Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Три каверверсії давніх традицій для сучасного весілляКажуть, усе нове – це добре забуте старе. Саме таке «новеньке» ми хочемо вам сьогодні запропонувати. Ці ідеї – реінкарнація давніх весільних обрядів у сучасному форматі свята. Як усе відбувалося сто років та як це можна обіграти тепер – читайте далі… 

Три каверверсії давніх традицій для сучасного весілля. Розчісування нареченої

РОЗЧІСУВАННЯ НАРЕЧЕНОЇ

На старих, ще чорно-білих, весільних світлинах часто можна побачити обряд «чесання»: коли усі близькі родичі розчісують нареченій коси. Проводився цей обряд зранку в день весілля. До нареченої по черзі підходили батьки і найближчі родичі. Кожен з них востаннє розчісував її волосся під весільні пісні, які виконували бабусі-сусідки. Ця традиція символізувала відхід з будинку доньки, внучки і сестри. Тому під час обряду наречена не могла стримати сліз: вона прощалася зі своїми дівочими роками, опікою найрідніших. Вже після цього їй одягали вельон і вона очікувала нареченого для продовження весільного обряду.

Ідея для сучасного весілля. Оскільки тепер наречених «розчісує» перукар, то таку традицію, здавалося б, складно вписати у весільний таймінг. Однак для душевних і зворушливих кадрів, чому б не зробити це перед поїздкою у салон чи безпосередньо перед роботою майстра, якщо він працює вдома у нареченої? Красивий стильний гребінець і турботливі руки мами та батька, - прекрасне доповнення ранку нареченої, на наш погляд.
Три каверверсії давніх традицій для сучасного весілля. Розбитий посуд

РОЗБИТИЙ ПОСУД

Колись у селах існував дуже цікавий звичай. Наречена, перш ніж переступити поріг будинку майбутнього чоловіка, повинна була кинути на підлогу глиняний горщик. Якщо він розбивався – це означало, що вона зберегла свою цноту. У багатьох областях на другий день весілля глиняні горщики починали бити гості. Розбивають посуд і сьогодні, коли матері окроплюють молодих на виході із будинку нареченої, а потім кидають додолу тарілки, у яких була освячена вода та зерно пшениці. Потім молоді проходять по розбитому склу, розбиваючи його на ще дрібніші друзки. Іноді за уламками визначають, хто у пари народиться першим: якщо осколки великі – значить хлопчик, якщо дрібні – дівчинка. Та загалом, ритуал сповнений іншим змістом: осколки символізують роки щастя для молодої пари. Колись хрещені батьки збирали черепки і несли до річки, щоб вода обточила гострі краї, адже їх не повинно бути у житті.

Ідея для сучасного весілля. Пам’ятаєте, коли іще б’ють тарілки? Так, перед першим дублем на зйомках фільму! Ви теж можете розпочати так зйомки свого весільного фільму таким чином. І це, водночас, буде перегукуватися із давнім обрядом. Розпис на тарілці можна зробити у стилі свята, з іменами наречених та датою весілля.
Три каверверсії давніх традицій для сучасного весілля. Родинне дерево

РОДИННЕ ДЕРЕВО

Ще наші предки у день шлюбу садили дерево, яке символізувало початок сімейного життя, благополуччя і щастя в домі. Поступово до дерева любові підсаджували нові дерева: після народження дітей. Таким чином, у дворі розростався затишний сімейний сад. 

Ідея для сучасного весілля. В умовах сучасного міста посадити деревце можна в лісі, на дачі, в парку або у дворі вашого будинку (для втілення останніх варіантів потрібні відповідні дозволи). Та все частіше такий обряд символічно виконують під час весільної церемонії. Молодята саджають деревце в спеціальну діжку або горщик, а вже після - перевозять його в обране місце. На саме деревце можна пов'язати стрічку з датою весілля. Необов'язково обмежувати себе саме деревами, адже можна посадити і вазон: мирт, лимонне дерево чи навіть кактус :).

Текст: Ольга Терещук, весільний портал Пара молода 
14.11.2017              сьогодні 2, з початку місяця 28, всього 2294◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info