Основне, що передбачає ця посвята – це дітонародження, материнство. Під час хрестин новонародженого малюка використовують ту ж саму «вінчальну» хустку, а згодом вона слугує сильним оберегом. Часто молоді матусі накривають колиски своїм вельоном, насправді ж для того, щоб захистити, заспокоїти дитину, варто накривати ліжечко хусткою, у якій відбувалося вінчання.

У цей день молодята стають «королем» та «королевою»

У процесі вінчання використовують і так звані «вінці» або «корони», які з допомогою серветок або хустинок дружби тримають над головами молодих. «Вінці» уособлюють перемогу над пристрастями, нагадування про необхідність берегти «чистоту» подружжя.

Для простих людей корона – це символ королівської влади, в даному ж випадку – прояв Господньої влади. З моменту, коли молодят перехрестили «вінцями», давши їх поцілувати, вони стають одне для одного «королем» та «королевою». Те, що «вінці» одягають нареченим у день весілля означає, що їх наділяють багатьма новими можливостями, возвеличують, при цьому об’єднують в одне подружжя. У давні часи «вінці» носили ще вісім днів після вінчання. До слова, коли вінчаються вдівці, їм вже кладуть «вінці» не на голову, а на плече. Третій по рахунку шлюб здійснюється взагалі без «вінців».

Навіщо свідки та кадило

Під час вінчання священик здійснює кадіння на наречених. Часто люди не знають, звідки взявся такий обряд і вважають, що це просто один із загально церковних ритуалів. Однак у час весілля це продовження біблійної історії: “Коли одружувався Товія на Саррі, яку йому в дружини призначив сам Господь, поблизу Сарри перебував злий дух, який вбивав усіх наречених. Батьки та наречена були в відчаї. Товія та Сарра ревно молилися, щоб Господь благословив їхній шлюб, і їхня молитва була почута. Архангел Рафаїл, який привів Товію у дім його нареченої, навчив його кадінням відганяти злих духів”. Тому сьогодні - це невід’ємний елемент вінчання, що означає незриму присутність та захист Святого духа.

Обов’язково на вінчанні мають бути присутні свідки, це може бути одна пара, а не так як заведено у нас – дві пари дружбів та дружок. До вибору свідків варто підходити дуже зважено. Це мають бути віруючі, духовні люди, адже з цього дня на них також покладається відповідальність за шлюб. Вони стають молитовними охоронцями шлюбу та його духовними наставниками, мають допомагати та сприяти миру у новій сім’ї.

Коли священик зводить руки до неба та оголошує тричі: «Господи наш, славою та честю вінчай їх!» - здійснюється безпосереднє таїнство шлюбу. Церква проголошує подружжя родоначальниками нової християнської сім’ї – «малої церкви».

Текст: Ольга Терещук, весільний портал “Пара молода”
23.02.2012              сьогодні 5, з початку місяця 22071, всього 34021◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info