Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Топовий пітерський весільний фотограф Олександр Медвєдєв«З’являються клієнти, що готові платити 500 євро за 1 портрет»

«Пара молода» побувала на семінарі модного весільного фотографа, Олександра Медвєдєва,30 років, у Києві. Він розповів порталу про найближчі рухи на українському ринку весільного фото, секрети класних знімків та ціну, яку потрібно платити за професіоналізм. Також пітерський топ відкрив суму вмісту сумки професійного фотографа.

Ваш вік невеликий. Невже у вашій команді працюють навіть молодші?
Дівчина, якій 22 роки. Вона шалено популярна у Пітері. Ніхто не сумнівається в її професіоналізмі. Вік тут взагалі не впливає.

А ви навчались у фотошколі?
Ні, я сам вивчав усі тонкощі фотомистецтва. У свій час, 5-6 років тому, мав велике бажання у фотошколі навчатись, але їх не було. А коли вони з’явились, я вже сам викладав. А за освітою я взагалі фізик.

Скільки років на ринку весільного фото?
Вже 5. А от перший рік я працював над формуванням ринку.

З якими клієнтами працюєте?
Вони напричуд різні. Передусім ті, що цінують гарну фотографію, незвичні та магічні кадри. Нам потрібні клієнти, що тяжіють до природного стилю. Тим паче ми знімаємо на рівні провідних світових модних журналів. Італійський «Vogue» з російським навіть не прирівнюється. У першого – дизайн та стиль понад усе.

Серед них є знаменитості?
Ні. До мене дійшли чутки з розповідей московських фотографів, що Ксенія Собчак збиралась найняти дорогого фотографа. Утім її продюсер довго думав, намагався домовитись на дешевшу ціну. Він казав, що «Ксенія Собчак – це така реклама. Вона ж дуже відома». Насправді дивна культура у зірок та й не у всіх гроші є. А про якість вони зовсім не думають. На весіллі Волочкової знімало чимало дешевих фотографів. Їхній результат – формат журналу «Лізи» та не більше.

Фотограф Олександр Медвєдєв. Весільне фото нареченої з нареченим

Як вас знаходять клієнти?
Чимало з них знаходять нас, бачачи раніше наші фото. Інші – за рекомендацією. Тобто кажуть прізвище та ім’я, а далі справа техніки – вказуєш дані в пошуку і виходиш на мене. Давня історія – викладення фото у внутрішній мережі компанії. Яка сталася у відомому Європейському банку BSGV. Філії якого відкрили у Пітері та Москві. У 2005 вперше молодята з цього банку звернулися до мене. І тепер звідти практично усі весілля. В BSGV є ще одна особливість - чимало змішаних шлюбів: дівчина - росіянка, а хлопець – іноземець.


Працюєте з нестандартними весіллями?
Аякже. Саме це ми шукаємо у клієнтах. У мене буде весілля у пари, яка стріляє в пейнтбол. Відповідно ця гра буде їхньою фішкою.


Скільки обійдеться у вас весільна фотосесія?
Мінімальне замовлення 1000 євро. В нього входить моя робота на зйомці, слайд-шоу, виконане під музичний супровід, та невелика весільна книга (11 розворотів, розмір - 15х23, шкіряна обкладинка та перепліт). Велика книга коштує від 600 євро. Вона розміром 35х40, шкіряна обкладинка, дерев’яна остання сторінка перепльоту. А ще: клієнт обирає матеріали. У 1,5 рази дорожче італійські авторські обкладинки з тисненням та вишуканим декором. Утім типові пакети коливаються в межах 1000-3000 євро. Часом сума виходить за верхню планку, але за нижню – ніколи. Зараз навіть з’являються клієнти, що готові платити 500 євро за 1 портрет. Але тільки, щоб він став фотошедевром.

На яку суму носите з собою приладдя фотографа?
Я не фанат великої техніки. Втім у моїй компактній сумці: 2-3 кращі об’єктиви та камера, флешки, спалах (беру користуюсь про всяк випадок), 4 акумулятори (2 –для фотоапарата, 2 - для спалаху), декілька фільтрів для зйомки на сонці і для чорно-білого фото. Об’єктиви дорогі та якісні і до того невеликі. А сума мого професійного набору складає 10 тис. євро.


Скільки людей працює з вами у команді?
Небагато - 4 фотографа, 2 відеооператори постійно і ще 2 епізодично. І хочу зауважити, що вони топи. Їхня робота – вища ціна для нашого міста. У нас немає компромісу на оплату роботи, немає кращого чи гіршого фотографа. Ми всі працюємо за єдиною ціною, за однаковим рівнем – провідним. У Москві 10 фахівців, яких ми можемо назвати конкурентами. У російській столиці якісне фото створилось набагато раніше. В ній сформувався елітний ринок, а ми швидкими кроками йдемо за ним.


А на зйомці?
У Москві прийнято двоє. У нас теж у команді є фотограф, що працює з асистентом, інші - без. Мені до вподоби  працювати без помічника, адже він тільки заважає. А от з фотографом – це люба справа. Звичайно він не носить моє приладдя, а теж фотографує. Приміром, інколи буває реєстрація на березі моря, і тоді варто знімати з різних ракурсів. Одна людина з подібним завданням не впорається.

Фотограф Олександр Медвєдєв. Наречений грається з дітьми

Чимало фотомайстрів потребують асистентів, щоб тримати студійний спалах?
Це по суті дозволяє не думати. В такому разі знімеш завжди добре, але виглядатиме ненатурально. Навіть дорогі журнали шукають тінь, намагаються обіграти її, щоб результат був просто казковим.


