Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Із глибини століть вертаються народні звичаї українського весілляАвтори та режисери фільму "Наше весілля" Віта Мушій та Володимир Росоловський
Кожен народ має свої традиції: багаті та різноманітні. Вони як калейдоскоп історичного життя знайомлять нас з побутом наших далеких і близьких пращурів, відображають картини свят і буднів, ігор і ярмарків, весіль та захоплюючих змагань. З глибокою повагою до майстрів, які викликають із забуття та відроджують традиції, 15 січня у приміщенні Єпархіального управління Греко-католицької церкви відбулася презентація мультимедійного фільму “Наше весілля”.
Фільм «Наше весілля» створено на основі архівних відеозаписів членів товариства «Вертеп» на замовлення Товариства християнських сімей «Християнська родинна»
Фільм «Наше весілля» створено на основі архівних відеозаписів членів товариства «Вертеп» на замовлення Товариства християнських сімей «Християнська родинна». Тернопільське товариство «Вертеп» ще в 1991 році, за матеріалами фольклорних експедицій, відтворило весільний обряд Поділля. Надзвичайно людяний та зворушливий прадавній ритуал розкриває весь свій поетичний скарб для сучасного міста.

Пронесені через віки, весільні звичаї глибокі за змістом, багаті за формою. Сьогодні мова їхніх образів видається незрозумілою, можливо, навіть і смішною. Але уважний, шляхетний і витончений погляд глядача відкриває своєрідну красу цього величезного дійства. У ньому, як у краплі води, відбилося життя нашого народу, його моральні цінності та духовні ідеали. Висока поезія і мудрість, збережені у весільних дійствах, піснях та повір’ях, не стануть архаїкою лише тоді, коли житимемо безцінним надбанням нашого народу.

— Ідея цього фільму була зароджена ще 2002 році. Отець Іван Гоня запропонував зробити фільм, який би зміг підготовувати молоді пари до сімейного життя в дусі релігійних та народних традицій. До цієї ідеї підключилася і Наталя Гавдида, — розповідає Віта Мушій, член товариства “Вертеп” та режисер фільму. — Ми зробили унікальну річ у фольклорному світі — перенесли ритуали весілля із сільської місцевості у місто. А все для того, що наші люди згадали і наслідували українські звичаї. Адже, зараз є велика проблема — сьогодні більшість пар зводить весілля до того, щоб прийти лише наїстися та випити чарчину. І це вони називають весіллям?!

За словами пані Віти, в основу “Нашого весілля” покладені кадри із справжніх вертепівських весіль. Коментарем слугували праці виданих етнографів, записи з матеріалів екпедицій.

Фільм триває одну годину і чотири хвилини. Щоб змонтувати три хвилини. Віта Мушій каже, треба шість годин. — Це досить клопітка робота. Два роки чекали ми до тої можливості, коли її можна було зтиражувати, — додала вона.

Володимир Росоловський, автор та режиссер фільму, начальник управління у справах сімї, молоді та спорту зазначив, що інформаційно-навчальний диск з фільмом “Наше весілля” здійснено в рамках проекту “Наша спадщина”, який реалізовує управління у справах сімї, молоді та спорту облдержадміністрації. Фільм знятий на підтримку та розвиток історичного, культурно- мистецького та духовного надбання українського народу. Видання диско є результатом співпраці громадськості, держави та бізнесу.500 дисків безкоштовно поширюються на громадські, державні, структури, церковні організації. У продажі фільму “Наше весілля” не буде, проте найближчим часом транслюватимуть по телебаченю.

Автор: Анна Дудка
22.11.2009              сьогодні 3, з початку місяця 23, всього 10075◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info