Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Весілля після карантину: говоримо з Катериною ДудоюКатерина Дуда  — організаторка розкішних івентів і навчальних курсів. Власниця весільної агенції та студії декору «Duda Agency», @duda_agency. Катерина творча, цілеспрямована, відповідальна та відверта. І з цього інтерв’ю ви дізнаєтеся, у чому секрет її успіху.

Весілля після карантину: говоримо з весільним організатором Катериною Дудою
 
Катю, розкажіть, як змінився весільний ринок України після карантину для вас і ваших наречених?

Чесно кажучи, ми ще не відчули всіх змін, бо тільки почали працювати. Уже можу сказати, що наречені переживають не так за бюджети, як за те, що до них не прийдуть гості: ми маємо досвід, коли не прийшло близько 30 гостей при запрошених 150. Тому 70 % свят ми перенесли на наступний рік ще в червні, бо на більшість весіллів чекаємо гостей з-за кордону. Осінні та серпневі проєкти ми зберегли.
 
Для помпезного весілля бюджети не змінилися: люди, які могли дозволити собі це до карантину, готові платити і зараз. 
 
А от для скромнішого весілля карантин став гарним приводом звузити коло витрат і відсвяткувати в тісному колі. Ми та інші агенції вже провели кілька таких камерних, затишних подій. 
 
А як іще карантин вплинув на вподобання щодо стилю, концепції весіль?

Наречені, які перенесли весілля на осінь, запрошують менше гостей; бронюють менші зали; наймають дешевших підрядників; зменшують кількість декору. 
 
Проте є і інша тенденція: вже з липня у нас почали бронювати нові весілля — маємо забиті серпень, вересень і жовтень, на деякі дати навіть по 2 події.
 
Розкажіть про стандарти своєї роботи. Як вам вдається домовитися з нареченими? Донести свою ідею, бачення, якщо вони відрізняються від уявлення пари?

Усім пропоную свій перевірений рецепт: майте свій стиль, характер, щоб вирізнятися з-поміж інших. 
Коли до нас звертаються наречені, я запитую, чи подобається їм стиль наших весіль. Кожного разу ми починаємо з ідеї: в анкеті наречені визначають своє бачення весілля (камерне і ніжне чи сучасне, масштабне, драйвове, помпезне). Я слухаю, дивлюся на них, як вони говорять, поводяться — і вже тоді розумію, що ми можемо їм запропонувати.
 
Чи буває таке, що ви відмовляєтеся від проєкту?
 
Якщо я не попадаю з першого такту, зустрічі, їм наш підхід «не заходить», то ми прощаємося. Так буває рідко, це один випадок зі ста, коли ми не підходимо один одному.


 
Які нестандартні бажання отримували від наречених?
 
Був випадок, коли пара хотіла замовити в день весілля політ на повітряній кулі. На кулях можна літати вранці або ввечері. Цей політ ламав нам увесь день, тому ми переконали наречених відмовитися від прогулянки.
 
Але ми, наприклад, робили весілля на 2 локації: повністю під концепт декорували зал і окремо виїзну церемонію в центрі на даху будинку. Розривали команду, дещо перевозили. У цьому була складність, але ми впоралися, навіть попри львівські затори.

Знаєте, я найбільше люблю такі весілля, де потрібно думати. Де маєш працювати не по шаблону, якщо треба зробити таке, чого раніше не було. Працювати над задумкою і запропонувати таке, чого ні в кого не було  Люблю весілля, які нібито й прості, проте складно зроблені, коли думаєш: от як вони це створили?
 
У таких випадках ідеться в тому числі про сімейні традиції, реліквії? Чи наречені зараз від цього відмовляються?
 
Більшість пар відмовляється від традицій львівського регіону. Проте ми завжди залишаємо уклін батькам і знімання фати. Подяка батькам, сімейне вогнище — я вважаю, що це важливі та необхідні моменти, вони є в наших весіллях завжди.
 
А як щодо сучасних традицій? Чи з’явилися якісь нові?
 