Чи працюєте з візажистами, стилістами?
Гарних фотографів, ведучих та візажистів дуже мало. Тож ми один одного знаємо. Так, виходить, що врешті на весіллі працюємо постійно з відомими нам професіоналами. Нам відомі гарні агентства, що організовують весілля. І на сьогодні цілком нормально організацію покладати на плечі професіоналів.


А з глянцевими журналами співпрацюєте?
Буває, але вони платять небагато. У закордонних глянцевих заробляєш чималі гроші. Російські журнали видають абсолютно рівні, оброблені фото. На заході подібного немає. Наш Vogue та італійський – два різні продукти. Найкращі фотосесії російського взяті з іноземних журналів. Інколи бувають винятки, але їх небагато. Часом займаюсь fashion рекламою. Працюю як правило з компаніями, які мені знайомі та знаю команду.


Як довго відбувається зйомка?
Фотографувати довго фізично важко. Не можу уявити людину, яка зніматиме якісно понад 9 годин поспіль. Банкет клієнти замовляють дуже рідко. Та й власне там немає що фотографувати: нецікава картинка, однакове видовище. Хоча, якщо на святкуванні передбачені номери, варто взяти недорогого фотографа. Адже зйомка за годину у такому разі коштуватиме набагато дешевше.


Тож, Олександре, ви ніколи не працювали більше 9 годин?
Чому ж, було. Втім насправді мене цікавить гарна якість, а не кількість кадрів. Хіба має значення, чи отримаємо не 600 фото, а 500. Якщо клієнт ставить за мету цифру, тоді це не до мене. А відтак варто брати недорогого фотографа. Ви прийшли до нас, ми обіцяємо небагато – 200 фото. Інколи за 6 годин зйомки буває і більше. Утім не буде перевищувати планку 300.


Які зараз актуальні сюжети?
Немає багато сюжетів, зате є чимало напрямків. На сьогодні пітерське модне фото відрізняється від московського. Столиця Росії тяжіє до глянцевого гламуру: спокійні постановки, розкішні сукні, інтер’єри. Пітер теж живе на стику між рухами, емоціями і гламуром. У Петербурзі існує головне правило – фото повинні бути живими: розвіювання вітром, емоції. Не буває типових кадрів. Це як в кіно – велика романтична історія.

Фотограф Олександр Медвєдєв. Наречені на даху будинку

А про моду 5 років тому?
Користувалась попитом фото, коли наречена стоїть у коханого на долоні у повний зріст. Зараз в Україні цей процес проходить.


Ви не тиражуєте схожі кадри?
Тиражування сюжетів – це не топовий рівень, а гарний середній. У нас індивідуальність завжди. Прогулянки кожної пари як правило на нових місцях. 8 липня ми були з парою на даху будинку з металевими антенами. Це фото ексклюзивне. Не поведу туди інших наречених. На сайті фотографів вона стала фото дня, як тільки була опублікована. Знімати кілька разів одне і те саме – це якась штучна робота та й не в моїх правилах.


Інші фотографи можуть використати цю ідею. Чи не так?
Так, цілком ймовірно. Вони навіть можуть знайти саме той дах. Але ексклюзивом вдруге і втретє ці фото не будуть. Утім для 80% клієнтів якби все одно, адже дешевше.


Що ж відбувається на знімальному майданчику?
У нашій студії всі фотографи працюють у динамічній зйомці. Вони обирають сцену, вловлюють емоції та почуття. А от історію створює лише пара. Бо це їх життя, справжнє тільки для них.


Чому ви приїхали в Україну?
Українських фотомайстрів цікавлять нові фото. Найближчим часом вони почнуть рухатись та освоювати нові тенденції. Мине кілька років. І настане той момент, коли витрачати багато грошей на стильного фотографа буде модно і цілком нормально. Так, клієнти не будуть задовольнятись, тим, що їм пропонують, вони захочуть більшого. Тоді на ринку відбудуться зміни – деякі фотографи зникнуть, інші з’являться.

Фотограф Олександр Медвєдєв. Наречена на траві


Коли відбудуться перші зміни?
Наступного року. Цей рівень стане набагато дорожчим. Хоча клієнти і в 2009 будуть мати можливість отримати фото за ціною 2008. Але одне «але» - за ціною, що панує сьогодні на українському ринку клієнти отримають результат 2008. В Росії молодята виставили свої фото в Інтернет 2 роки тому і до певного часу вважали, що вони у них найкращі. Але сьогодні думка змінилась, бо весільне фото стало на кілька сходинок вище.


Чого навчали наших фотографів?
Ми приділяли багато часу художній зйомці та практичним заняттям.


Чи надходили пропозиції від клієнтів з інших російських міст?
У Москву їздимо не частіше 1-2 рази на місяць. Нема сенсу працювати у столиці Росії, хоча там можна дорожче продати свій професіоналізм. Але варто і підрахувати мінуси - виснажлива дорога. Якщо дійсно є цікаві пропозиції, тоді пакети дорожчі, аніж базові. А ще: додається оплата перельоту і проживання. Ми робили весільні фотографії у крутому пітерському Торговому центрі «Варшавський експрес». Фото схожі скоріше на журнальні, такі незвичні. Багато людей, що потрапили на виставку, дивувались: «Невже так знімають весілля».


А в Києві?
Я приїхав не рекламуватись та шукати клієнтів. У мене чітка мета – передати досвід своїм колегам. Втім нам запропонували працювати з провідною весільною фотостудією «АКАРА» у Києві. Вони будуть пропонувати наші послуги для кращих київських весіль.


Автор: Ірина Новоставська, весільний портал «Пара молода»

17.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 11, всього 5798◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info