Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Три Маргарити одного МайстраМайстрові поталанило менше, ніж його авторові. Адже в житті першого була лишень одна Маргарита, натомість другого доля обдарувала аж трьома: Тетяна, Любов та Олена. Вони були практично ровесницями. До речі, літературознавці й досі сперечаються, котра з них була вродливішою. Народилися вони в різних кінцях Російської імперії: Таня – в Рязані, Люба – на околиці польського містечка Лонжі, Олена – у Ризі. Таня та Люба належали до знатних родин. І взагалі, в біографіях трьох «Маргарит» можна знайти чимало збігів. Наприклад, усі три народилися восени: у 1892 році – Тетяна, рік потому – Олена, 1895 року на світ з’явилася Люба. Дівчата походили з багатодітних сімей: у Лаппів було шестеро дітей, у Бєлозерських та Нюрнбергів – по четверо. Крім того, у дитинстві всі три захоплювалися мистецтвом. Люба серйозно займалася співом і танцями, до того ж добре малювала і проявляла неабиякий літературний хист. Таня не пропустила жодної прем’єри в саратовській опері. Батько Олени був засновником театру в Ризі, і дівчина в дитинстві марила кар’єрою актриси.

Із своєю першою дружиною Тетяною Лаппа Михайло Булгаков познайомився в Києві у 1908 році, коли дівчина гостювала в бабусі. Вечірні прогулянки набережною та крученими київськими пагорбами назавжди залишилися в його пам’яті. Однак літо закінчилося і коли прийшла мить прощатися, він зрозумів, що кохає її. Тривалий час вони листувалися. Коли ж Тетяна, не виконавши обіцянки, не приїхала до бабусі на Різдво, Михайло з відчаю хотів навіть застрелитися. Вдруге вони зустрілися в Києві 1911 року. Михайло, тоді вже студент медичного університету, махнувши рукою на екзамени, поїхав слідом за нею в Саратов. Як наслідок, мусів студіювати курс заново. Побралися вони навесні 1913 року, коли Тетяна втретє приїхала до Києва вступати на Вищі жіночі курси. Батьки Михайла були проти цього шлюбу, наголошуючи, що сину потрібно спершу завершити навчання. Однак дороги назад вже не було, бо Тетяна була вагітна. Вінчалися наречені в затишній церкві на Подолі. Їхнє подружнє життя розпочалося із сміху: в мить, коли вони мали обмінятися обручками, їх раптом здолав нестримний регіт. Однак з початком Першої світової війни подружнє життя Михайла та Тетяни Булгакових пішло шкереберть. Постійні поневіряння країною, пристрасть Михайла до морфію, матеріальні негаразди остаточно поглинули їхнє кохання.

Вдруге Булгаков одружився в 1924 році. Його обраницею стала Любов Бєлозерська, що не тільки ніжно кохала вже знаного на той час письменника, а й допомагала йому в роботі. Однак подія, що трапилася в лютому 1929 року на квартирі художника Мойсеєнка, кардинально змінила життя Булгакова. «Коли наші погляди зустрілися, я зрозуміла, що це моя доля. Між нами спалахнуло раптове кохання» – так згадувала про зустріч з Булгаковим Олена Шиловська (Нюрнберг) сорока роками пізніше. Зустріч з письменником жінка на початку трактувала як злий фатум, який навис над нею, адже на той час вона мала чудового чоловіка-генерала і двох синів. Уникаючи зустрічей з письменником, Олена не відповідала на телефонні дзвінки, палила його записки. Вони не бачились двадцять місяців. І коли Олена вийшла на вулицю сама, вперше після знайомства, перед нею зразу ж з’явився Булгаков. «Я не можу без тебе» – були його слова. На початку 1931 про їхні таємні стосунки дізнався чоловік Олени, Шиловський. Між генералом та Михайлом відбулася неприємна розмова, дружину він попередив, що у випадку розлучення синів їй не віддасть. Олена спробувала забути Михайла, але марно.

1932 року розлучення відбулося в обох пар. Наступного дня Майстер і Маргарита одружилися. Доля відміряла їм лише вісім років разом. Булгаков помер на руках своєї коханої.

Автор: Таня Хомик
14.12.2009              сьогодні 3, з початку місяця 32, всього 7462◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info