Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Весілля – як у старовинній легендіСтародавній Збараж…
Це місце відразу ж асоціюється зі знаменитим романом Генріка Сенкевича «Вогнем і мечем», однойменним кіношедевром поляка Єжи Гоффмана і стрічкою українця Миколи Мащенка «Богдан Хмельницький». Адже у цього краю справді величне історичне минуле, овіяне багатьма легендами, – тут розгортався драматичний фінал козацької визвольної війни XVII століття. Тоді гетьман Богдан Хмельницький, що тримав у облозі поляків, трохи не взяв у полон польського короля, який ішов на допомогу гарнізону Збаража зі своєю армією. Від повної поразки короля Яна II Казимира врятував союзник Богдана Хмельницького кримський хан Іслам-гирей, який несподівано став на захист поляків. Був підписаний мирний договір, війна закінчилася, і в результаті козацькій державі відійшла тільки частина Лівобережної України.

Італійські форми українського замку
Власне, головним героєм тих подій був Збаразький замок, розташований на Тернопіллі. Його збудували в 1627-1631 роках тодішні власники міста князі Юрій і Христофор Збаразькі. Брати були високоосвіченими людьми, вчилися в Італії у самого Галілео Галілея. Проект споруди вони замовили у доволі прогресивного і відомого на той час італійського архітектора Вінченцо Скамоцці, і він відображав найновіші досягнення фортифікаційного мистецтва того часу. Впродовж XVII - XVIII століття замок був надійною оборонною спорудою, яка витримала не один ворожий напад. Але від XIX століття він починає руйнуватися. Лише в 60-х роках XX століття розпочинають реставраційні роботи.

Нині відреставрований Збаразький замок розташований на вершині гори. Це двоповерховий палац із характерними для ренесансу формами. Зв’язок замку з навколишнім світом здійснювався через браму, розміщену у двоповерховій вежі, до якої вів звідний міст. Головний хід до палацу акцентується балконом на кам’яних консолях, ще два входи розташовані у бічних крилах. Є внутрішнє подвір’я. Тильна сторона палацу прилягає до південно-східного валу так, що другий поверх виходить на терасу і з напільної сторони палац видається одноповерховим.
Укріплення займають площу понад 16 гектарів. Уся територія замку була обведена оборонними стінами з бастіонами. Потрапити до самого замку можна через видовжену двоярусну браму у північно-західній частині замкового валу між бастіонами.
Збаразький замок сьогодні є сучасним туристичним об‘єктом, в якому збережений історичний колорит середньовіччя. Зараз там розташований музей (працює щодня з 10.00 до 18.00). У ньому є понад 20 експозиційних залів: зали сакрального мистецтва експонують ікони невідомих майстрів XVII-XIX століття та інші унікальні речі культового призначення; зали зброї, які розміщені в лівому крилі казематів замку, містять зразки оригіналів і копій холодної і вогнепальної зброї від часів палеоліту до початку XIX століття; а ще є зали археології, культової скульптури, зал козацької слави. Подвір’я замку по периметру оточене одноповерховими казематами. Простір між казематами та оборонною стіною заповнений землею, а зверху утворена тераса, ширина якої 21 метр. Фасади казематів витримані у ренесансних формах.

Молодята почувають себе князями
У казематах правого крила замку розташований ресторан “Легенда”, вишуканість інтер’єру якого викликає захоплення. Картини, що зображають величні історичні картини минулого, каміни, які не лише зігрівають, а й створюють неповторну атмосферу затишку і спокою… Тут кожен камінчик «дихає» історією. Увагу багатьох відвідувачів привертає органний зал. Усе це просто заворожує.
Як розповідають працівники ресторану, чимало людей, котрі побували у закладі після екскурсії, часто повертаються сюди для святкування знаменних у їхньому житті подій. Особливо гарно тут проводять шлюбні церемонії. Іноді молодята замовляють справжні вистави – з боями на мечах, змаганнями за принцесу, роль якої, звісно, грає наречена. Кульмінацією дійства стає вінчання у древніх і могутніх стінах замку в органному залі. Все відбувається, як у якійсь незвичайній старовинній легенді. Цьому сприяє і навколишня місцевість, і загальна атмосфера. Поєднання минулого і сучасного тут настільки органічне, що зовсім не помічаєш, як минає час. І здається, що благословення шлюбу на щастя і долю дають не лише батьки, а й знатні князі, які тут владарювали, та могутні козацькі ватажки, легендарна історія про яких навічно закарбована у цих мурах. Таке романтичне свято запам’ятовується на все життя.

Підготувала Ірина МАРЦІНКОВСЬКА
 
27.12.2010              сьогодні 1, з початку місяця 41, всього 8182◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info