Кожен сценарій пишеться під наречених. Тобто це постійно нові конкурси, розваги. 
От зараз ми працюємо над режисерським весіллям — для нас це перший досвід. Залучили сценариста і режисера, сценарій пишемо всі разом, шукаємо потрібні фрази, прислухаємося до нашого ведучого, Григорія Решетника, він профі. Бачите, у нас буде 4 застілля — 4 пори року. І не буде жодного руху поза сценарієм, усе відбуватиметься в певний час у певній послідовності; не буде жодного елементу, який би повторювався!
  
Ми зачепили питання команди. Як ви пережили часи карантину? Чи вдалося зберегли команду? Маєте нових учасників? 
 
Команду зберегли, адже у нас майже всі працюють за договором з погодинною чи подобовою оплатою. Це дуже зручно, бо можна працювати паралельно в інших місцях. Коли ми будуємо графік на місяць, людина розуміє, яка в неї буде зайнятість. Ми маємо двох менеджерів на ставці, яку зберегли протягом карантину, бо ми розробляли нові проєкти, проводили навчання — словом, працювали.
Плюс з’явилася нова людина — моя особиста помічниця. Вона чудово справляється з роботою, я задоволена. Я бачу, що в нашій команді додався ще один організатор.
 
А чи просто попасти до вас в команду? 
 
Порядок, чистота, відсутність образ, приниження і матюків — це те, до чого ми звикли в нашій компанії. Тому я підбираю в команду людей, за темпераментом подібних на мене: якщо у перший день бачу, що ми не на одній хвилі і нам некомфортно, ми прощаємося. Насправді ми з чоловіком це бачимо як на рентгені.
До нас можна швидко влитися і від нас можна швидко піти. 
Проте звільнення в нашій команді відбуваються дуже рідко.
 
Весілля після карантину: говоримо з весільним організатором Катериною Дудою
 
Катю, якщо говорити про ринок в цілому — чого бракує весільній індустрії?
 
По-перше, бракує експертності. Наречені  насамперед обирають експертів, які діляться знаннями. Коли я ділюся знаннями, я показую, що знаю свою справу. Якщо я кажу, що квітам потрібен стабілізатор вологості, я знаю, навіщо він. Деякі експерти не видають своїх секретів, і дарма: коли ростуть інші, ростем і ми. Бо ті, хто навчаються, збільшать ціну на свої послуги, а отже, збільшимо й ми.
 
А друге — у нас часто підрядники не розуміють своїх обов’язків: наприклад, недавно наречені мені сказали, що їхній фотограф пропонує власноруч змонтувати 3-хвилинний ролик на ютуб, мовляв, навіщо вам той відеооператор. Знай свою роботу і виконуй її — тоді в нас будуть якісні весілля та здорова конкуренція.
 
Як ви ставитися до критики?
 
Прислуховуюсь і поважаю, але роблю по-своєму. Якщо у нас різні бачення, ми йдемо різними шляхами. Я маю свою ціль і йду до неї.
 
Чим надихаєтеся для проєктів? У кого вчитеся, хто для вас є взірцем?
 
Надихаюся проєктами російських та європейських дизайнерів, декораторів. 
Зараз ми навчаємося і розробляємо нову ланку своєї ніші — дизайн інтер’єрів. Ми не плануємо робити ресторани, а хочемо краще розуміти дизайн, впроваджувати нові техніки, як-от конструкції арок. 
Паралельно ми допомагаємо з дизайном кільком ресторанам, адже в нашій команді є спеціалісти з дизайну інтер’єрів. У Львові будується дуже шикарний комплекс, і ми  розробляємо для нього інтер’єр. Це буде вау! Тепер ми зможемо робити ще масштабніші весілля.
 
Круто, що ресторатори залучають весільників до дизайну своїх приміщень. А ще карантин відкрив для нас майданчики просто неба. Тепер наречені мають більший вибір?
 
Так, відкриті весілля — це ще одна ланка, яка буде розвиватися. Думаю, ми будемо потроху наближатися до камерності красивенних італійських весіллів з акцентом не на їжі чи ресторані.
 
