Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Весілля буде, але пізніше: як пережити кризу, якщо ти весільна агенціяСитуація на весільному ринку нині непроста. Хтось панікує, дехто завмер і перечікує, хтось абстрагується та перекваліфіковується. Ми почитали коментарі представників провідних шлюбних та івент-агенцій, розпитали ведучих та організаторів і підготували для вас матеріал з практичними порадами, як вижити.

Весілля буде, але пізніше: як пережити кризу, якщо ти весільна агенція

Спойлер: це реально.

Почнемо з хороших новин. Їх маємо чотири.
1. Львівський ведучий Тарас Бережанський слушно зауважив: ми маємо тішитися, що карантин припав на березень і квітень. Годі й уявити, яких збитків ми б усі зазнали, якби це був травень!
Вже легше? Пішли далі.

2. 8 квітня в Ухані зняли карантин. І так багато людей кинулося подавати заяви на одруження, що їхній електронний аналог нашого РАЦСу «закипів». Таку новину ми дізналися з WD.

3. Почасти пояснює пункт № 2 третя новина: щойно закінчиться карантин, люди захочуть емоцій і живого спілкування (так вважає Айжана Байманкулова з Brooke Event Engineering). 
Ідея: якщо ви займаєтеся ще й івентами, влаштуйте щось цікаве після карантину, щоб нагадати про себе.

4. Знову ж цитуємо Тараса Бережанського: у вересні та жовтні ми будемо перевантажені роботою рівно так само, як недовантажені зараз.
Набираймося сил, тішмося родинам та навчаймося нового!
Розкисати насправді ніколи. Є конкретні задачі, які вам потрібно вирішити зараз. Ми окреслили кілька векторів.

Що робити з завдатками 

А що ви обіцяли в договорі?
  • Якщо весілля припадає прямо на період карантину (наразі — до 24 квітня), радимо віддавати, бо провини наречених у порушенні умов немає; навпаки — порушенням буде зараз проводити весілля. 
  • Якщо йдеться про травень чи літо, то скасування є особистою пересторогою наречених, і тут уже ви можете керуватися договором і власною совістю. 

Зрозуміло, що повернути кошти всім нареченим, ще й сповна, нікому не під силу. Що робити? — Домовляйтеся!

Можна перенести завдаток на якусь іншу подію; зробити фото- чи відеозйомку; повернути частину коштів. Якщо є нові замовлення, беріть мінімальний завдаток, щоб його легше було повернути в разі чого.

Якщо хочете продовжити справу після кризи, мусите зберегти обличчя. Всі в скруті. Наречені переймаються, що буде далі; якщо ми витратимо ці кошти, де візьмемо наступні? Подбайте не тільки про свій заробіток, покажіть своєму клієнту солідарність, турботу та розуміння.

Наприклад, порадьте, на чому дійсно можна заощадити під час весілля (Тарас Бережанський пропонує переглянути меню: ресторани викидають іноді половину зготованої їжі!). До речі, чому б не розповісти про це у своїх соцмережах?

Як бути з персоналом і підрядниками

Згадайте, скільки ви доклали зусиль, щоб зібрати свою команду чи знайти хороших підрядників. Скільки ресурсів ви вклали, щоб ці люди працювали злагоджено (якісно виконували свою роботу). 

Втримайте їх. Можете обійтися без скорочень? Оплачуєте час карантину? Чудово. Знайдіть спосіб підтримати співробітників у період самоізоляції. Домовтеся з орендодавцем про зниження ренти, але збережіть якомога більше цінних кадрів.

Женя Філішева, керівна партнерка агентства WLH, прогнозує, що саме ті компанії, які виявлять максимальну соціальну відповідальність до співробітників, клієнтів та суспільства, вийдуть з теперішньої ситуації з мінімальними втратами. Генрі Форд сто років тому говорив приблизно те саме.

«Як організатор весіль, ви маєте спрогнозувати, хто з підрядників “переживе” карантин і дотягне до конкретного весілля, які заклади зможуть відкритися в травні, червні, — говорить Віталій Козін, керівник київського Make My Day. — Ринок локацій зміниться кардинально. Не поспішайте давати передоплати та запрошувати гостей».

Підкиньте невеличкий профільний проєкт підряднику, який вам особливо дорогий. Допоможіть втриматися професіоналам, які вам важливі. Ви ж від того і виграєте. 

Яким треба бути, щоб пережити цю кризу

Ми вже з’ясували, що потрібно виявити людяність — до своїх клієнтів, персоналу, підрядників.
Ще радимо заспокоїтися, бо панікою все одно нікого не врятуєш, а дурниць наробити можна. Але заспокоїтися нині радять так часто, що ми вирішили сформулювати конкретний перелік рис і підходів, які зараз допоможуть.

1. Гнучкість. 

