Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

У кожній дитині шукайте зернятко«Жили-були дві сестрички — Оксана і Надія, та братик Юрко. Ось вони виросли, і по-дорослішали, знайшли своїх коханих-суджених, і одружилися, тай стали батьками. Одного разу сестра Оксана заснувала з дітьми цієї великої родини гурт «Великодні Зернятка». Відтоді живуть вони поживають, співають пісень, виступають на сцені, тішать нас своєю творчістю».

Про це нам розповідає художній керівник гурту Оксана Гребеняк.
Родинний гурт

— Пані Оксано, як діти долучилися до співу?
— Так склалося через те, що ми в юності були учасниками товариства «Вертеп», з яким їздили в експедиції, вивчали українські звичаї, обряди, пісні. Куди їхав «Вертеп», туди з нами їхали й діти (ми називали їх «вертепівські діти»), вони співали з нами разом. Коли їх стало більше, ми відділилися від товариства в родинний гурт, який з часом отримав назву «Великодні Зернятка». З того часу спів став життям дітей. Вони люблять виступати, і коли з’являються періоди без концертів (під час епідемії грипу, наприклад), діти починають тужити. Вони відчувають радість від виступів, від того, що їх гарно сприймає публіка. Зараз ми — родинний гурт палацу культури «Березіль» ім. Леся Курбаса, випустили 4 аудіо-диски і вже готуємо п’ятий.

— Розкажіть, будь ласка, про склад вашого гурту.
— До складу гурту входять мої діти, моєї сестри і брата. Четверо моїх дочок: Соломія (15 років), Іванна (12), Мирослава (10) і Василинка (5), дві дочки сестри Надії Шимків — Оля (14), Софія (10) і дочка брата Юрія Гуглевича — Оксана (10). Деколи ми залучаємо Лю-бомира Шимкова (18), який раніше співав з нами. А на сцену вони виходили, як доростали до трирічного віку. Виключенням була тільки Василинка, яка потрапила на сцену, маючи один місяць від народження. «Вертеп» святкував своє 15-річчя у філармонії, а я брала участь у підготовці і, відповідно, прийшла на саме святкування. Василинку під час концерту я покла-ла на рояль, який стояв за кулісами. Ось так вона немовлям долучилася до мистецтва.

​Мене часто запитують, чи легко працювати зі своїми дітьми. З одного боку — легко, бо можна у будь-який момент зібрати їх на репетицію, діти завжди поруч. А з іншого — важко. Не завжди хочуть слухати маму. (Сміється — авт.). Але головне, що вони сестри і вони дружать. Взагалі у нашій родині діти дуже творчі: грають на інструментах, танцюють, ма-люють, займаються рукоділлям, пишуть сценарії. Вони ще й пластуни і мають змогу там ре-алізовувати свої здібності, вчать інших пластунів тих пісень, яких навчилися вдома. Вони ходять в пластові табори — по лісах, по горах, по ріках і, наприклад, Любомир йде в походи зі скрипкою. Те, чого ми їх навчаємо, вони несуть іншим дітям, проявляючи себе як особис-тість.

Родинний гурт — А як ви підбираєте репертуар для гурту?
— Ми багато співаємо духовних дитячих та патріотичних пісень. Багато пісень я пишу сама. Через пісню я намагаюся виховати у дітей бажання пізнати свою історію, любов до рідної землі, до батьків, до Бога. Діти залюбки співають обрядові пісні, коляди, щедрівки, гаївки, купальські пісні. Все, що в юності здобули на «Вертепі», ми передаємо своїм дітям. До речі, що стосується тематики вашого журналу. Нас запрошують на весілля і ми співаємо весільний обряд: на брамі, зустріч молодого, вихід молодої, благословення до шлюбу, одягання віночка, тобто весь весільний обряд, що відбувається на дворі і в хаті під час випровадження до шлюбу. Людям хочеться наблизитись до українських звичаїв, їм цікаво, тому і кличуть нас.

— А родина підтримує вас?
— Звичайно. Родина підтримує нас, пишається дітьми. І ми любимо свою родину і плідно працюємо. Якщо діти не відчуватимуть любові і підтримки, то вони не зможуть себе проявити. І я завжди їм кажу: «Що б я без вас робила? Хто я без вас? Що я?».

Розмовляла: Ніна Міляновська.
Джерело: весільний журнал
«До і після ВЕСІЛЛЯ».
26.05.2010              сьогодні 1, з початку місяця 26, всього 9421◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info