Ми лиш маємо враховувати, що погода в нас не італійська. А ще я думаю, років десять у нас зберігатиметься тенденція «хочу поїсти на весіллі».
 
Італійці теж люблять попоїсти. Ми йдемо в напрямку витончення меню: замість 10 гарячих подач уже замовляють 3-4, і це просто шедевральні страви. 
 
Чи помітна ця тенденція на київських весіллях? Ви в докарантинний час відкрили філіал у Києві. Чи працює він зараз?
 
У січні ми відкрили філію в Києві, у нас з’явилися 2 наречені. Що цікаво, коли вони почули про наші ресторани, Edem Resort, та ще й українською мовою, то обидві запланували весілля у Львові. Одне ми перенесли на 2021-й, а інше вже провели, камерно, по типу сімейної вечері. 
 
Через карантин ми призупинилися в Києві, але не закрилися. Якщо все добре, відновимо роботу наступного року. У Києві ми будемо брати лише найцікавіші проєкти, адже за 5 весільних днів у столиці ми б могли провести 2 свята у Львові. 
 
Чи є різниця між київським і західним весіллям?
 
Так, кардинальна. Це зовсім інший менталітет, інший досвід. І я не знаю, як саме ми будемо розвиватися в Києві, адже до наступного вересня уже проєктів не беремо ніде, бо в нас всі дати розписані. 
 
Уявімо наречену сьогодення, яка хотіла помпезне весілля до ста людей. Тепер вона вагається: перенести на 2021-й чи змінити формат? Скажімо, провести свято для десяти людей, а гроші вкласти в декор, професійного фотографа, квіти. Чи взагалі влаштувати свято там, де його ще ніхто не проводив, — хоч би й на мисі в Херсонській області. Що ви їй порадите? (На це запитання нас надихнув пост організаторки стильних події Єлизавети Зайцевої)
 
Переносити. І потім зробити весілля, де будуть усі ті люди, яких би вона хотіла бачити в цей день. 10 людей на весіллі з чудовим декором не дадуть тих емоцій, які отримаєш від ста гостей, — коли наречена йде така щаслива, що за нею ніби рій метеликів
Якщо ж наречена хоче свято для 10 осіб, я б рекомендувала відвезти гостей в Італію. Це не є космос дорого, як ми думали. Ми, зокрема, організовуємо декор і трансфер до шикарної вілли на озері. 
 
А що б ти порадила весільним організаторам, які переймаються карантином?
 
Якщо ви переживаєте і думаєте здавати офіс в оренду, не поспішайте, усе буде добре. Опирайтеся на свій стержень, а також дослухайтеся до свого лідера, мотиватора.
Нам теж не було просто: ми оплачували оренду, а ще безкоштовно переробили свято, яке було готове на 80 %, бо його перенесли. 
Якщо у нас, великих агенцій, уже все заброньовано, значить, скоро прийдуть до всіх інших. І в 2021-му робота точно буде в усіх! 
 
Що побажаєте нареченим України, читачам, глядачам порталу Пара Молода?
 
Перше — обов’язково візьміть собі організатора чи координатора, щоб ваш день не перетворився на балаган, де кожен підрядник знає собі своє.
 
А ще — здійснюйте свою мрію, не обтинайте її. Якщо вагаєтеся між весіллям і поїздкою за кордон, обирайте свято. Ви ще заробите на відпочинок, але такої події вже не буде. Ви не повторите відчуттів на річницю чи на 10 років. Нехай ваше весілля не буде космічно дорогим чи дешевим — нехай воно буде ваше! 
 
Ми ж своїм читачам нагадуємо: у день весілля ви на кілька годин відчиняєте двері у Всесвіт і потрапляєте в царину любові та краси. Бережіть себе, будьте здорові та швидко адаптуйтеся до нових умов і викликів!
 
Спілкувалась шеф-редактор Оксана Дябло, весільний портал Пара молода
Катерина Дуда - власниця весільної агенції «Duda Agency»
Локація: заміський комплекс Edem Resort Medical & Spa
25.08.2020              сьогодні 1, з початку місяця 41, всього 443◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info