Критично проаналізуйте свою діяльність, результати, роботу команди. Формат святкувань зміниться. Саша Дергоусова в інтерв’ю WD припускає, що весілля стануть менші і скромніші. Це чудова нагода для нас викинути все зайве і неактуальне, застарілі формати оновити, щоб задовольнити нові потреби клієнтів. Залишайте те, що має сенс і цінність, і пошукайте для нього нову форму.
Вже ходять чутки про перенесення навіть fashion weeks в онлайн! 
Ідея: чому б не робити акцент на сімейне свято, тісним колом? 

2. Онлайн-формат. 

Онлайн-йога, навчання по скайпу чи зуму, стріми з інстаграму та фейсбуку — можливо, ви теж можете перенести частину комунікації в онлайн? 
22 квітня у Львові відбудеться онлайн-весілля. Організатори обіцяють зберегти всі урочисті деталі та зібрати 50 людей. І, до речі, шукали людей, які готові працювати в новому форматі.

3. Корисність. 

Зараз актуальні ті сервіси, які розважають або заспокоюють. Напевне ви маєте, чого навчити у своїй професії. То навчіть! Покажіть, як зробити букет, розкажіть, чому не варто заощаджувати на фотозйомці, навчіть танцювати вальс — виграють сьогодні ті бренди, які спілкуються і підтримують свого клієнта, колег.
Готуючи цікавий матеріал, ви самі зможете відволіктися від паніки, а також подаруєте годину стабільності своїм глядачам і слухачам. 

4. Спілкування. 

Ми згадували про спілкування в попередньому пункті, але це так важливо, що виносимо його ще й окремо. Не зникайте — з соцмереж і телефону. Паніки вистачає і без вас. Подивіться, як поводяться компанії, які вам подобаються. Взоруйтеся на них! 

Хто переживе і хто не переживе кризу

Саша Дергоусова говорить, що її агенція таке потрясіння переживе. Але що робити тим, хто не Саша? На комусь наречені зекономлять, але недорогі підрядники, без яких не обійтися, якраз зможуть заробити (діджей, ведучий, фотограф).

Опитані українські представники весільної індустрії одностайні в одному: випробування коронарівусом переживуть агенції та підрядники, які були зайняті професійно, «маленькі гравці не виживуть» — прогнозує Віталій Козін. На додачу процитуємо івано-франківського ведучого Сергія Лиховиду: «…відсіються всі ті, хто тут був «зальотним», вистоять тільки найстійкіші, справжні професіонали...»

Що можна зробити вже зараз

Івент-компанії нині спрямовують сили на розвиток своїх додаткових сторін, потенції для яких були закладені від початку: переключаються на піар, маркетинг, освіту, відеопродакшен. Окремі гравці, як-от Віталій Козін, вивчають статистику та штучний інтелект. 

Удоскональте власну компанію! Проаналізуйте свою клієнтоорієнтованість, можливо, вам є з чим працювати? Для предметного розбору радимо ознайомитися з концепцією правдивого сервісу Анастасії Владичинської. Дозволимо собі процитувати її фб-сторінку: «Зараз саме той час, щоб звернути увагу на те, …як я веду себе зараз з клієнтами, співробітниками і партнерами (щоб потім через 4 місяці не казати "У нас проблема с HR брендом" або "Сдам в оренду")». На її сторінці в фб ви можете знайти посилання на семінари з провідними українськими бізнесменами, які діляться своїм підходом до спілкування з клієнтами та поради Анастасії щодо комунікації в цей непростий період. 

Криза охопила весь світ. Значить, вибиратися ми всі також будемо разом: світові лідери будуть вигадувати, що робити з економікою, а ми можемо допомогти одне одному. Тому:
  • Заспокойте своїх наречених.
  • Підкидайте роботу улюбленим підрядникам. 
  • Навчайтеся і навчайте.
  • Оновлюйте старі формати, шукайте нові форми — адаптуйтеся під вимоги часу.
  • Критично проаналізуйте своє місце в індустрії.
  • Підтримуйте колег.
  • Удосконалюйте свій сервіс.
Пишіть нам свої думки, антикризові пропозиції для наречених, ваше бачення, прогнози щодо майбутніх весіль, і ми будемо їх публікувати та поширювати на сторінках порталу «Пара Молода». 

Впевнені, що цей час буде хорошим стартом для тих, хто є гнучким, вміє швидко приймати рішення, йти на компроміс. Дозвольте собі розслабитися попри все те, що нам транслюють новини. 

В таких реаліях якраз і буде яскраво виділятися професіоналізм. Нехай натхнення і любов будуть з вами. 

Бонус від порталу «Пара Молода»
Ми підготували антикризові пакети по розміщенню на порталі, у соцмережах. 
А ще ми продовжуємо робити прямі ефіри з весільними спеціалістами в інстаграмі, долучайтеся до нас, навчайтеся в найкращих! 

Автор: Настя Сєрікова, весільний портал Пара молода
15.04.2020              сьогодні 1, з початку місяця 26, всього 897◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info